WROśnij we WROcław. Posadź drzewko dla swojego dziecka

0

Zapisy na jesienną edycję „WROśnij we WROcław” ruszają dziś, w poniedziałek 18 października. Zapraszamy rodziny najmłodszych wrocławian, aby posadzić drzewko, które uhonoruje pojawienie się na świecie ich dziecka.

Tym razem 300 drzew przybędzie wzdłuż ulicy Granicznej, by zazielenić drogę na lotnisko.

Akcja przeznaczona jest dla dzieci urodzonych w latach 2020–2021. Nasz projekt „WROśnij we WROcław” polega na sadzeniu drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, ale oczywiście przede wszystkim chcemy, by zieleni we Wrocławiu było jak najwięcej. Organizujemy ją wspólnie: Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a w tym roku, przy wsparciu MPK Wrocław. Partnerami są także ZDiUM i Ekosystem.

Chętni – rodzice, ale też inni bliscy – którzy chcą zgłosić dziecko do udziału w „WROśnij we WROcław”, powinni zarejestrować się na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (https://wcrs.wroclaw.pl/wrosnij) poprzez formularz zgłoszeniowy. Można zrobić to od dzisiaj do 29 października lub wyczerpania zapasu drzewek. Na sadzenie zapraszamy 6 listopada w sobotę.

Zrobimy wszystko, by w tym roku każdy mógł swoje drzewko posadzić osobiście i mamy nadzieję, że nawet ewentualne dodatkowe obostrzenia epidemiczne pozwolą na to przy odpowiedniej organizacji. Przypominamy, że rodziny podczas trzech poprzednich edycji akcji z powodów bezpieczeństwa, niestety,  nie mogły wziąć udziału we wspólnym sadzeniu.

Cieszę się, że akcja tak mocno przyjęła się wśród mieszkańców. Drzew jest coraz więcej i wciąż nie brakuje chętnych do sadzenia. Robimy coś pożytecznego bawiąc się przy tym. Zapraszam do sadzenia – mówi radny Dominik Kłosowski, jeden z pomysłodawców akcji.

– Ta inicjatywa jest cenna ponieważ przybywa wciąż potrzebnych w każdym mieście drzew, w sadzenie są zaangażowani mieszkańcy, w dodatku w przyszłości, kiedy te drzewa będą już duże, o ich los będą zabiegać, mamy taką nadzieję, ci dla których teraz są sadzone. To jest prawdziwa gra w zielone – mówi dyrektor ZZM Jacek Mól.

Projekt Wrośnij we Wrocław zapoczątkowany został w 2017 roku. Od tego czasu już 2000 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe wrocławskim ZOO urodziły się zebry! [ZDJĘCIA]
Następny artykułGdzie polecimy zimą z Wrocławia? Blisko 10 lotów dziennie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.