Echo Investment zakończyło prace na budowie biurowca West Link we Wrocławiu i przekazało go nowemu właścicielowi – firmie Globalworth Poland. Z tej okazji inwestor i deweloper odsłonili koniczynę – rzeźbę Oskara Zięty.

West Link powstał przy ul. Na Ostatnim Groszu, ma ponad 14 000 mkw. powierzchni, na którą swoje siedziby wkrótce przeniosą firmy Nokia i Hilti. Przed budynkiem już teraz podziwiać można rzeźbę autorstwa Oskara Zięty, cenionego artysty, projektanta i architekta. Ponad sześciometrowe dzieło, które wykonano charakterystyczną dla tego artysty technologią FiDU, nawiązuje kształtem do koniczyny. Nad jej powstaniem czuwało 26 osób. Projekt powstawał osiem miesięcy i zużyto na niego 1500 kg weneckiej stali i 108 metrów linii spawu

– Biurowce projektujemy nie tylko z myślą o miejscach pracy, ale również jako elementy dobrze zaplanowanej przestrzeni miejskiej. Sposób aranżacji i otoczenie nowoczesnych biurowców mają stymulować kreatywność i sprzyjać nawiązywaniu wzajemnych relacji. Dlatego coraz częściej podejmujemy współpracę z artystami, społecznikami czy lokalnymi organizacjami, którzy pomagają nam atrakcyjnie wyeksponować najciekawsze cechy i funkcje budynku oraz jego otoczenia. West Link to nasz kolejny biurowy sukces we Wrocławiu. Jesteśmy dumni z tego, że udało się tu stworzyć niezwykłą rzeźbę Oskara Zięty, niezwykle utalentowanego artysty i architekta – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.
01

Oskar Zięta to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych na świecie polskich projektantów. Laureat licznych nagród. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Prowadzi biuro projektowe Zieta Prozessdesign.

– Mam nadzieję, że to jest początek szerszej współpracy, bowiem warto inwestować w przestrzeń wokół budynków biurowych. Wydaje mi się, że Wrocław staje się miastem otwartym na takie aktywności, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze postrzeganie miasta – powiedział Oskar Zięta.
06

West Link oferuje ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej i 200 mkw. usługowej i jest w całości wynajęty przez Nokię i Hilti. W biurowcu powstanie też dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym oraz kantyna. Inwestycja w maju tego roku trafiła do portfela spółki Globalworth Poland. Budynek ozdobiony rzeźbą Oskara Zięty na stałe wpisze się w krajobraz tej części Wrocławia.

– W imieniu Globalworth Poland dziękuję naszemu partnerowi, Echo Investment, za kolejną wspólną, udaną realizację. Cieszymy się, że kolejny budynek zrealizowany przez Echo trafia do naszego portfela. Świetnie się czujemy we Wrocławiu i chcemy dalej rozwijać nasz biznes w tym mieście – mówił Piotr Zatorski z Globalworth Poland..
02

– Bardzo się cieszymy, że takie inwestycje jak West Link powstają w naszym mieście. Trzeba podkreślić, że dzięki takim realizacjom Wrocław jest postrzegany na świecie jako miasto przyjazne inwestorom. Z tego tytułu zdobywamy nagrody, przyciągamy nowe firmy z Polski i zza granicy – powiedziała Karolina Grzyb, dyrektor centrum wsparcia biznesu z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBulwary Książęce – miejsce, w którym każdy będzie chciał bywać
Następny artykułWrocław na weekend: 10 najciekawszych wydarzeń [29 czerwca – 1 lipca 2018]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.