Wrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [25-27 stycznia 2019]

0
fot: Radek Karliński
Zimowy weekend we Wrocławiu wcale nie musi być taki straszny! Wiadomo, że mróz zniechęca do spędzania czasu na zewnątrz, ale szkoda czasu na siedzenie w domu! Przygotowaliśmy zestawienie 9 najciekawszych wydarzeń, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Śniadanie Roku – festiwal śniadaniowy

Rusza kolejna edycja śniadaniowego festiwalu! W tym roku udział bierze aż 36 wrocławskich lokali gastronomicznych!

Podczas trwającego 10 dni wydarzenia wrocławskie lokale będą walczyć o tytuł najlepszego wrocławskiego śniadania 2019. Osoby, które wezmą udział w festiwalu, będą mogły oddawać swoje głosy za pomocą formularza elektronicznego.

Śniadania podczas festiwalu będą kosztowały 15 zł (bez napojów).

Udział bezpłatny 😉

Spis wszystkich lokali 

fot. mat. prasowe

Wymiana Ciepła

Przy wejściu do Wrocławskiego Domu Literatury oraz klubu PROZA stoi wieszak, który będzie punktem wymiany ciepła – wystarczy zostawić zimowe ubrania, których już nie nosimy.

Ubrania można przynosić codziennie. W tygodniu w godzinach 8.30 – 23.00, a w weekendy 16.30 – 23.00.

Każdy kto szuka ciepłej odzieży bądź chce się podzielić niepotrzebną są mile widziani. Ubrania są bezpłatne.

CHCESZ POMÓC?

Przynieś czyste i niezniszczone zimowe ubrania i zostaw na wieszaku. Czapki, szaliki, rękawiczki możesz zostawić w skrzyni pod wieszakiem. Można dostarczyć także czyste i niezniszczone kurtki, płaszcze, swetry, bluzy oraz ubranka dla dzieci. Nie przynosimy tym razem letnich ubrać 🙂

Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2
Więcej informacji 

 

fot. mat. prasowe

Spektakl: Skarpety i Papiloty

W rodzinie lisków szykuje się wielka zmiana. Mama nie chce już dłużej zajmować się wyłącznie domem i pragnie wrócić do pracy. Nie wiadomo jednak jak domownicy poradzą sobie w nowej sytuacji. W pewnym momencie dochodzą jednak do kompromisu i każdy uczy się domowych obowiązków, a mama może realizować swoje pasje.

Spektakl w zabawny sposób porusza temat feminizmu i równouprawnienia, w przystępny dla dzieci sposób.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 25 zł/os.

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Retro party – Lata dwudzieste, lata trzydzieste

„Lata dwudzieste, lata trzydzieste, wrócą piosenką, sukni szelestem, (…) zapachem dawno już zwiędłych bzów, poezją skrytą wśród zwykłych słów – śpiewała w znanym filmie „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” Ludmiła Warzecha. A na naszym retro party w klimatach muzyki czasów międzywojnia koniecznie zadbajcie o swój urok, piękno i chamre…

Stery konsoli trzyma jak zawsze DJ Viola, gwarantująca najlepszą zabawę.

Retro Party to świetny sposób na spędzenie czasu w gronie znajomych.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 15 zł/os. (10 zł dla posiadaczy Karty Seniora).

Bilety do nabycia przed imprezą w sekretariacie ośrodka; obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc: tel. 71 348 30 10.

Spotykamy się 25 stycznia o godzinie 18.00.

Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Stefanii Sempołowskiej 54A
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spacer Śladami Eberharda Mocka – Młody Mock – pierwsze szlify

Hello Poland serdecznie zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem śladami Eberharda Mocka – bohatera powieści Marka Krajewskiego. Spacer na podstawie ostatnich trzech powieści, które stanowią początek historii Mocka, odbędzie się w piątek, 25 stycznia o godzinie 18.00.

Idylliczny Wrocław lat Belle epoque to tylko złudna wizja. W mieście czai się zło – wyuzdanie, perwersja, morderstwo. W tym nowym świecie swoją karierę rozpoczyna Eberhard Mock. Zaczyna prowadzić sprawy, starając się jednocześnie pozbyć wszystkich skrupułów i wyrzutów sumienia.

Spacerowicze poznają miejsca, w których Mock pojawił się na początku swojej kariery.

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 29 zł za osobę.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Spotykamy się pod pomnikiem Szermierza!

Więcej informacji 

fot. Marcin Oscenda Fotografia

The Wizard Of Words – Systemy pamięciowe nauki języków obcych

The Wizard Of Words to całkiem nowe szkolenie na polskim rynku. Dzięki połączeniu wiedzy z zakresu lingwistyki i poprawy pamięci, początkujący będą mogli zaoszczędzić mnóstwo czasu na nauce. Uczestniczy szkolenia są w stanie przerobić podczas 2 tygodni aż 500 słówek.

Kurs dedykowany jest dla osób, które błyskawicznie chciałyby nauczyć się nowego słownictwa. Zgłaszać się mogą również osoby, które osiągnęły pewien poziom nauki i nie wiedzą, czego uczyć się dalej, a także ci, co uważają, że nie mają talentu do nauki języka. Na kursie skorzystają także osoby, które chcą szybko nauczyć się nowego języka lub szukają motywacji do regularnej nauki.

TEORIA + PRAKTYKA

Nie jest ważne, ile języków znasz ani na jakim poziomie językowym obecnie jesteś – materiał omawiany jest dopasowany do ciebie sposób. Podczas szkolenia uczestnicy wezmą udział w warsztatach praktycznych, aby od razu wykorzystać nabyte umiejętności.

Spotykamy się 26 stycznia o godzinie 9.00.

Udział płatny – ceny od 320 zł.

Wrocławski Kompleks Szkoleniowy, ul. Sztabowa 100
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Bookowisko – książka na zimę

Kto nie lubi czytać książek zimowymi wieczorami? Dlatego warto wybrać się na Bookowisko 26 stycznia! Bookowisko to otwarty dla wszystkich kiermarsz, organizowany przez Dom Literatury w Przejściu Garncarskim. Tym razem odbędzie się on w Klubie PROZA.

Każdy może wziąć udział w Bookowisku, jeśli chce sprzedać książki za symboliczne kwoty. Na stoiskach pojawią się książki niedostępne już w księgarniach. Pojawią się wszystkie gatunki literackie.

Bookowisko adresowane jest także do osób, które mają w domu aż za dużo książek. Jeśli chcecie dołączyć do grona sprzedających – warto zarezerwować sobie miejsce wcześniej. W tym celu wystarczy wysłać maila na adres: wdl@domliteratury.wroc.pl i podać w wiadomości: imię i nazwisko, numer kontaktowy oraz szacowaną liczbę książek do sprzedaży. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Wystawianie książek jest całkowicie bezpłatne.

Spotykamy się 26 stycznia w godzinach 11.00 – 15.00.

Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Ferie w Lodowym Labiryncie! – Loopy’s World

W tym roku podczas ferii w Loopy’s World dzieci będą miały niepowtarzalną okazję przenieść się do krainy wiecznego lodu. W ramach atrakcji na najmłodszych gości będą czekały animacje, które w magiczny sposób urozmaicą im czas na placu.

Głównym zadaniem będzie pokonanie lodowego labiryntu i rozwikłanie zagadki topniejącego lodu. Odkrywcy dowiedzą się, dlaczego na Arktyce jest zawsze zimno. Czy to możliwe by te tereny zamieszkiwali ludzie? Jak to możliwe, że słońce tam świeci przez 24 godziny?

Temperatura – 50 stopni będzie odczuwalna tylko w wyobraźniach, a w  centrum na pewno będzie gorąco od dobrej zabawy i mnóstwa atrakcji.

Szalone animacje – codziennie w godzinach 12.00, 15.00 i 17.00.

Zabawy dostępne w ramach biletu wstępu – 46zł/os.

Loopy’s World. Rodzinne centrum rozrywki, ul. Czekoladowa 20
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Rodzinne Niedziele w Firleju

Niedziele w Firleju to mnóstwo zabawy na wspólnych warsztatach dla dzieci i dorosłych.

Program:

10.00-12.00 Warsztaty po sąsiedzku
Na zajęciach uczestnicy poznają różne dziedziny sztuki z naciskiem na sztuki plastyczne. Każda niedziela to próba opanowania nowej techniki – decupage, quilling, string art.

12.00-14.00 Rodzinne Sploty
Powrót do tradycyjnych metod rzemieślniczych, podczas których w gronie najbliższych wykonywało się przedmioty codziennego użytku. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się podstawowych splotów tkackich, wykorzystując wełnę, len, bawełnę i materiały z odzysku. Po każdym spotkaniu własne unikatowe dzieło – kilim, makatka, bieżnik, makrama lub gobelin – będzie można zabrać ze sobą.

14.00-16.00 Planszówki w Awarii Prądu
Firlej zaprasza do Awarii Prądu na wspólne granie w planszówki. Wspaniała rozrywka gwarantowana, również dla osób nieobeznanych z nowymi grami. Awaria Prądu to dom dla rozmaitych gier rodzinnych, których zasady prowadzący wytłumaczy na miejscu w kilka minut. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Na Warsztaty po sąsiedzku oraz Rodzinne sploty obowiązuje zbiórka na materiały – 10 zł.

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstaną ,,Pokoje Wytchnień”
Następny artykułOto najlepsza restauracja we Wrocławiu według klientów pyszne.pl – sprawdź jaka!
Odkryj Wrocław na nowo