Już w ten weekend we Wrocławiu odbędzie się po raz drugi Lotny Festiwal Piwa. To cykliczna impreza, która w zeszłym roku organizowana była aż w 7 miastach w Polsce. M.in. Zielonej Górze, Gliwicach. Nadszedł znów czas na stolicę Dolnego Śląska! 

Festiwal będzie zlokalizowany na placu przy Hali Stulecia i potrwa aż 3 dni, od 4 do 6 września. Wstęp na imprezę jest darmowy.

W trakcie wydarzenia będziecie mogli odwiedzić stoiska wielu browarów. Lotny Festiwal Piwa w tym roku współpracuje z Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa (największym piwnym festiwalem w Europie), który będzie miał swoją strefę.

Kolejnym partnerem wydarzenia będzie FETA (organizator Festiwalu Piwa, Wina i Sera), który również uatrakcyjni plac przy Iglicy stoiskami z wieloma lokalnymi przysmakami.

Oprócz licznych rzemieślniczych browarów na festiwalu pojawią się też food trucki z jedzeniem. Wrocławscy Ulicożercy zaopatrzą festiwal w najlepsze punkty gastronomiczne z kuchnią z całego świata.

Dodatkowo pojawi się strefa od wrocławskiego multitapu LaFamiglia Craft Beer&Pizza, gdzie zostaną przedstawione 20 kranów od 10 browarów.

Scena pełna artystów

Nie zabraknie również doznań artystycznych. Na scenie oprócz DJ’ów pojawią się eksperci, od których dowiecie się m.in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem.

W piątek wieczorem wystąpi z muzyką na żywo wystąpi Marek  Niedzielski (muzyk, wokalista, styl – mieszanka alternatywnego popu, soulu i hip-hopu). W sobotę z kolei zagra DJ FAVORIT89.

To nie wszystko! Będą też degustacje i liczne konkursy z nagrodami.

Podczas eventu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ jest to wydarzenie nie tylko dla pasjonatów piwa. Całość okraszona jest bowiem bogatą ofertą kulturalną. Celem festiwalu jest nie tylko zwiększanie świadomości konsumentów oraz promowanie kultury picia piwa, ale też stworzenie mieszkańcom miast możliwości odpoczynku, relaksu i wspólnego świętowania.

Impreza jest zorganizowana przez firmę Craft Event oraz członków Piwnego Klubu.

Bawimy się i pomagaj innym równocześnie

Jak i rok temu, Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem, pod czas którego będzie można nie tylko dobrze się bawić, ale i pomagać innym.

Dzięki wsparciu fundacji Siepomaga w sobotę 5 września o 18:00 odbędzie się licytacja na rzecz Julii Kuczały, która walczy z guzem mózgu. Do wylicytowania będą fajne gadżety, limitowane piwa i inne od naszych wystawców, więc zachęcamy brać udział, dawać jak najwięcej i najważniejsze – pomagać!

2.Wrocławski Lotny Festiwal Piwa
Termin: 04.09-06.09,
Piątek – 15:00 – 22:00
Sobota – 12:00 – 22:00
Niedziela – 12:00 – 20:00
Miejsce: plac Iglica przy Hali Stulecia
Wstęp darmowy

Dołącz do wydarzenia: kliknij tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł10 atrakcji dla dzieci w Polsce, które musisz odwiedzić!
Następny artykułOd wczoraj wprowadzono nową strefę 30 km/h w centrum miasta [SPRAWDŹ GDZIE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.