fot. mat. prasowe
a

Wrocław podczas globalnego szczytu City Expo w Chinach odebrał nagrodę Green & Smart City Awards. Wyróżnienie wręczano dla Wrocławia już po raz trzeci, a aplikacja stolicy Dolnego Śląska została nagrodzona za piętnaście projektów wykorzystujących inteligentne rozwiązania w przestrzeni miejskiej, służące polepszeniu życia mieszkańców i dwa projekty związane z zielenią.

 

Aplikacja konkursowa składana przez Urząd Miejski Wrocławia obejmowała w sumie siedemnaście projektów m.in. Open Data, ITS, detekcję wolnych miejsc na parkingach dla autobusów turystycznych, inteligentne oświetlenie na wzorcowym osiedlu Wuwa 2, Smart Folow-  system dzięki któremu pracownicy MPWiK łatwo mogą szybciej zlokalizować  awarie wodociągowej.

fot. mat. prasowe

Nagrodę w imieniu prezydenta Wrocławia odebrała Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju.

Niezmiernie się cieszę, że wrocławskie rozwiązania zostały docenione przez światowej klasy ekspertów. Wielokrotnie byliśmy zapraszani na scenę, aby opowiadać o naszych inteligentnych rozwiązaniach. To wydarzenie kolejny raz udowodniło, że możemy być dumni z Wrocławia – relacjonuje Szymczak-Pomianowska.

Wrocław dostał nagrodę w kategorii Top Level Designe, czyli za działania na wielu polach i w różnych dziedzinach. Doceniono wrocławskie inicjatywy związane z wykorzystywaniem technologii w rozwoju miast oraz przedsięwzięcia związane z ekologią. Nagrodę za projekt transportowy otrzymała również firma Nokia, która ma siedzibę we Wrocławiu i z którą współpracujemy.

fot. mat. prasowe

Konkurs organizuje fundacja Prospective & Innovation i China Centre for Urban Development, a w tym roku wręczenie nagród odbywało się w Ningbo.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGaleria 4MARA – dotknij sztuki w niezwykłym miejscu we Wrocławiu!  [KONKURS]  
Następny artykułOstry Dyżur Wrocław SOR – Gdzie we Wrocławiu?
Odkryj Wrocław na nowo