Wrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [4-6 maja 2018]

0
fot. mat. prasowe

Piękna pogoda sprawia, że szkoda marnować czas na siedzenie w czterech ścianach. Poniżej znajduje się kilka propozycja na to, gdzie pójść i co zobaczyć. Przygotowaliśmy zestawienie 9 różnych atrakcji i wydarzeń, które mogą zainteresować każdego – począwszy od miłośników starych gier komputerowych, lubiących spacery po Wrocławiu i ceniących sobie odpoczynek kończąc. 

Otwarcie sezonu w Forma Płynna Beach Bar – propozycja dla ceniących sobie relaks

Tutaj każdy będzie mógł się zrelaksować na trawie, wypić dobre piwo kraftowe oraz zjeść olbrzymie gofry z dodatkami. Oprócz tego wziąć udział w świetnej zabawie na parkiecie, wysłuchać koncertu, a nawet obejrzeć transmisję meczu.

Warto zajrzeć na plażę razem ze swoim dzieckiem, ponieważ w weekendy maluchy mogą wziąć udział w darmowych warsztatach i animacjach. Miejsce jest także przyjazne zwierzętom.

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 10.00 – 24.00
sobota – niedziela  9.45 – 24.00

Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 20
Więcej informacji

fot. Facebook Forma Płynna Beach Bar
fot. Facebook Forma Płynna Beach Bar

9. Silesia Cup – festiwal lacrosse we Wrocławiu – propozycja dla lubiących sport

Już dzisiaj, w piątek 4 maja, rozpoczynają się kolejne rozgrywki Międzynarodowego Turnieju Silesia Cup 2018. Do Wrocławia przyjedzie ponad 300 zawodników z niemal całej Europy.

W tegorocznej edycji zobaczymy aż 60 meczy, rozgrywanych na trzech boiskach. Oprócz tego będziemy mogli skorzystać z darmowych warsztatów sędziowskich, a dzieci pozostawić w specjalnie przygotowanej dla nich strefie zabaw.

Podczas rozgrywek zorganizowane są również bezpłatne atrakcje dla każdego – będzie zjeść kiełbaskę z grilla, nauczyć się grać w lacrosse, strzelanie z łuków, malowanie twarzy i oczywiście trampolina.

Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Program

4 maja – mecze od 17.00 – 20.30

5 maja – mecze od 10.00 – 17.00
ceremonia otwarcia o 12.00

6 maja –  mecze grupowe 10.00 – 14.00
mecz finałowy 14.20
ceremonia zamknięcia 16.30

Pola Marsowe, Zalesie

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Kredki w dłonie w Pawilonie – propozycja dla małych miłośników muzeów

W Pawilonie Czterech Kopuł odbędzie się premiera nowej książeczki dla dzieci „Kredki w dłonie w Pawilonie”. Ten trzyczęściowy przewodnik po wystawie dla najmłodszych to świetny sposób na to, aby mali zwiedzający poznali eksponaty z innej perspektywy.

W skład książki wchodzą trzy mniejsze – Budowle i budowanie, Zwierzęta, Pojazdy. Do wszystkiego zostały załączone kredki. W środku oprócz kolorowanej znajdują się również ciekawe informacje o eksponatach, dzięki czemu maluchy mogą dowiedzieć się czegoś nowego.

Wstęp biletowany – promocyjna cena obowiązująca 4 maja to 32 zł.

Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Dobre Gry w Muzeum Gier – propozycja dla miłośników starych gier

W Interaktywnym Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery każdy dorosły będzie mógł pokazać swoim pociechom w jakie gry komputerowe grali dawniej. Oprócz tego to doskonała okazja do tego, żeby cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie te emocje, które wywoływały stare gry.

Zwiedzający dostaną możliwość zagrania na kilku stanowiskach – komputery, konsole, automaty arcade. Do dyspozycji dla odwiedzający pozostają również klipery, konsole przenośne i zabawki edukacyjne, a także wystawa starych komputerów i innych ciekawostek.

Godziny otwarcia

4 maja 10.00 – 18.00
5 maja 10.00 – 20.00
6 maja 10.00 – 18.00

Cennik

Normalny – 20 zł
Ulgowy – 15 zł
Studencki – 18 zł
Rodzinny (2+2) – 50 zł
Dzieci do 4 lat mogą wejść za darmo

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, pl. Orląt Lwowskich 20A

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Majówkowy maraton filmowy w FAMA – propozycja dla lubiących dobre kino

Przewodnim tematem pierwszej edycji maratonu będzie Kosmos. Dzięki temu będziemy mogli spełnić swoje skryte marzenia o zostaniu astronautą lub oderwiemy się chociaż na chwilę od Ziemi. Dzieci natomiast w końcu poznają odpowiedzi na zadawane pytania.

Podczas maratonu organizowane są warsztaty dla dzieci, spotkanie z astrofizykiem i wystawa kosmicznych strojów filmowych.

Wstęp wolny, jednak na poszczególne filmy obowiązują zapisy.

Harmonogram:

Piątek, 4 maja
16.30 – 17.50 – Amatorzy w kosmosie, reż. Max Kestner, 2016
18.00 – 20.30 – film o kosmosie, tytuł poznamy podczas emisji
20.30 – 21.30 – dyskusyjny klub filmowy na tarasie, II p.

Sobota, 5 maja
11.30 – 13.00 – Kosmiczny mecz, reż. Joe Pytka, 1996
12.00 – 13.00 – warsztaty filmowe, grupa 3-4 lata, hol I p.
13.15 – 14.45 –  Misja: Sputnik, reż. Markus Dietrich, 2013
13.30 – 15.00 – warsztaty filmowe grupa 5-6 lat, hol I p.
15.00 – 16.30 – Wizyta, reż. Michael Madsen, 2014
16.40 – 17.40 – wykład astrofizyka Tomasza Mrozka, sala widowiskowa, I p.
18.00 – 19.30 – Grawitacja, reż. Alfonso Cuarón, 2013
19.30 – 20.30 – dyskusyjny klub filmowy na tarasie, II p.

Pokazy filmowe odbędą się w Sali widowiskowej na I piętrze.

FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, ul. Bolesława Krzywoustego 286
Więcej informacji

fot. pixabay
fot. pixabay

Wieczorna przechadzka z upiorami – spacer z dziećmi i rodzicami

Dzisiaj wieczorem dzieci (wiek 6-10 lat) mogą wybrać się wraz z rodzicami na spacer po Wrocławiu z licencjonowanym przewodnikiem miejskim. W programie oprowadzenie po zabytkach.

Spacer to idealna propozycja dla dzieci, które lubią słuchać strasznych opowieści. Uczestnicy wyruszą zatem tropem najstraszniejszych wrocławskich legend, zobaczą miejsca, w których dawniej działy się przerażające rzeczy. Możliwe, że zobaczą również zjawę.

Spacer potrwa godzinę, zbiórka przy Pręgierzu na Rynku. Ceny biletów to 15 zł za parę (dziecko+opiekun). Każda dodatkowa osoba płaci tylko 5 zł.

Obowiązuje rezerwacja pod adresem e-mail: spacery.wroclaw@gmail.com

W razie opadów deszczów spacer się nie odbędzie.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Spacer śladami dawnych browarów i piwiarni – propozycja dla ciekawskich beergeeków

Tematyczny spacer jest nowością w ofercie Hello Poland. Tym razem wydarzenie jest wspierane przez Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.

Spacer odbędzie się w sobotę 5 maja o godzinie 15.00 i poprowadzi go przewodnik Michał Kaczmarek.

Podczas Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa mamy okazję spróbować naprawdę dobrego piwa. Dzięki temu rodzi się w nas świadomość, że piwo wcale nie jest nudne i ma za sobą kawałek całkiem ciekawej historii. Stąd też pomysł na taki spacer – przejdziemy i poznamy ciekawostki o wrocławskich browarach. Między innymi uczestnicy będą mogli posłuchać o pierwszym miejskim browarze, który zastosował maszyny parowe (Browar Augusta Weberbauera), o najsłynniejszym i jednocześnie najstarszym lokalu piwnym we Wrocławiu jakim była Piwnica Świdnicka, a także o burzliwym sporze założycieli browaru SPIŻ.

Spacer zakończy się w Browarze Złoty Pies, a chętni za dodatkową opłatą (15 zł) będą mogli zwiedzić browar i spróbować ich piw. 

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc na stronie internetowej organizatora. Zapisy trwają do 5 maja, do godziny 15.00 lub do wyczerpania miejsc. Płatność za spacer tylko drogą elektroniczną. 

pl. Św. Krzysztofa 1
Więcej informacji 

fot. Hello Poland
fot. Hello Poland

Spektakl dla Bąbli – Skąd się biorą kolory– propozycja dla najmłodszych

Interaktywny spektakl jest skierowany do najmłodszych dzieci w wieku 1-3 lat. Skąd się biorą kolory to  świetna historia o ogrodniczce, której nie podoba się w ogrodzie bałagan i szarość. Pragnie zdobyć kolory tęczy i zmienić świat w bardziej kolorowy. Jej przyjaciele Marchewka i Konewka Faunia chcą jej w tym pomóc. Kiedy kolory zostaną zebrane zachęci do pomocy uczestniczące w spektaklu dzieci.

Czas trwania: 30 minut + zabawa.

Wstęp biletowany

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29A
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Spektakl Odd i Luna – propozycja dla całych rodzin

Od siedmiu lat Odd ma głowę, która jest jajkiem. Od tego momentu bardzo się o nią boi, ponieważ wie, że może spaść na niego lampa lub wywróci się w drodze do toalety. Nieustannie musi więc na siebie uważać.

Na swojej drodze spotyka dziewczynkę przebraną za pszczołę i w tym momencie wszystko w jego życiu się zmienia.

Luna ma ciemną skórę i mieszka w tej okolicy bardzo krótko. Nie zna nikogo, ale nie potrafi też dogadać się z obcymi. Jednej nocy widzi latającą rybę i myśli, że przybysz zgubił drogę do domu. Chciałaby pomóc, jednak nie rozumie, co ta osoba do niej mówi.

Odd i Luna są samotni i nieakceptowani przez społeczeństwo. Codziennie proszą księżyc o pomoc i liczą, że coś się odmieni.

Wstęp biletowany

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji

fot. Wrocławski Teatr Lalek
fot. Wrocławski Teatr Lalek

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNocleg we Wrocławiu z Airbnb – subiektywny ranking 10 najlepszych apartamentów we Wrocławiu + KOD RABATOWY
Następny artykułPierwszy pokaz Fontanny Multimedialnej już dziś! [HARMONOGRAM NA SEZON 2018]
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl