Wrocławianka oszukana metodą ,,na policjanta”. Straciła 70 tys. złotych!

0

Starsze osoby wciąż padają ofiarą oszustów działający metodą m.in. „na wnuczka” czy „na policjanta”. Poszkodowani tracą w ten sposób pieniądze, stanowiące nierzadko oszczędności całego życie.

Ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą z nimi kontaktować się osoby podszywające się pod członków ich rodziny, urzędników lub funkcjonariuszy służb mundurowych. Zostawmy im też w widocznym miejscu swój numer telefonu, aby mogli zawsze zweryfikować personalia osoby dzwoniącej i nie utracili zgromadzonych oszczędności.

Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, którzy dzwonią w sprawie rzekomego oszustwa, którego ofiarą padliśmy, nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać podstawowych zasad:

1. Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.

2. Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

Jeżeli ktoś twierdzi, że jest funkcjonariuszem policji, spróbujmy potwierdzić tę informację w najbliższym komisariacie policji lub pod numerem alarmowym.

Wrocławianka straciła 70 tys. złotych!

65-letnia kobieta w taki właśnie sposób straciła blisko 70 tysięcy złotych. Oszuści zadzwonili do niej podając się za rzekomego pracownika poczty, który poprosił ją o podanie dokładnego adresu w celu dostarczenia korespondencji. Po chwili zadzwonił kolejny mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji, który poinformował ją, że poprzedni telefon wykonała osoba należąca do grupy przestępczej i jej pieniądze są zagrożone. Pokrzywdzona zapakowała biżuterię oraz gotówkę i przekazała zgodnie z instrukcją przekazaną przez „policjanta”.

Dlatego nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny i przyjaciółmi, a wszelkie podejrzane telefony z instrukcjami dotyczącymi przekazywania pieniędzy zgłaszajmy natychmiast na Policję. Mówmy o schematach działania przestępców, żeby te sprawy nikomu nie były obce. Czasami zwykła rozmowa może uchronić nas od przykrych w skutkach zdarzeń.

Wrocławscy policjanci apelują też do seniorów o zachowanie rozsądku i rozwagi w kontaktach z osobami, co do których nie mamy stuprocentowej pewności, że mają wobec nas czyste intencje.

mat. sierżant sztabowy Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSeryjny uwodziciel w Operze Wrocławskiej. Tylko dla dorosłych!
Następny artykułŚląsk Wrocław wygra w meczu przyjaźni z Lechią?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.