Wrocławskie przystanki pełne roślin!

0
fot. Napraw Sobie Miasto

Już wkrótce część przystanków we Wrocławiu zostanie pokryta roślinami. To założenia projektu “Zielone przystanki w centrum miasta”, który został wybrany przez mieszkańców Wrocławia w zeszłorocznej edycji Zielonego WBO (dogrywka WBO 2017). Nadszedł czas na jego realizację!

O ostatecznym kształcie projektu zadecydują mieszkańcy w trakcie majowych konsultacji społecznych. W ten sposób zostanie wypracowana uniwersalna koncepcja zielonych przystanków, którą będzie można zastosować na terenie całego miasta.

Z początkiem kwietnia, Fundacja Napraw Sobie Miasto, działająca na zlecenie Urzędu Miasta, rozpoczęła działania mające na celu realizację tego zadania. Pracownicy Fundacji zebrali opinie mieszkańców na temat zieleni na przystankach oraz wytyczne z odpowiednich jednostek Urzędu Miasta. Następnie opracowali trzy wstępne koncepcje modernizacji przystanków, które chcemy przedstawić i omówić z mieszkańcami.

fot. Napraw Sobie Miasto
fot. Napraw Sobie Miasto

Społeczny aspekt całego projektu jest dla nas kluczowa. Informacje o realizacji kolejnych etapów projektu będą na bieżąco umieszczane w wydarzeniu na profilu społecznościowym Wrocław Rozmawia. Ostateczna koncepcja zazielenienia przystanków zostanie złożona 30 maja.– podkreśla Krzysztof Ziental z Biura ds. Partycypacji Społecznej UW Wrocławia

Zielone Przystanki

7.05 – punkt informacyjny w godz. 12.30 – 16.30 na przystanku „Rynek” u zbiegu ul. Kazimierza Wielkiego i Ruskiej promujący cały proces.

15.05 i 24.05 – spotkania konsultacyjne w Centrum Innowacji w Przejściu Świdnickimi w godzinach 17:00 – 19:00

Ostateczna koncepcja zazielenienia przystanków zostanie złożona 30 maja br.

fot. Napraw Sobie Miasto
fot. Napraw Sobie Miasto

Wydarzenie na facebooku:https://www.facebook.com/events/171019600389946/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław czeka inwazja…Foodtruck’ów! [KONKURS]
Następny artykułNa budynku Archiwum IPN we Wrocławiu powstaje nowy mural #PokoleniaNiepodległej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.