Wrocław na weekend: 6 najciekawszych wydarzeń [3 – 4 marca 2018]

0
fot. Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery minionej epoki

Podczas weekendu we Wrocławiu dużo się dzieje i czasami trudno zdecydować się na jedną, konkretną formę rozrywki. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie sześciu różnych atrakcji i wydarzeń, które mogą zainteresować każdego – począwszy od maniaków komputerowych, a na wielbicielach mody kończąc. Znalazła się nawet niespodzianka dla dzieci! 

Bieg dla Hospicjów – wydarzenie dla aktywnych

Już  3 marca wyruszy 3. Bieg dla Hospicjów! Będzie to także pierwsze wydarzenie otwierające nowy sezon biegowy.

Dochód z kolejnej edycji, organizowanej przez Fundację Hospicyjną przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu, zostanie przekazany na potrzeby pacjentów z wrocławskich hospicjów.

Dystans biegu będzie wynosił 4 kilometry (start o godzinie 14), natomiast limit osób zamknie się w liczbie 999. Bieg odbędzie się na trasie wytyczonej na terenie Stadionu Olimpijskiego, a wszyscy uczestniczy otrzymają pamiątkowe koszulki, napoje i oczywiście ciepły posiłek. Natomiast najlepsi biegacze dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja

Kompleks Stadionu Olimpijskiego, al. Jana Ignacego Paderewskiego 35
Więcej informacji

bdh-2017-ulotka-768x543-jpg
fot. mat. prasowe

Olimpiada Gier Zimowych w Muzeum Komputerów i Gier – wydarzenie dla maniaków gier komputerowych

Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery zaprasza zarówno dorosłych, którzy chcieliby powrócić do lat swojego dzieciństwa, jak i dzieci, które poznałyby gry z czasów, kiedy ich nie było jeszcze na świecie.

W Muzeum Gier będą towarzyszyć emocje związane z Olimpiadą, mimo jej zakończenia, aż do końca marca! Podczas wystawy czasowej będzie można przypomnieć sobie skoki narciarskie podczas gry „w Małysza”, a także zjechać na wirtualnym snowboardzie. Wstęp jest biletowany, ale z pewnością warto zajrzeć!

pl. Orląt Lwowskich 20A (prawe skrzydło Dworca Świebodzkiego)
Więcej informacji

fot. Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery minionej epoki
fot. Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery minionej epoki

Spektakl Calineczka – atrakcja dla najmłodszych

Spektakl o cudownej i uroczej Calineczce będzie można zobaczyć już w ten weekend we Wrocławskim Teatrze Lalek. Przedstawienie pełne będzie radosnych piosenek, które dzieci będą z pewnością śpiewały jeszcze po wyjściu z teatru. Dodatkowo spektakl będzie grany w przepięknej, baśniowej scenografii, która na pewno zachwyci każdego widza.

Calineczka pojawiła się na świecie z kielicha zaczarowanego kwiatu. Niestety dziewczynkę porywa Ropucha Aga, która szuka narzeczonego dla swojego syna Remigiusza. Calineczce na całe szczęście udaje się uwolnić, ale wkrótce trafia w ręce Chrabąszcza Brzdęka. Ostatecznie znajduje schronienie u gospodyni – Pani Myszki.

Przedstawienie odbędzie się 3,4 i 6 marca, wstęp biletowany

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji

fot. M. Grotowski/Wrocławski Teatr Lalek
fot. M. Grotowski/Wrocławski Teatr Lalek

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Hali Stulecia – wydarzenie dla miłośników kotów

Już  w ten weekend, 3 i 4 marca, w Hali Stulecia będzie miała miejsce Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Zwiedzający będzie mógł obejrzeć 400 kotów różnej rasy! Wstęp biletowany.

Swoją nadzwyczajną urodę zaprezentuje prawie 400 małych przyjaciół różnych ras z całej Polski i Europy. Ponad to hodowcy z pewnością podzielą się swoją wiedzą na temat kotów, doświadczeniem w ich pielęgnacji i żywieniu, a także osiągnięciami hodowlanymi.

Organizatorzy wystawy zapewniają zwiedzającym szereg atrakcji w postaci konkursów i zabaw dla dzieci, specjalistycznych show kotów brytyjskich. Dodatkowo będzie można kupić wiele akcesoriów dla kotów w promocyjnych cenach. Producenci profesjonalnych karm na pewno udzielą informacji odnośnie tego, jakie pożywienie jest odpowiednie dla naszego pupila.

Wstęp biletowany

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Wiosenna Moda na Nadodrzu – wydarzenie dla miłośników mody

Już 3 marca we wrocławskim Infopunkt Nadodrze będzie można wziąć udział w kolejnej edycji Mody na Nadodrzu!

Na spotkaniu będzie można zobaczyć projekty wrocławskich rękodzielników i projektantów, wziąć udział w targach, warsztatach i pokazach, a także nabyć niepowtarzalne ubrania i dodatki! Pojawią się między innymi projektanci i kolekcjonerzy: CUB clothes, Pirackiej Wytwórni Przestrzeni, TorBa, PiNa.

Wstęp bezpłatny

Infopunkt Nadodrze, Łokietka 5
Więcej informacji

28161546_10155250210278038_8400513059556515228_o
fot. mat. prasowe

Festiwal „Szanty we Wrocławiu” – wydarzenie dla kochających wyjątkową muzykę

Każdego roku organizatorzy zapraszają w marcu na „Spotkanie z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk we Wrocławiu”. XXIX edycja jednego z najstarszych polskich festiwali będzie odbywać się w dniach 1 do 4 marca. Wszystkie imprezy będą obywały się w Starym Klasztorze.

Koncerty będą odbywały się w Sali Gotyckiej na piętrze, natomiast w sali klubowej będzie można odpocząć między koncertami. W tym roku jednak miejsca są numerowane na poszczególne występy, jak i na karnety festiwalowe. Należy zatem odpowiednio wcześniej wybrać miejsce, kupić bilety i nie martwić się tym, że będziemy siedzieć obok kogoś zupełnie nam obcego.

Wstęp biletowany

Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Program festiwali i więcej informacji

plakat_szanty2018

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławska elewacja budynku wyróżniona w konkursie Fasada roku 2017
Następny artykułVincent dołączył do grona wrocławskich krasnali.
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl