Wrocław na weekend – 9 najciekawszych wydarzeń [8-10 lutego 2019]

0
fot. Another Perspective

Zimowy weekend we Wrocławiu wcale nie musi być taki straszny! Wiadomo, że mróz zniechęca do spędzania czasu na zewnątrz, ale szkoda czasu na siedzenie w domu! Przygotowaliśmy zestawienie 9 najciekawszych wydarzeń, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Spektakl: Krzywiryjek 

Krzywiryjek to baśniowa opowieść o wrażliwym dziecku, które szuka szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem. Fabuła toczy się natomiast w baśniowym mieście, gdzie co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny.

Główna nagroda w tym konkursie jest przyznawana za zdjęcie najszczęśliwszego dziecka. W bajce rodzice proszą swoje dzieci o uśmiech, co wcale nie jest tak dziwne… Spektakl Roberta Jarosza doskonale odzwierciedla otaczającą nas rzeczywistość. Twórca stara się przedstawić dziecięce emocje, których nie można dzielić na dobre i złe.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 20 i 25 zł.

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4 
Więcej informacji 

fot. Wrocławski Teatr Lalek

Malarstwo: Tworzymy własny pejzaż

W ten weekend dorośli oraz seniorzy będą mieli okazję do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach. W „Wolnej pracowni” nauczą się różnorodnych technik plastycznych i stworzą małe dzieła sztuki.

W piątek, 8 stycznia, o godzinie 17.00 rozpoczną się zajęcia z decoupage na szkle.

Na warsztaty obowiązują mailowe zapisy: fjmwroclaw@gmail.com. Można zapisać się również przez stronę na facebooku – wystarczy podać imię i nazwisko oraz termin warsztatów.

Kosz warsztatu jest wolną ceną – przedpłata na konto, aby dokonać rezerwacji miejsca (kosz od 10 do 50 zł).

Fundacja Jak Malowana Wrocław, ul. Tadeusza Rejtana 3
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Retro party z wodzirejką – bal maskowy

Nie ukrywajmy – karnawał to czas zabaw i radosnych parad, podczas których maski na twarzy zapewniają pełną anonimowość.

Stery podczas retro party trzyma jak zawsze DJ Viola – zabawa po raz kolejny będzie niezapomniana! Impreza będzie świetną okazją do wspólnie spędzonego czasu z przyjaciółmi, jak i samemu (w końcu maska zapewnia anonimowość).

Wstęp płatny – 15 zł lub 10 zł za okazaniem Karty Seniora (bilety do nabycia w sekretariacie ośrodka Światowid).
Obowiązuje rezerwacja miejsc – tel. 71 348 30 10.

Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Stefanii Sempołowskiej 54A

fot. mat. prasowe

Warsztaty: Piernikowe Love

Tym razem Piernikarnia Wrocławska zaprasza na warsztaty związane ze świętem zakochanych – Piernikowe Love. Podczas ich trwania uczestnicy poznają nie tylko historię piernika, ale także wykonają piernikowe walentynki dla partnera.

Wycisną piernik figuralny z drewnianej formy, a kiedy będzie on wypiekany, poznają sztukę zdobienia pierników za pomocą lukru królewskiego.

Uczestnicy mają zapewnione: ciasto piernikowe oraz dwa przygotowane wcześniej do zdobienia serca, gotowe ozdoby, worki cukiernicze z kolorowymi lukrami, dwa eleganckie pudełka z okienkiem i jedno opakowanie foliowe, wstążki do pakowania.

Warsztaty potrwają ok. 1,5h.

Warsztaty płatne – koszt 35zl/os., 60zł/para.

Bilety nie podlegają zwrotowi.

Piernikarnia Wrocławska, pl. Kurzy Targ 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wykład: Feng Shui – Jak wspierać się w 2019 roku?

Organizatorzy zapraszają w ten weekend na wykład dotyczący Feng Shui – w przestrzeni domu, mieszkania i biura, a także na temat Astrologii Chińskiej.

Uczestnicy wykładu poznają praktyczne zastosowanie technik Feng Shui, gdzie istotny będzie człowiek, przestrzeń jego mieszkania i pracy oraz czas.

Z nadejściem roku Ziemnej Świni zmieniają się zasady użytkowania przez nas przestrzeni. Ma to ogromne znacznie dla ludzi, którzy w nich mieszkają. Warto więcej poznać nową energię wpływającą na nasze samopoczucie.

Podczas wykładu zostaną omówione aspekty oddziaływań energii rocznych. Uczestnicy poznają wpływ energii na 12 znaków Chińskiego Zodiaku.

Widzimy się 8 lutego o godzinie 18.00.

Wstęp biletowany.

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a
fot. mat. prasowe

Spektakl: Cyrk bez przemocy

Jeśli pragniesz zaśpiewać z Żyrafą, posłuchać Słonia, a także zobaczyć teatr od kulis koniecznie przyjdź w ten weekend do Teatru Polskiego na przedstawienie Cyrk bez przemocy.

Realizatorzy, za pomocą olbrzymich lalek teatralnych (skala 1:1), w sposób odpowiedni dla wieku dziecięcego, stawiają pytania o szacunek dla istot żywych. Sygnalizują młodemu odbiorcy, że zwierzęta, tak samo jak ludzie, mają uczucia i nie należy ich krzywdzić.

Oprócz zabawy, młodzi widzowie poznają magi sztuki lalkarskiej, a także zwiedzą tajemnicze zaplecze teatralne. Dodatkową atrakcję będzie spotkanie z przedstawicielami opiekunów z Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, którzy opowiedzą o tym, dlaczego warto okazywać empatię zwierzętom.

Wstęp biletowany – cena biletu zależna od sektora (od 10 do 35zł). Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Widzimy się 8 lutego o godzinie 19.00.

Teatr Polski – Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Gabrieli Zapolskiej 3
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Chiński Nowy Rok w Muzeum Narodowym

Rok Świni jest uważany za jeden z najszczęśliwszych zwierząt Chińskiego Zodiaku – okres obfitujący w pozytywne niespodzianki i zdarzenia, a także czas pełen harmonii i spokoju.

Jak co roku Muzeum Narodowe zaprasza na wspólne powitanie chińskiego nowego roku.

Program:

11.00-12.30 – Łączenie internetowe Wrocław–Pekin. Połączymy się ze Stołecznym Muzeum Chin w Pekinie, gdzie prezentowana jest obecnie wystawa „Silesia rediviva Barok na Śląsku – kolekcja sztuki i rzemiosła artystycznego z Muzeum Narodowego we Wrocławiu”

Warsztaty:

(bez ograniczeń wiekowych, liczba miejsc ograniczona, zapisy na tydzień przed wydarzeniem pod adresem: zapisy@mnwr.pl)

 • 11.00 – blok warsztatowy związany z obchodami Nowego Roku w Pekinie (w programie łączenie internetowe Wrocław-Pekin)
 • 12.30 – Chińskie lampiony
 • 13.30 – Kaligrafia i malarstwo
 • 14.30 – Węzełki chińskie

Pokazy otwarte:

 • 15.00 – Lekcja języka chińskiego
 • 15.30 – Pokaz i warsztaty kung-fu – Wrocławska Szkoła Wing Tsun Kung Fu
 • 16.00 – Pokaz tai-chi – Wrocławska Akademia Tai Chi
 • 16.25 – Ceremonia parzenia herbaty
 • 16.40 – Taniec Lwa w wykonaniu YMAA Akademia Tradycyjnego Kung-Fu – Tai Chi
 • 16.45 – Tradycyjny taniec chiński

Wykłady:

 • 14.30 – Chińskie znaki zodiaku – prof. Gościwit Malinowski
 • 15.00 – Architektura Pekinu. Podróż po dawnej i dzisiejszej stolicy Państwa Środka – Katarzyna Matuszczyk-Lu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5

fot. mat. prasowe

19. Zimowy Bieg Piasta i Bieg Walentynkowy

Kolejna, już 19. edycja Zimowego Biegu Piasta już w ten weekend! Uczestnicy po raz kolejny spotkają się w zimowej aurze, aby propagować zdrowy tryb życia poprzez bieganie.

Do udziału w biegu wystarczą tylko chęci. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału ze swoją drugą połówką w specjalnym, walentynkowym biegu.

Spotykamy się na starcie w sobotę, 9 lutego o godzinie 11.00. Miejsce startu znajduje się na Biskupinie, na ulicy Malczewskiego (biuro zawodów znajduje się w hali wielofunkcyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 43).

Zapisy

fot. mat. prasowe

II Walentynkowy Marsz Nordic Walking Las Mokrzański

Marsz odbędzie się 10 lutego 2019 w Lesie Mokrzańskim, Wrocław – Leśnica. Dystans do pokonania wynosi ok. 10 kilometrów. Godzina rozpoczęcia marszu: 10.30. Godzina zakończenia marszu: ok. 16.00.

Trasa przebiegać będzie ścieżkami Lasu Mokrzańskiego. Propagując zdrowy tryb życia oraz aktywny wypoczynek i rekreację organizatorzy zapraszają wszystkich fanów nordic  walking(i nie tylko), pary i singli, młodzież i seniorów do udziału we wspólnym, walentynkowym marszu we Wrocławiu.

Warunek uczestnictwa – czerwony akcent serduszkowy zamontowany na sobie. Marsz zakończy się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek  (kiełbaski każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie) Organizator: RightWay s.c.

W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają:

 • Okolicznościowy medal / znaczek; upominki okolicznościowe, min. zestawy regeneracyjne
 • Opiekę instruktorów i trenerów NW RightWay
 • Instruktaż zakresu prawidłowej techniki nordic walking
 • Wspólna, profesjonalna rozgrzewka, trening NW i rozciąganie; – ćwiczenia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem kijów do nordic walking, – gry i zabawy NW, konkursy.
 • Wypożyczalnia kijów do nordic walking (dodatkowa opłata 5 zł).
 • Nagrodę-niespodziankę od organizatora (wyróżnienie) za najbardziej kreatywne przebranie.

Zapisy i opłata wpisowa przyjmowane są do 8.02.2019 (*opłata warunkuje udział): Dorośli opłata wpisowa – 30 zł Dzieci i młodzież w wieku 10 -15 lat opłata wpisowa 15 zł

fot. RightWay.com.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza Fine Dining Week – największe wydarzenie wybitnych restauracji! [TERMIN, CENY, MIEJSCA]
Następny artykułKontrola biletów MPK Wrocław w dniach 8.02-14.02
Odkryj Wrocław na nowo