Wrocławski budynek najlepszy na świecie! [ZDJĘCIA]

0

Concordia Design Wrocław otrzymała tytuł „Building of the Year” w konkursie międzynarodowego portalu architektonicznego ArchDaily. Inwestycja okazała się najlepsza na świecie w kategorii biura.

Platforma ArchDaily swój prestiżowy konkurs organizuje od 2009 roku. Według dziennikarzy portalu „eksperckie jury nie są niezbędne do określenia jakości architektury”. Mogą to również zrobić czytelnicy, pasjonaci, którzy wybierają najlepsze projekty ze względu na ich piękno, kreatywność, czy rolę dla lokalnej społeczności. W tym roku w plebiscycie „Building of the Year” oddano blisko 200 tys. głosów.

Miejsce ponad 70 firm

Wśród zwycięzców 15 kategorii znalazła się jedna inwestycja z Polski.

To Concordia Design Wrocław – nowoczesne centrum kreatywności i biznesu na Wyspie Słodowej. Budynek został oficjalnie otwarty w lipcu 2020 roku, jego bryłę zaprojektowało MVRDV – jedno z najlepszych biur architektonicznych w Europie.

Inwestycja łączy w sobie przestrzeń odrestaurowanej XIX-wiecznej kamienicy i nowoczesną część przystosowaną do nowych funkcjonalności. Stworzono tu przeszkloną przestrzeń gastronomiczną, biura i coworking, a także kompleksowe centrum eventowe. Atutem obiektu jest także otwarty taras z pięknym widokiem na miasto, a elementem wyróżniającym gigantyczny mural Alicji Białej.

Na co dzień w Concordii pracują przedstawiciele ponad 70 firm, online lub hybrydowo odbywają się także różnego rodzaju eventy. Po ustaniu obostrzeń, inwestycja ponownie stanie się miejscem do spędzania czasu wolnego przez wrocławian i turystów.

Concordia obok sklepu Apple

Wrocławska inwestycja w konkursie „Building of the Year” została wyróżniona w kategorii „biura”, wygrywając w finale m.in. z główną siedzibą Le Monde czy kampusem koncernu Axel Springer w Berlinie. W innych kategoriach zwyciężył m.in. niesamowity sklep firmy Apple w Bangkoku.

Znalezienie się wśród 15 najlepszych budynków na świecie, wygranie swojej kategorii, to niesamowite uczucie i wielki sukces. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli – nie tylko w konkursie, ale także przez cały proces realizacji inwestycji – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design Wrocław. – Od początku uważaliśmy, że wrocławska Concordia dzięki projektowi MVRDV czy unikalnej lokalizacji na Wyspie Słodowej, jest wyjątkowa. Cieszymy się, że potwierdziły to także głosy fanów architektury z całego świata – dodaje Voelkel-Krokowicz.

Zdaniem właścicielki równie wielkim sukcesem, jak zwycięstwo w międzynarodowym konkursie, jest fakt, że Concordia stała się dla wrocławian miejscem pracy i – wtedy kiedy to możliwe – spędzania czasu wolnego.

Pandemia utrudniła nam zadanie, ale w samym budynku oraz wokół naszych projektów już udało się stworzyć prawdziwą społeczność osób kreatywnych i przedsiębiorczych. Będziemy chcieli ją wzmacniać i rozwijać w kolejnych miesiącach – deklaruje Voelkel-Krokowicz.

O możliwościach obiektu, podczas otwarcia w lipcu 2020 roku, mówił także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Ten projekt ma światowy potencjał. Wszyscy to czujemy, poczują to też przyszli użytkownicy i ci którzy będą Wyspę odwiedzać. Podróżujemy po Europie, po świecie i wiemy, że takich unikatowych miejsc łączących tradycję z nowoczesnością zbyt wiele nie ma – podkreślał Sutryk.

POZNAJ WSZYSTKIE NAGRODZONE PROJEKTY

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStacjonarnie czy online – jak lepiej robić zakupy spożywcze?
Następny artykuł1 marca rozpoczyna się we Wrocławiu obowiązkowa deratyzacja
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.