Wrocławski Szermierz dostał gitarę – już w niedzielę 20. edycja Gitarowego Rekordu Świata!

0
a

Wrocławski Szermierz, symbol Uniwersytetu i całego miasta, otrzymał w prezencie… gitarę i dołączy do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która w niedzielę 1 maja zagra na wrocławskim Rynku. W odróżnieniu od pomnika hrabiego Aleksandra Fredry, który co roku 1 maja wybiera gitarę elektryczną, Szermierz preferuje grę na gitarze klasycznej.

Jubileuszowa edycja Gitarowego Rekordu Świata to cztery sceny, gitarowe miasteczko w sercu Wrocławia i światowe gwiazdy.
Już w niedzielę, 1 maja, tysiące gitarzystów po raz 20. zagra wspólnie legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, a Wrocław stanie się stolicą gitary. Finałem gitarowego święta będą koncerty gwiazd w ramach 3-Majówki.
Wystąpi m.in. zespół Dire Straits Legacy.

Pierwsza edycja Gitarowego Rekordu odbyła się z inicjatywy Leszka Cichońskiego w 2003 roku. Słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe” zagrało razem 588 gitarzystów. W 2019 roku było ich już 7 423 – to największa liczba uczestników w historii festiwalu. Po dwóch latach edycji specjalnych spowodowanych pandemią Gitarowy Rekord Świata powraca na wrocławski Rynek. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 20. Gitarowy Rekord Świata już w niedzielę! Niezbędnik Gitarzysty

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMultisensoryczna wystawa VAN GOGHA zachwyca widzów we Wrocławiu! Zanurz się w świecie obrazów
Następny artykułConcordia Design na Wyspie Słodowej znów otwiera bar z widokiem na Wrocław!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.