a

Nowe Horyzonty również uwiódł czar najchętniej polecanej przez Wrocławian miejscówki na lato, czyli Odra-Pany. 16 lipca o 19 rozpocznie się tam Nowohoryzontowy Dancing Międzypokoleniowy, before party 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Nawiązując do motywu przewodniego tegorocznej edycji festiwalu, czyli łączenia pokoleń, Stowarzyszenie połączyło siły z Dancingiem Międzypokoleniowym – cyklem imprez, które poprzez zabawę aktywizują seniorów, walczą z wykluczeniem społecznym i #laczapokolenia. Te trzy drogi musiały się skrzyżować!

odra-pany_fotos

Odra-Pany to nowe miejsce nad brzegiem Odry na terenie dawnych koszarów (ul. Ks. Witolda 28). Industrial, plaża i dobra muzyka – to hasła, którymi się reklamuje. Dancingi Międzypokoleniowe to z kolei zapoczątkowany w stolicy cykl imprez, którego ideą jest przełamywanie stereotypów związanych ze starością. Paulina Braun, pomysłodawczyni i organizatorka Dancingu Międzypokoleniowego, prowadzi start up w ramach działań Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Warszawie. Bazowym działaniem jest organizacja eventów tanecznych. Imprezy odbywają się w modnych, młodzieżowych klubach, do których osoby starsze nie przychodzą i ich nie znają. Wydarzenia prowadzą didżeje seniorzy, didżeje młodego pokolenia, raperzy. Na dancefloorze tańczą seniorzy i młodzi.

ndm_plakat

Dancing rozkręcał imprezy w najlepszych warszawskich klubach, m.in. BAL, MIŁOŚĆ, Cafe Kulturalna, Temat Rzeka, Pomost 511, BarKa, Klub 55. Pojawił się również w Sopocie, w Zatoce Sztuki Beach Club, w Teatrze Kochanowskiego w Opolu oraz na festiwalach Planete Doc Fim Festival w Warszawie, OFF Festival w Katowicach. Teraz czas na Nowohoryzontowy Dancing Międzypokoleniowy w Odra-Pany!

Dancing Międzypokoleniowy potrwa od 19 do 22. Zagrają: DJ Janeczka i DJ Roman z Senior Djs Academy oraz Verlake.  Na after zapraszamy od 22 do białego rana. Za dekami: ponownie DJ Janeczka i DJ Roman, oraz Ræv i Robert Ciastoń .

Wstęp wolny!

Organizatorami wydarzenia są: Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, Dancing Międzypokoleniowy i Odra-Pany. Partnerem wydarzenia jest Perła.

Więcej na www.nowehoryzonty.pl .

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławskie parki pełne kultury
Następny artykułModny Wrocław – wybierz z nami najciekawszą stylizację [sesja nr 1 – lipiec]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.