Wrocław na weekend: 6 najciekawszych wydarzeń [3 – 4 marca 2018]

0
fot. Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery minionej epoki

Podczas weekendu we Wrocławiu dużo się dzieje i czasami trudno zdecydować się na jedną, konkretną formę rozrywki. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie sześciu różnych atrakcji i wydarzeń, które mogą zainteresować każdego – począwszy od maniaków komputerowych, a na wielbicielach mody kończąc. Znalazła się nawet niespodzianka dla dzieci! 

Bieg dla Hospicjów – wydarzenie dla aktywnych

Już  3 marca wyruszy 3. Bieg dla Hospicjów! Będzie to także pierwsze wydarzenie otwierające nowy sezon biegowy.

Dochód z kolejnej edycji, organizowanej przez Fundację Hospicyjną przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu, zostanie przekazany na potrzeby pacjentów z wrocławskich hospicjów.

Dystans biegu będzie wynosił 4 kilometry (start o godzinie 14), natomiast limit osób zamknie się w liczbie 999. Bieg odbędzie się na trasie wytyczonej na terenie Stadionu Olimpijskiego, a wszyscy uczestniczy otrzymają pamiątkowe koszulki, napoje i oczywiście ciepły posiłek. Natomiast najlepsi biegacze dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja

Kompleks Stadionu Olimpijskiego, al. Jana Ignacego Paderewskiego 35
Więcej informacji

bdh-2017-ulotka-768x543-jpg
fot. mat. prasowe

Olimpiada Gier Zimowych w Muzeum Komputerów i Gier – wydarzenie dla maniaków gier komputerowych

Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery zaprasza zarówno dorosłych, którzy chcieliby powrócić do lat swojego dzieciństwa, jak i dzieci, które poznałyby gry z czasów, kiedy ich nie było jeszcze na świecie.

W Muzeum Gier będą towarzyszyć emocje związane z Olimpiadą, mimo jej zakończenia, aż do końca marca! Podczas wystawy czasowej będzie można przypomnieć sobie skoki narciarskie podczas gry „w Małysza”, a także zjechać na wirtualnym snowboardzie. Wstęp jest biletowany, ale z pewnością warto zajrzeć!

pl. Orląt Lwowskich 20A (prawe skrzydło Dworca Świebodzkiego)
Więcej informacji

fot. Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery minionej epoki
fot. Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery minionej epoki

Spektakl Calineczka – atrakcja dla najmłodszych

Spektakl o cudownej i uroczej Calineczce będzie można zobaczyć już w ten weekend we Wrocławskim Teatrze Lalek. Przedstawienie pełne będzie radosnych piosenek, które dzieci będą z pewnością śpiewały jeszcze po wyjściu z teatru. Dodatkowo spektakl będzie grany w przepięknej, baśniowej scenografii, która na pewno zachwyci każdego widza.

Calineczka pojawiła się na świecie z kielicha zaczarowanego kwiatu. Niestety dziewczynkę porywa Ropucha Aga, która szuka narzeczonego dla swojego syna Remigiusza. Calineczce na całe szczęście udaje się uwolnić, ale wkrótce trafia w ręce Chrabąszcza Brzdęka. Ostatecznie znajduje schronienie u gospodyni – Pani Myszki.

Przedstawienie odbędzie się 3,4 i 6 marca, wstęp biletowany

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji

fot. M. Grotowski/Wrocławski Teatr Lalek
fot. M. Grotowski/Wrocławski Teatr Lalek

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Hali Stulecia – wydarzenie dla miłośników kotów

Już  w ten weekend, 3 i 4 marca, w Hali Stulecia będzie miała miejsce Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Zwiedzający będzie mógł obejrzeć 400 kotów różnej rasy! Wstęp biletowany.

Swoją nadzwyczajną urodę zaprezentuje prawie 400 małych przyjaciół różnych ras z całej Polski i Europy. Ponad to hodowcy z pewnością podzielą się swoją wiedzą na temat kotów, doświadczeniem w ich pielęgnacji i żywieniu, a także osiągnięciami hodowlanymi.

Organizatorzy wystawy zapewniają zwiedzającym szereg atrakcji w postaci konkursów i zabaw dla dzieci, specjalistycznych show kotów brytyjskich. Dodatkowo będzie można kupić wiele akcesoriów dla kotów w promocyjnych cenach. Producenci profesjonalnych karm na pewno udzielą informacji odnośnie tego, jakie pożywienie jest odpowiednie dla naszego pupila.

Wstęp biletowany

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Wiosenna Moda na Nadodrzu – wydarzenie dla miłośników mody

Już 3 marca we wrocławskim Infopunkt Nadodrze będzie można wziąć udział w kolejnej edycji Mody na Nadodrzu!

Na spotkaniu będzie można zobaczyć projekty wrocławskich rękodzielników i projektantów, wziąć udział w targach, warsztatach i pokazach, a także nabyć niepowtarzalne ubrania i dodatki! Pojawią się między innymi projektanci i kolekcjonerzy: CUB clothes, Pirackiej Wytwórni Przestrzeni, TorBa, PiNa.

Wstęp bezpłatny

Infopunkt Nadodrze, Łokietka 5
Więcej informacji

28161546_10155250210278038_8400513059556515228_o
fot. mat. prasowe

Festiwal „Szanty we Wrocławiu” – wydarzenie dla kochających wyjątkową muzykę

Każdego roku organizatorzy zapraszają w marcu na „Spotkanie z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk we Wrocławiu”. XXIX edycja jednego z najstarszych polskich festiwali będzie odbywać się w dniach 1 do 4 marca. Wszystkie imprezy będą obywały się w Starym Klasztorze.

Koncerty będą odbywały się w Sali Gotyckiej na piętrze, natomiast w sali klubowej będzie można odpocząć między koncertami. W tym roku jednak miejsca są numerowane na poszczególne występy, jak i na karnety festiwalowe. Należy zatem odpowiednio wcześniej wybrać miejsce, kupić bilety i nie martwić się tym, że będziemy siedzieć obok kogoś zupełnie nam obcego.

Wstęp biletowany

Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Program festiwali i więcej informacji

plakat_szanty2018

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane