Gdzie na sanki we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

0

Dawno już nie było we Wrocławiu tak pięknej białej zimy! Warto wykorzystać te zimowe momenty, by spędzić aktywny czas na świeżym powietrzu. Można śmiało wybrać się z dziećmi na sanki.

We Wrocławiu jest sporo miejsc, w których można pozjeżdżać z górki. Podpowiadamy gdzie we Wrocławiu i w okolicach miasta wybrać się na sanki.

Wrocławskie górki i pagórki

1. Górka Skarbowców, czyli Mała Sobótka. Położone w okolicach Parku Grabiszyńskiego wzniesienie latem cieszy rowerzystów a zimą będzie idealnym miejscem na saneczkowe szaleństwo.

2. Wzgórze Andersa, tuż przy Aquaparku. Baseny póki co są zamknięte ale w okolicach Wrocławskiego Paku Wodnego znajdziecie świetny pagórek do zjazdów na sankach. Uważajcie, bo jest dość stromy!

3. Górka Pafawagu, czyli Wzgórze Gajowickie. Położone przy ul. Pretficza wzniesienie pozwoli na dłuuugi 150 metrowy zjazd.

4. Górka w Parku Tołpy. Piękny park na Ołbinie to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Wzniesienie jest bezpieczne i szerokie, więc bez obaw możecie tu poszaleć.

5. Górki Popowicka. Na Popowicach znajdziecie aż dwa wzniesienia do zjazdu na sankach. Jedno położone jest przy ul. Rysiej, a drugie w Parku Popowickim. Oba przyciągają zimą wiele osób.

Sanki na Dolnym Śląsku

Gdy we Wrocławiu zniknie śnieg wówczas na zimowe szaleństwo wato wybrać się godzinkę lub półtora od miasta. Na Dolnym Śląsku znajdziecie wiele pięknych miejsc położonych w górach i lasach, które idealnie nadadzą się do jazdy na sankach.

Szczególnie polecamy Sobótkę, Karpacz, Zieleniec, Andrzejówkę i Jakuszyce. Te miejsca są jednak ostatnio mocno zatłoczone.


Jeżeli chcecie więc uniknąć wielkich tłumów udajcie się na Dzikowiec, do Trzebnicy, lub w Góry Wałbrzyskie.

Korzystajcie z tej pięknej śnieżnej pogody i pamiętajcie o bezpieczeństwie.

Sprawdź również:
5 pomysłów na zimowy wypad do magicznych miejsc na Dolnym Śląsku

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOpera na Święta! Wspólne kolędowanie w kameralnym świątecznym miasteczku na Świdnickiej
Następny artykułWrocław. Eter już działa! Jak zamówić przejazd w nowej aplikacji?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.