Wrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [31 sierpnia – 1 września 2018]

0
fot: Radek Karliński

Lato we Wrocławiu dobiega końca, więc szkoda spędzić te ostatnie dni ciepła w czterech ścianach. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń, w których warto wziąć udział. Sprawdźcie! 

Buy a book 8: akcja na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Buy a Book to charytatywny kiermasz książek na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Na czym polega kiermasz? 5zł = jedna książka, komiks lub audiobook. Można oczywiście kupić więcej. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji.

Podczas 8. już edycji kiermaszu zorganizowana zostanie również internetowa aukcja charytatywna wyjątkowych pozycji książkowych. Aukcję można będzie śledzić tutaj.

Głównym organizatorem akcji jest Centrum Hewlett Packard Enterprise we Wrocławiu, we współpracy z Fundacją oraz wrocławskim oddziałem Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Kiedy? 31 sierpnia – 1 września 2018

Magnolia Park, ul. Legnicka 58
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Pożegnanie wakacji – zwiedzanie Stadionu Wrocław

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. Z tej okazji 31 sierpnia(piątek) zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem w specjalnej cenie – 10 zł/os. Podczas zwiedzania zobaczyć można miejsca niedostępne na co dzień, a także posłuchać historii i ciekawostek o obiekcie.

Zwiedzanie rozpocznie się 31 sierpnia 2018 o pełnych godzinach (tj. 10.00, 11.00, 12.00). Nie jest wymagana rezerwacja.

Czas zwiedzania: 45 minut

Miejsce zbiórki: recepcja Stadionu, wejście W1

Stadion Wrocław, al. Śląska 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Sąsiadujemy na Brochowie: potańcówka

Potańcówka rozpocznie się 31 sierpnia o godzinie 19.00. Spotykamy się na podwórku przy ul. 3 Maja 12

Lato trzeba odpowiednio pożegnać. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców Brochowa (i nie tylko!) na potańcówkę na jednym z naszych podwórek. Porozmawiamy o światowej gospodarce, a następnie pożartujemy na błahe tematy. Na samym końcu potańczymy do cudownej muzyki.

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Finał On Art 2018 – Festiwalu Kina i Sztuki

Muzeum Współczesne Wrocław oraz On Art Festiwal zapraszają na finałowy pokaz filmów, czyli plenerowe projekcje w ogrodzie na tyłach MWW.

On Art 2018 to największy plenerowy festiwal filmów o sztuce, organizowany przez Fundację Rozwoju Kinematografii. Projekcje w ramach festiwalu obejmują filmy fabularne i dokumentalne, których tematyka lub forma związana jest ze sztuką. W tym roku Festiwal poszerzył formułę o konkurs międzynarodowy, do którego zakwalifikowały się 93 filmy z całego świata.

W piątek 31 sierpnia o godz. 20.30 na tyłach Muzeum Współczesnego Wrocław filmy finałowe zostaną zaprezentowane wrocławskiej publiczności.

Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wystawa Kotów Rasowych

Swoją urodę zaprezentuje około 400 kotów różnych ras z całej Polski i Europy. Hodowcy będą mieli możliwość podzielenia się ze zwiedzającymi swoją wiedzą i doświadczeniem oraz osiągnięciami hodowlanymi.

Organizatorzy oferują szereg atrakcji w postaci: konkursów i zabaw dla najmłodszych, specjalistycznych show kotów REX, burmskich oraz brytyjskich – bri misiów  a także wiele stoisk promocyjnych z akcesoriami dla naszych kocich pupili.

Organizatorzy zapraszają do obejrzenia na żywo kotów burtmskich, bengalskich,  największych północnoamerykańskich Main Coon, Norweskich Leśnych, bezwłosych Sfinksów kotów rasy Ragdoll – szmaciana lalka, syjamiskich i orientalnych oraz wielu, wielu innych ciekawych ras.

Wszystkich miłośników tych wspaniałych stworzeń zapraszamy do odwiedzenia wystawy, gdzie również będzie można skorzystać z porad producentów profesjonalnych karm, zakupić akcesoria dla swojego pupila.

  • Ceny biletów: normalny – 10 zł, ulgowy – 7 zł, rodzinny (2 plus 2) – 25 zł,  do nabycia w kasie wystawy.
  • Dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

fot. mat. prasowe

Wyprzedaż garażowa z Ferio Gajem

Jeśli masz w domu niepotrzebne przedmioty, dawno nieczytane książki czy inne rzeczy, którymi chcesz się pochwalić – zostań wystawcą na wyprzedaży garażowej.

Zadzwoń pod numer +48536355033 lub skontaktuj się pod adresem email biuro@fabrykaidei.pl i zarezerwuj czas 1 września od 9.00 do 15.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu!

*Liczba miejsc ograniczona.

Opłata rezerwacyjna wynosi 15 zł.

Ferio Gaj, ul. Świeradowska 51/57
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Ołbiński Ogród Otwarty. Targowisko

W tym sezonie to ostatnie takie spotkanie.

Jeśli na Waszych półkach kurzą się słoiki z przetworami lub jeśli na działce wyrosło Wam więcej niż liczyliście – wpadnijcie na bezgotówkowe targowicko na Ołbinie. I wymieniajcie się!

Wpadnijcie też wymienić się poradami oraz przepisami na przetwory z sezonowych warzyw i owoców, które wciąż zbieramy do naszej kulinarnej broszury działkowych potraw.

Będziemy czekać na Was ze stolikami gotowymi by je zapełnić wszystkim tym, czym chcecie się wymienić. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a targowisko ma charakter bezgotówkowej wymiany.

Projekt jest realizowany w ramach 17. Edycji – specjalnej, maj 2018 Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

Kiedy? 1 września o 11.00

Ołbiński Ogród Otwarty
fot. mat. prasowe

Nami Airando – Japoński Festiwal na Wyspie Słodowej

To już piąty festiwal japoński na Wyspie Słodowej, podczas którego zostaną rozstawione namioty-stoiska. Podczas festiwalu poznamy japońskie gry, zabawy i tradycyjne rękodzieło. Oczywiście nie zabraknie japońskich sztuk walki.

Przewidziano również takie atrakcje jak: zdjęcie w japońskich strojach, kaligrafia własnego imienia, zarabianie NAMI-jeny.

Ponadto będziemy mogli posmakować prawdziwej japońskiej herbaty oraz wysłuchać japońskich niespodzianek.

Kiedy? 1 września 2018 o 15.00 – 22.00

Wyspa Słodowa
Więcej informacji 

mat. prasowe

Europejski Dzień Kultury Żydowskiej

Fundacja Bente Kahan zaprasza na Europejski Dzień Kultury Żydowskiej. Tego dnia piętra Synagogi Pod Białym Bocianem są otwarte dla zwiedzających w godzinach 10:00-19:00

Program wydarzeń w sali głównej:

  • 16:00-17:00 – wykład Rachel Lichtenstein „Ashkenazi Polish Jewish Experience in London and Barbados” (Londyn i Barbados. Historia polsko-żydowska). Język angielski z tłumaczeniem na język polski.
  • 17:00-18.30 – wykład dr Joanny Lisek „Kobieca opowieść w poezji jidysz” (połączony z krótkim spacerem po wystawie na drugim piętrze synagogi: “Babiniec –kobiety w kulturze jidysz”)
  • 18:30-19:00 – Bente Kahan i dr Marek Mielczarek o dotychczasowych projektach FBK i rewitalizowanych przestrzeniach Synagogi pod Białym Bocianem.

Kiedy? 2 września 2017 o 10.00 – 17.00

Wstęp bezpłatny

Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Pawła Włodkowica 7

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKino na cenzurowanym wraca do Zajezdni
Następny artykułBrowar Złoty Pies otrzymał złote wyróżnienie w prestiżowym konkursie piw World Beer Awards!
Odkryj Wrocław na nowo