Wrocław: Wracają tramwaje na Księże. Zmiany w rozkładach jazdy od 8. stycznia

0

Od 8. stycznia wracają tramwaje na dawną trasę do pętli Księże Małe. Zmiana związana jest z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową Alei Wielkiej Wyspy (przebudowa skrzyżowania ulicy Krakowskiej z Aleją Armii Krajowej).

Tramwaje linii 3 i 5 powrócą na trasę przez ulicę Traugutta, Krakowską i Opolską do pętli „Księże Małe”.

Dodatkowo, tramwaje linii 5 będą w obu kierunkach kursowały stałą trasą przejazdu od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Kołłątaja, Skargi, plac Dominikański do placu Wróblewskiego.

Kursy okresowej linii autobusowej 703 zostaną zlikwidowane.

Z uwagi na prowadzone prace budowlane na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z aleją Armii Krajowej, tymczasowo zawieszony będzie przystanek tramwajowy „Armii Krajowej” (przy wiadukcie drogowym) w kierunku centrum miasta.

Wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej i Słowiańskiej

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej i Słowiańskiej (rozjazdy od strony ulicy Słowiańskiej), od 8 stycznia 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 8 70.

Tramwaje linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Tramwaje linii 8 pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Bema przez ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Tramwaje linii 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską do placu Staszica.

Tramwaje linii 6, 11 i 23 będą kursowały bez zmian ulicą Jedności Narodowej.

Obsługę komunikacyjną ulicy Słowiańskiej i Nowowiejskiej zapewnią autobusy linii 700, które będą kursowały na trasie pl. Grunwaldzki – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Grunwaldzki przez ulicę Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską z częstotliwością:

dni robocze

–        w godzinach od około 5:00-20:00 co 7,5 minuty;
–        w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

sobota i niedziela

–        z częstotliwością co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

mat. UM Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Dopłaty do rachunków za ogrzewanie. Sprawdź kogo obejmą
Następny artykułPILNE! Konferencja Ministra Zdrowia. Co z obostrzeniami?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.