Wszystkie oblicza kobiet w Sky Tower – wyjątkowa wystawa!

0

Kim jest dzisiejsza kobieta? Matka, żona, kochanka, obiekt seksualny, a może święta?

Sky Tower gorąco zaprasza na unikalną wystawę obrazów pod tytułem „DNA Kobiet” – jej tematem będzie wizerunek kobiety w oczach współczesnych polskich malarzy.

Prace prezentowane w ramach wystawy nie są typowymi portretami, lecz często swoistym przypatrywaniem się kobietom, czy wręcz dyskretnym ich podglądaniem. Ponad 20 obrazów ukaże wizję płci pięknej w oczach artystów, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Będzie to dobra okazja do porównania, jak kobiecość rozumieją i wyrażają poprzez sztukę przedstawiciele obu tych obozów i refleksji nad tym, czy istnieje coś takiego jak malarstwo kobiece. A jeśli tak, to czym różni się od męskiego?

Jana Afoncikova, „Wildflowers smell of honey”

Prezentowana w ramach wystawy „DNA Kobiet” twórczość nie zamyka się w żadnych ramach gatunkowych – będzie można obejrzeć zarówno wyraziste akty, jak i subtelne portrety. Podobnie jest ze stosowanymi przez artystów technikami – wielu autorów poszukuje nowych form wyrazu, sięgając po kompozycje monochromatyczne czy operowanie własnymi, nieoczywistymi zestawieniami barw.

Magdalena Serwin „Czarno białe Figi”

– Nie ma jednego i prawidłowego przedstawienia kobiety – każda artystka i każdy artysta odbiera ten motyw lub portretowaną postać przez pryzmat siebie, swoich doświadczeń, wiedzy, upodobań. Dzięki temu możemy podziwiać naprawdę przekrojowe ekspozycje, na których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca Pamela Beczek, manager Galerii DNA.

Wszystkie prezentowane działa sztuki pochodzą z kolekcji Galerii DNA. Wystawę będzie można oglądać w przestrzeniach Sky Tower na poziomie „0” od 24 czerwca do 23 lipca 2021 r. w godzinach otwarcia galerii handlowej. Wstęp jest wolny.

Zwiedzanie odbywa się przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych. Wszystkie prezentowane dzieła będzie można również nabyć. W tej sprawie zachęcamy do kontaktu z Galerią DNA, zlokalizowaną na terenie centrum handlowego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza letnia deratyzacja miasta!
Następny artykułSamochody warte 120 mln złotych przejadą przez Wrocław!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.