O tym, że wojna dotyka również zwierzęta pisaliśmy: tutaj. Poza zwierzętami domowymi, cierpią również zwierzęta z ogrodów zoologicznych. Stres związany z hukiem wystrzałów, zagrożenie bezpieczeństwa dla opiekunów zwierząt, niebezpieczeństwo związane z możliwym bombardowaniem również tych miejsc, sprawia, że nie można pozostać obojętnym. 

Wrocławskie ZOO deklaruje gotowość pomocy, przyjęcia zwierząt z terenów Ukrainy, wsparcie finansowe.

,,W ramach wsparcia naszych ukraińskich przyjaciół i ich podopiecznych przekazaliśmy 5 000 euro ośrodkowi rehabilitacji niedźwiedzi brunatnych – filii kijowskiego zoo. Środki zostaną przeznaczone na karmę dla podopiecznych sanktuarium.

Ośrodek znajduje się pod Kijowem nieopodal lotniska Boryspol. Pod jego opieką jest 7 niedźwiedzi brunatnych.

Mamy informację, że sytuacja na miejscu jest bardzo trudna – pracownicy schronili się w ośrodku wraz ze swoimi rodzinami. Niedźwiedzie pozostają pod stałą opieką.
Jesteśmy również gotowi na ewakuację i przyjęcie niedźwiedzi do naszego zoo. Pozostajemy w stałym kontakcie z załogą zoo. Jeśli zajdzie taka potrzeba wesprzemy naszych ukraińskich przyjaciół w opiece nad zwierzętami.” – piszą w swoich mediach społecznościowych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocław: Ruszyła grupa pomocy zwierzętom na Ukrainie. Transport, opieka, jedzenie

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Koncert solidarności z Ukrainą w NFM
Następny artykułKoleje Dolnośląskie: Darmowe przejazdy dla obywateli Ukrainy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.