Wrocław zimą – co robić w wolny dzień? DARMOWE ATRAKCJE

0

Przytulne uliczki z licznymi restauracjami, kawiarniami i pubami, pokryte śniegiem parki, a także cała masa interesujących muzeów — Wrocław zachwyca zarówno latem, jak i zimą. Atrakcje tylko czekają, aby je odkrywać i podziwiać.

Jest wiele powodów, aby odwiedzić Europejską Stolicę Kultury (Wrocław zyskał to miano w 2016 roku!) w chłodne miesiące. W tym artykule zebraliśmy darmowe atrakcje, którymi cieszyć się można zimą.

Zimowa natura w Parku Szczytnickim

Park Szczytnicki jest największy w całym mieście. Zimą ten obszar często pokryty jest grubą warstwą śniegu. Jednak nawet jeśli nie przepadasz za chłodem i niskimi temperaturami, spacer w otoczeniu tak pięknego krajobrazu z pewnością będzie dla Ciebie odprężający.

Oczywiście wędrówka po parku jest darmowa, jednak jeśli chcesz zobaczyć nieco więcej zimowych naturalnych pejzaży, tuż obok znajduje się Ogród Japoński, wypełniony po brzegi małymi mostkami, zamarzniętymi strumykami i charakterystycznymi budynkami (zerknąć można na nie zza ogrodzenia, gdyż zimą jest zamknięty).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @beata_kasia_street_photos

Jam session — darmowa muzyka na żywo w kultowym pubie Alive

W każdy wtorek w klubie Alive, który znajduje się pod nasypem przy ul.Bogusławskiego, odbywa się jam session. Każdy może przyjść ze swoim własnym instrumentem i zagrać na scenie, improwizując z innymi artystami.

Wejście jest zawsze darmowe, a uczestnicy, którzy zdecydują się zagrać, otrzymują bon na wybrany napój!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdzie na Jam Session we Wrocławiu? Tu możesz zagrać na scenie z innymi muzykami [WSTĘP WOLNY]

Park Brochowski i labirynt

To magiczne miejsce zachwyci zarówno dorosłych, jak i dzieci. Labirynt w parku na Brochowie nie jest zbyt zawiły, lecz jego ściany wykonane są z wysokich i gęstych gałęzi. Wystarczy użyć wyobraźni, aby poczuć się jak w zaczarowanej baśni.

Park oraz labirynt są całkowicie darmową atrakcją dla każdego!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eugene (@bboysh1ft)

Saneczkowe szaleństwo — wzgórza i parki

Jeśli szukasz śnieżnych atrakcji, wcale nie musisz wyjeżdżać poza miasto. We Wrocławiu jest wiele miejsc, gdzie można udać się by pojeździć na sankach. Są to parki oraz różnego rodzaju wzniesienia, które zimą są doskonałą opcją do saneczkowania. Do wyboru są:

cieszący się wielką popularnością tor saneczkowy w Parku Grabiszyńskim, Wzgórze Gajowickie, a także np. Park Słowiański. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdzie na sanki we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne (darmowe zwiedzanie w soboty) 

Jeśli planujesz odwiedzić Wrocław w zimowy weekend, możesz załapać się na darmowe zwiedzanie Muzeum Etnograficznego oraz Muzeum Narodowego. W pierwszym z nich znajdziesz bogactwo różnorodnych dzieł sztuki, których podziwianie może zająć Ci nawet i cały dzień.

Zbiory obfitują w twórczość artystów, takich, jak Matejko, Grottger, Wyspiański. Polecamy szczególnie niezwykłą wystawę: Cudotwórcy!

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: 9 najciekawszych wystaw we Wrocławiu, które musisz zobaczyć w 2023 roku

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak oszczędzać na ogrzewaniu? Proste sposoby na zmniejszenie rachunków
Następny artykułSpędź ferie we Wrocławskim Teatrze Lalek!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.