Wrocław wspiera młodych artystów. Ruszyła zbiórka na Craft Open Wrocław!

0

Fundacja Zaistniej organizuje zbiórkę, by wspomóc Craft Open Wrocław – otwartą sekcję Craft Music Festival. Wydarzenie, zaplanowane na początek lipca,  wspiera młodych artystów i rzemieślniczych twórców.

Zbiórka ma pomóc w jego organizacji. Każdy wpłacający staje się Mecenasem Craftu.

Craft Open Wrocław powstał, by promować początkujących artystów. Już 2-4 lipca we Wrocławiu 18 zespołów wystąpi przed jury i publicznością, a zwycięska trójka dołączy do line upu Craft Music Festival. Tym samym, artyści zyskują możliwość wystąpienia na jednej scenie z artystami takimi jak KARAŚ/ROGUCKI, Arek Kłusowski czy Ania Karwan. Craft Open Wrocław powstał, by wspierać nie tylko muzyków, ale także twórców rzemieślniczych. Dzięki temu wydarzeniu będą mieli oni szansę zaprezentować swoje produkty na stoiskach rozmieszczonych w pobliżu sceny. 

Chcemy, aby to wydarzenie było miejscem, gdzie w jednym czasie gromadzą się ludzie chcący dostać szansę oraz ci, którzy chcą tę szansę dać innym – na dalszy rozwój i podążanie za swoimi marzeniami. Każdy może pomóc nieprzeciętnym twórcom rozwinąć skrzydła, wpłacając na naszą zrzutkę. Dzięki temu razem stworzymy festiwal wyjątkowych twórców. – mówi prezeska Fundacji Dorota Witwicka.

Środki zebrane podczas zbiórki przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów organizacyjnych Craft Open Wrocław, m.in. wynajem sceny wraz z obsługą, odpowiednie oświetlenie czy zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa. Organizatorzy przewidują także nagrody dla występujących podczas Craft Open Wrocław artystów, aby docenić ich zaangażowanie. Dla wszystkich, którzy dorzucili się do zbiórki, przygotowują niecodzienne prezenty, jak zamieszczenie imienia wpłacających na specjalnej Tablicy Darczyńców, zaproszenie na backstage czy zdjęcie z gwiazdą polskiej sceny muzycznej. 

Organizacja trzydniowego muzycznego przedsięwzięcia wiąże się z dużymi kosztami, a znalezienie środków na wydarzenie artystyczne w czasie pandemii jest niezwykle trudne. Równie trudne zdaje się znalezienie poczucia normalności. Craft Open Wrocław ma stanowić przestrzeń, w której będzie można się zrelaksować i odpocząć przy dźwiękach muzyki. 

To, co jest nam teraz potrzebne, to trochę normalności – mówi Kamil Wysoczański, organizator Craft Music Festival. – Zamierzamy tak współpracować z Fundacją Zaistniej i połączyć oba festiwale, aby dać ludziom okazję do prawdziwego relaksu w środku lata. A sam Wrocław chcemy zamienić w polską stolicę craftu.

Wydarzenie jest objęte Patronatem Prezydenta Wrocławia.

Zbiórkę na Craft Open Wrocław można wspierać pod linkiem:
https://zrzutka.pl/z/craftopenwroclaw

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/927910561350089

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPILNE! Rząd łagodzi obostrzenia. Sprawdź co i od kiedy będzie otwarte
Następny artykułWspółtwórz sąsiedzkie mapy osiedli!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.