Trwa druga edycja projektu Parki ESK Wrocław 2016. Jest on adresowany do wszystkich mieszkańców Wrocławia, a także turystów i gości odwiedzających nasze miasto. Każdy może bowiem tworzyć Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 w swoim sąsiedztwie. W dziesięciu zielonych miejscach miasta stanęły kontenery oceaniczne przerobione na plenerowe sceny, nazwano je pawilonami kultury.

P1350107

W każdy weekend od 30 kwietnia do 2 października od 14.00 do 20.00 pawilony kultury są otwierane i udostępniane mieszkańcom. Na miejscu znajduje się nagłośnienie, wygodne miejsca dla publiczności, drobny sprzęt sportowy. Każdy może zorganizować w nich własne wydarzenie, zaprezentować siebie, swoje pasje i talenty. Mogą to być niewielkie, kameralne spotkania lub większe wydarzenia jak choćby festyny. Wszystko zależy od pomysłodawcy. W pawilonach kultury odbywają się koncerty, występy, warsztaty, przedstawienia, zajęcia sportowe, wykłady, pokaz.

Osoby lub grupy, które mają pomysł na własne wydarzenie, powinny skontaktować się z koordynatorem, który opiekuje się wybranym pawilonem kultury, by ustalić z nim datę i godzinę planowanego wydarzenia, niezbędne wyposażenie itp. Wydarzenia odbywające się w pawilonach kultury są bezpłatne dla publiczności, ich twórcy także nie otrzymują wynagrodzenia.

IMG_6032

Opiekunami pawilonów kultury zostali aktywiści, grupy nieformalne, stowarzyszenia, członkowie rad osiedli – to oni są na miejscu w weekendy, służą pomocą, a także kontaktują się z organizacjami, artystami, aktywistami, by wypełnić pawilon kulturą. Organizatorzy zachęcają, by planowane na osiedlach wydarzenia odbywały się z wykorzystaniem pawilonów kultury oraz ich wyposażenia.

Zachęcamy do odwiedzin pawilonów kultury w weekendy – można w ich pobliżu usiąść wygodnie, odpocząć i wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach. A tych jest coraz więcej. Wszystkie bieżące informacje o projekcie – harmonogramy, podsumowania, zaproszenia – znajdują się na stronie projektu na Facebooku: www.facebook.com/ParkiESK

IMG_5039

Lokalizacje pawilonów kultury:

– Park Słoneczny na Gaju

– Park Grabiszyński (przy wzgórzu Cmentarz Żołnierzy Polskich)

– Polana na Karłowicach (al. Kasprowicza 45, vis-a-vis kościoła)

– Park Leśnicki (z tyłu zamku)

– Park Południowy (obok pomnika F. Chopina)

– Park Strachociński

– Park Zachodni (przy placach zabaw, za centrum Creator)

– Park Staszica (obok fontanny)

– Park Tołpy (między wzgórzem a jeziorkiem)

– Wyspa Piaskowa (w pobliżu kładki na Wyspę Słodową)

Organizatorami są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOdkryj włoskie smaki na festiwalu food trucków we Wrocławiu
Następny artykułNowohoryzontowy Dancing Międzypokoleniowy – w Odra-Pany połączą pokolenia!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.