Samochody warte 120 mln złotych przejadą przez Wrocław!

0

Największy i najstarszy event typu gran turismo w Polsce rusza w tym roku z nową, rozszerzoną formułą. Gran Turismo Polonia 2021 będzie już nie tylko imprezą torową.

W tym roku organizatorzy zapraszają ponad 100 supersamochodów z całej Europy na ekskluzywną wycieczkę po naszych drogach (1-4 lipca 2021). Wyprawa rozpocznie się 1 lipca we Wrocławiu, a sportowy finał wydarzenia odbędzie się tradycyjnie na Torze Poznań (4-7 lipca 2021).

Spektakularny roadshow

W tym roku odbędzie się 17. edycja Gran Turismo Polonia, co czyni wydarzenie najstarszą tego typu imprezą w naszym kraju.

Wielki start we Wrocławiu

Wrocław będzie pierwszym przystankiem i linią startu tej oszałamiającej wyprawy. Uczestnicy wydarzenia, głównie obcokrajowcy, zamieszkają w hotelu Monopol, a wszystkie samochody zostaną zaparkowane przy ulicy Heleny Modrzejewskiej oraz na parkingu obok opery. To jedyna taka okazja, aby zobaczyć tyle najpiękniejszych na świecie samochodów w jednym miejscu.  Samochody będą zjeżdżały przed hotel przez cały czwartek, 1 lipca 2021 r. Wieczorem w hotelu odbędzie się briefing otwierający event i uroczysta kolacja.

Szlakiem wielkich miast

Trasa przejazdu wiedzie od Wrocławia (1-2 lipca, Hotel Monopol) do Poznania (4-7 lipca), gdzie rozegra się część torowa eventu. Po drodze, uczestnicy odwiedzą Katowice (2 lipca, Ferrari Katowice i restauracja LaSquadra) i Kielce (3 lipca, Rynek), a także zatrzymają się na noc w Krakowie (2-3 lipca, Sheraton Grand) i Warszawie (3-4 lipca, Sofitel Victoria). We wszystkich lokalizacjach organizatorzy zadbali o to, aby auta były wyeksponowane dla publiki.

120 milionów złotych na kołach

Głównymi bohaterami wyjątkowej moto-kawalkady będą oczywiście samochody. Około 100 eleganckich i sportowych pojazdów z kultowych stajni, takich jak Ferrari, Lamborghini, Porsche, McLaren, Alpine, Lotus czy Aston Martin, a także topowych modeli GT innych producentów aut, będzie stanowiło widok niespotykany dotąd na Polskich drogach. Ponad 120 milionów złotych na kołach to wyprawa bez precedensu i najlepszy dowód na to, że Polska stała się ważnym punktem na mapie rynku motoryzacji w luksusowym wydaniu.

Warto wspomnieć także o tym, że pomimo pandemicznej niepewności, lista startowa eventu była pełna już na początku maja, a kolejka chętnych do dołączenia wciąż rośnie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWszystkie oblicza kobiet w Sky Tower – wyjątkowa wystawa!
Następny artykułTrwa protest ratowników medycznych we Wrocławiu pod Urzędem Wojewódzkim!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.