Wrocław na weekend: 13 najciekawszych wydarzeń [7-9 grudnia 2018]

0

Weekend we Wrocławiu przyniesie wiele świątecznych inspiracji! Warsztaty plecenia wianków, wspólne ozdabianie pierników i spotkania z Mikołajem to tylko kilka z nich. Przygotowaliśmy również zestawienie innych atrakcji, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Kiermasz: Świąteczne Sztuki Nadodrza

Kiermasz trwa już od początku grudnia, ale najciekawsze atrakcje przed nami. Na stoiskach znajdziemy przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, a w wybrane dni planowane są warsztaty twórcze „Zrób sobie prezent”, spektakl-niespodzianka z muzyką na żywo.

Na kiermaszu każdy znajdzie pomysły na prezenty świąteczne i dekoracje do domu (różnego rodzaju wyroby artystyczne z ceramiki i szkła, ozdoby na choinkę, wianki i stroiki świąteczne, ręcznie wykonane kartki świąteczne) oraz kosmetyki naturalne.

Nie zabranie również ciepłej herbaty!

Godziny otwarcia:

 • Od poniedziałku do piątku: od 17:00-20:00
 • Sobota i niedziela: od 12:00-21:00
 • Specjalne godziny podczas Świątecznej Nocy Nadodrza: od 12:00-24.00

Wstęp jest bezpłatny

Galeria PIECOWNIA, ul. Władysława Łokietka 9
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Graficzny Kiermasz Świąteczny

Koło Naukowe Katedry Grafiki Artystycznej zaprasza na kolejną odsłonę przedświątecznego kiermaszu, na którym można zobaczyć i nabyć unikatowe grafiki studentów i wykładowców wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta oraz ozdoby i kartki świąteczne.

7 do 10 grudnia w godzinach 12.00 – 18.00 

Wstęp bezpłatny

ASP Wrocław (Galeria za Szkłem), plac Polski 3/4

fot. mat. prasowe

Hydrokosmos

W ten weekend po raz kolejny będzie można zobaczyć we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Hydrokosmos na podstawie baśni Mała Syrenka Andersena.

Mała syrenka to smutna baśń o niespełnionej miłości – tak przynajmniej odpowiada większość z nas. Ale czy z tej historii można wynieść coś więcej? Odkryć sens, który wyjaśni trud głównej bohaterki i jej ofiarę? Postać Małej Syrenki reinterpretuje pojęcia piękna, poświęcenia i miłości. Na nowo wyjaśnia czym jest odwaga.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 20 zł (ulgowy) oraz 25 zł (normalny)

Teatr Polski – Scena na Świebodzkim,
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Trzy wesołe krasnoludki

Rodzinny musical zostanie wystawiony na podstawie wierszowanej opowieści Jana Brzechwy. Trzy wesołe krasnoludki wyruszają na podbój świata z niezwykłą odwagą. Na pewno mają w planach lot na Księżyc, nurkowanie, wynajęcie wiatru i wypasanie biedronki. Nie zabraknie również turnieju rycerskiego w ich wykonaniu oraz występu na koncercie rockowym.

Taki spektakl na pewno spodoba się nie tylko dzieciom! Również dorośli docenią lekki żart. Z pewnością cała widownia uwierzy w pełne energii i łobuzerskich pomysłów krasnoludki.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 12 – 27 zł.

Teatr Muzyczny Capitol,
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Warsztaty: Wianki Świąteczne z Zielonym słoikiem

Ostatnimi laty ogromną popularnością cieszą się bożonarodzeniowe i adwentowe wianki. Uważane są za piękny element ozdobny, który można powiesić na drzwiach, położyć na wigilijnym stole, a także przystroić nimi okno.

Tworzenie wianków to rewelacyjna zabawa, która wprawi wszystkich uczestników warsztatów w świąteczny klimat. To również świetny sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Wstęp biletowany – udział w cenie 99 zł (ujęte są wszystkie niezbędne materiały).

Aby zapisać się na warsztaty należy zakupić wejściówkę na stronie lub pojawić się podczas jakiegokolwiek wydarzenia w PIN Workshop i zakupić wejściówkę na miejscu (gotówka lub karta).

7 grudnia o godzinie 18.00 

PIN Workshop – Przestrzeń dla majsterkowiczów,
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Bass and Beat Festival

Już 7 grudnia w Imparcie rusza II edycja festiwalu Bass&Beat. Na scenie pojawi się łącznie 8 zespołów, w tym 3 premiery oraz ponad 60 artystów z Polski, Francji, Norwegii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Dwa dni będą wypełnione nie tylko koncertami, ale również spotkaniami z artystami, warsztatami i szkoleniami. Za oprawę wizualizacji odpowiedzialna jest Katedra Sztuki Mediów ASP.

Program

7 grudnia – piątek 

 • Premierę będzie miał międzynarodowy projekt muzyczny pod nazwą #PaderevskyOrchestra. Muzyczne przedsięwzięcie tworzone przez artystów z Polski, Norwegii, Rumunii oraz Francji, łączy elementy muzyki klasycznej, jazzowej i elektronicznej. 6-osobowy zespół zagra z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej uczniów dolnośląskich szkół muzycznych.
 • O godzinie 21:00 zagra zespół Spirit Fingers. Jazzowa supergrupa utworzona w Stanach Zjednoczonych, prowadzona jest przez pianistę Grega Spero. Zespół tworzą Dario Chiazzolino – gitara elektryczna, Hadrien Feraud – gitara basowa oraz Mike Mitchell – perkusja. Muzyka tej formacji łączy nowoczesne brzmienie, mocne popowe melodie, wirtuozerię i wymagające improwizacje, przypominające grupy takie jak GoGo Penguin i E.S.T.

8 grudnia – sobota

 • Wystąpi zespół MOA oraz brytyjska wokalistka Yazmin Lacey, której muzyka łączy w sobie wrażliwość i szczerość  przekazu z brzmieniem muzyki soul i witalnością jazzu. Yazmin śpiewa z bezpośredniością i emocjonalną klarownością, śpiewa prosto, otwarcie i dojmująco. Jej album Black Moon wywołał spore zamieszanie na Wyspach. Występ na BBF będzie jedynym koncertem Lacey w Polsce.
 • MOA – wielki wygrany Opolskich Debiutów 2017 roku. Polski przedstawiciel muzycznego storytelling’u. Zespół MOA to britpopowy projekt, który liczy pięć osób, a na jego czele stoi obdarzona bardzo delikatnym i ciepłym głosem Marta Fitowska – odpowiedzialna również za teksty piosenek.

Wstęp biletowany – PRZEDSPRZEDAŻ 30-50 zł; DZIEŃ KONCERTU 45-65 zł

Impart, ul. Mazowiecka 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Balet „Dziadek do orzechów”

Balet oparty na znanej romantycznej baśni E.T.A. Hoffmanna, odmalowujący w formie XIX-wiecznego divertissement świat dziecięcych marzeń i niezwykłość bożonarodzeniowej nocy. Wielką popularność zdobył dzięki atrakcyjnej formie muzycznej, która łączy różnorodne tańce – z kulminacyjnym grand pas de deux w II akcie – luźno związane z rozwojem akcji.

W uwerturze przewijają się dwa tematy: skoczny, wesoły marsz dzieci i liryczny, śpiewny temat Klary. Wrocławska inscenizacja porywa bajkową scenografią i fantazyjnymi kostiumami, które rozbudzą wyobraźnię młodej widowni.

Wstęp biletowany – bilety w cenie od 40 do 100 zł.

Opera Wrocławska,
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Ceremonia dźwięku gongów i mis tybetańskich

Koncert na gongach i misach tybetańskich jest swoistą kąpielą dźwiękową, która działa korzystnie na cały organizm, zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Wibracja generowana z gongu stymuluje odczuwanie spokoju, pomaga uwolnić napięcie i blokady nawet głęboko tkwiące w naszych komórkach.

Dźwięki gongu trafiają do nas nie tylko przez słuch, ale też przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Strumień wibracji działa relaksacyjnie, po koncercie czujemy się lekko i spokojnie, uwalniamy się od zbędnych myśli.

Należy zabrać ze sobą maty, koce i inne rzeczy, które pomogą w relaksacji.

Koszty:

 • 30 zł – jednorazowe spotkanie
 • 110 zł – karnet, 4 wejścia, ważny 8 tygodni
 • Z kartą Urbancard Premium zniżka 20% Bilety ze zniżką UrbanCard Premium do kupienia tylko w kasie CK Zamek.

7 grudnia w godzinach 19.00 – 20.00 

Centrum Kultury „Zamek”,
Więcej informacji  

fot. mat. prasowe

Zimowe warsztaty rodzinne

MDK Śródmieście zaprasza wszystkich chętnych – małych i dużych (dzieci do 7 roku życia z opiekunami) do plastycznej zabawy. Podczas warsztatów powstaną piękne świąteczne dekoracje. Może będzie to adwentowy wieniec, nietypowa ozdoba choinkowa lub bomba z życzeniami.

Oprócz tego dla dzieci przygotowano interaktywną akcję plastyczną z niespodzianką. W drugiej części spotkania – dla zainteresowanych – odbędzie się multimedialna wyprawa przez pory roku martwych natur kultowej pracowni plastycznej „Reja 17”.

8 grudnia w godzinach 11.00 – 13.00 

Wstęp biletowany – bilety w cenie 15 zł.

Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście”,
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Sztuka puka – lukruj z nami pierniki

Trudno wyobrazić sobie święta bez piernikowych smakołyków – prawda? Pierniki możemy jeść, ale mogą również stać się ciekawą ozdobą choinkową oraz miłym upominkiem dla bliskich.

Podczas warsztatów dowiemy się jak zrobić dobry lukier, sprawdzimy jego różne gęstości, stosowane w nim barwniki i sposoby ich uzyskiwania. Poznamy też różne techniki lukrowania. Każdy uczestnik dostanie pierniki, które polukruje według własnej fantazji lub wcześniej przygotowanych przez instruktorki wzorów.

8 grudnia  o godzinie 11.00 

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 71 348 30 10

Udział płatny – wstęp 50 zł/os. dorosła lub os. dorosła + dziecko powyżej 10 roku życia

uwagi: wpłaty za zajęcia prosimy dokonywać do 6 grudnia 2018 przelewem na konto Ośrodka, po wcześniejszym telefonicznym zapisaniu się na listę uczestników; numer konta: PKO Bank Polski S.A. 12 1020 5226 0000 6402 0416 0578.

Ośrodek Działań Twórczych Światowid,
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spacer: Na zakupy czas – wrocławskie domy towarowe i ich historia

Wyobrażacie sobie Wrocław bez współczesnych galerii handlowych? Przed wojną handlową twarz miasta stanowiły domy towarowe, śladem których wycieczka wyruszy 8 grudnia (sobota) o godzinie 15.00. Na samym Starym Mieście było ich kilkadziesiąt.

Macie już dość biegania po galeriach handlowych w poszukiwaniu prezentów? Chcecie poznać inną, historyczną twarz handlu? Okres przedświąteczny to dobry moment, aby dowiedzieć się czegoś więcej o przedwojennym handlowym obliczu Wrocławia. A może któryś z dawnych domów towarowych zainspiruje Was do zrobienia świątecznych zakupów „w starym stylu”?

Podczas spaceru uczestnicy poznają historię najciekawszych historycznych domów towarowych i dowiecie się jak dawniej handlowano, jak obsługiwano klientów, jakie nowinki instalowano, aby przyciągnąć kupujących. Podczas wycieczki poznacie bliżej te najważniejsze i najciekawsze m. in. dawny Kameleon, Feniks, Hermes, Renomę, ale i te nieco zapomniane.

Zapisy:
Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową 
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

8 grudnia o godzinie 15.00.

Dom Miedziorytnika (Jaś),
Więcej informacji 

fot. mat. promocyjne/Hello Polland

Kawa w domu – warsztaty z zaparzania i przygotowywania

Jeśli posiadasz w domu kawiarki, młynki do kawy i ekspresy i chcesz wiedzieć jak zaparzyć poprawnie kawę – koniecznie zapisz się na warsztaty!

Program:

 • Kilka słów o kawie, kawie w domu i obalanie mitów.
 • Młynek i mielenie
 • Domowe metody zaparzania
 • A da radę z mlekiem? A z roślinnym?
 • Warsztaty praktyczne. Kameralna grupa i odpowiedni czas żeby samemu zrobić kawę. Uczestnik dotknie, spróbuje, zmieli, rozleje.

Liczba osób w grupie: maks 4

Czas trwania:  4 godz., ale warto sobie zarezerwować dodatkowe 30 minut

Udział płatny – koszt to 280 zł od osoby.

Rezerwacja miejsca: kontakt z FOKS i wpłata 30% zadatku.

9 grudnia w godzinach 10.00 – 14.00 

Family Cafe FOKS,
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Sprawny maluch – warsztaty świąteczne

„Sprawny maluch” to cykl warsztatów podejmujących tematykę motoryki dziecka – odbywają się w wybrane niedziele. Poprzez zabawę i autorskie programy nauczania organizatorzy chcą pokazać radość płynącą z ruchu i „rodzinnej aktywności”.

Program zajęć:

Część pierwsza:

 • Zajęcia muzyczne z wykorzystaniem instrumentów
 • wspólne śpiewanie i gra na instrumentach
 • nauka zimowego tańca

Część druga:

 • Ciekawy tor przeszkód z elementami akrobatyki i gimnastyki
 • skoki na trampolinie

Na zakończenie warsztatów, wręczenie upominków świątecznych dla dzieci przez samego Świętego Mikołaja.

Udział płatny – szczegóły pod numerem telefonu: +48 535 083 208 lub pod adresem e-mail: biuro@babygym.pl

9 grudnia o godzinie 10.00.

BabyGym, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMikołajki we Wrocławiu – najciekawsze atrakcje dla dzieci [PROGRAM]
Następny artykułRestauracja Moaburger-nowe wnętrze, ten sam smak [RECENZJA]
Odkryj Wrocław na nowo