fot: mat.prasowe

5 kategorii i 215 elewacji – Jury Fasada Roku 2017 nie miało łatwego zadania. Wśród wyróżnionych w rekordowej pod względem frekwencji – edycji konkursu organizowanego przez firmę Baumit znalazła się m.in. realizacja elewacji budynku jednorodzinnego z Wrocławia.

Jury spotkało się 8 lutego 2018 r. we Wrocławiu. W zaszczytnym gremium zasiedli uznani oraz doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele mediów branżowych. Przewodnictwo nad obradami objął dr inż. arch. Andrzej Poniewierka, występujący z ramienia Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. W obliczu rekordowej frekwencji – na liście kandydatów do tytułu znalazło się 215 elewacji – wskazanie najlepszych rozwiązań elewacyjnych 2017 r. wykreowanych przy użyciu kompletnej technologii Baumit nie należało do najłatwiejszych zadań. Ostatecznie ta niełatwa sztuka Jurorom się udała. Biorąc pod lupę takie kryteria jak: walory architektoniczne i estetyczne, zastosowane rozwiązania technologiczne, wkomponowanie w otoczenie, a w przypadku obiektów po renowacji także poszanowanie ich historycznej tradycji, eksperci wyłonili zwycięzców i wyróżnionych, wśród których nie zabrakło reprezentanta Wrocławia.

fot: dom jednorodzinny-zwycięzca Wrocław ,mat.prasowe
fot: dom jednorodzinny-zwycięzca Wrocław ,mat.prasowe

W kategorii budynek jednorodzinny nowy wyróżnienie otrzymał niezwykle prosty i oszczędny w kolorze budynek przy ul. Kowarzyka we Wrocławiu. Wpisujący się w trend domów jednopoziomowych obiekt zauroczył oceniających interesującą grą brył. Projekt przygotowało biuro ZAH Sp. z o.o. Sp. k., natomiast prace budowlane przeprowadziło przedsiębiorstwo Usługi Budowlane Robert Olszewski.

„Fasada Roku” od lat skupia na sobie uwagę świata architektury i budownictwa, spotykając się z licznym poparciem środowisk branżowych. Patronat honorowy nad 11-tą edycją konkursu objęły Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) i Fundacja Twórców Architektury (FTA).

 Źródło: mat.prasowe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław pozyskał z funduszy europejskich prawie 780 mln zł!
Następny artykułWrocław na weekend: 6 najciekawszych wydarzeń [3 – 4 marca 2018]
Odkryj Wrocław na nowo