Wrocław na weekend: 6 najciekawszych wydarzeń [1-3 czerwca 2018]

0
fot. victooriara

W ten weekend cały Wrocław będzie żył festiwalem Europa na Widelcu, ale i tak zaproponujemy kilka innych wydarzeń, w których warto będzie wziąć udział. Przygotowaliśmy zestawienie 6 interesujących atrakcji – począwszy od miłośników darmowego zwiedzania i poznawania historii naszego miasta, chcących pooglądać kulinarne wyczyny na ekranach kina, a na marzących o weekendowym relaksie kończąc. 

 Free Walkative! – Stare Miasto

Długi weekend, z wycieczką po ulicach Starego Miasta? Czemu nie? Uczestnicy będą mogli wziąć udział w aż 4 spacerach z przewodnikiem! Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu codziennie o godzinie 10.30.

Zwiedzający poznają wyjątkowość Wrocławia – historię obu wojen i sytuacji po 1945, kiedy miasto odbudowywane. Dodatkowo będą mieli okazję usłyszeć o miejscach, o których do tej pory nie mieli pojęcia. Uczestnicy zwiedzą okolice Rynku, posłuchają ciekawostek o Uniwersytecie, a także odbędą spacer po Ostrowie Tumskim.

Spacer codziennie rusza o 10.30 spod pomnika Fredry.

Uczestnictwo nie wymaga dodatkowej rezerwacji miejsc, a sama wycieczka opiera się na wolnych datkach.

Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

Otwarcie sezonu na Kąpielisku Gliniankach

Już dzisiaj rusza sezon na Gliniankach. Kąpielisko w sąsiedztwie Stadionu Wrocław posiada stoły do gry w tenisa stołowego, a także boiska do piłki nożnej i siatkówki. Na miejscu można również wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych lub zrelaksować się na plaży z dostępem do wody.

Godziny otwarcia: 9.00 – 19.00 codziennie

Cennik: bilet normalny 10 zł, ulgowy 8 zł, po godzinie 17.00 wstęp 5 i 4 zł. Soboty, niedziele i święta – normalny 13 zł, ulgowy 10 zł. Osoby niepełnosprawne bez wzg. na dzień tygodnia 2 zł. Bilet z Kartą Rodzina Plus  – 2 zł.

Kąpielisko Glinianki, ul. Kosmonautów 2
Więcej informacji

fot. wroclaw.pl
fot. wroclaw.pl

 

Przegląd Filmów Kulinarnych

Przegląd filmów kulinarnych po raz drugi będzie towarzyszył festiwalowi kulinarnemu “Europa na widelcu”.

Zespół, który każdy może znać z comiesięcznego cyklu FILMS for FOOD, wyselekcjonował najlepsze dokumenty i fabuły, które w różny sposób przedstawiają sztukę i kulturę kulinarną. Dodatkowo pokazy będa uzupełniane prelekcjami z ekspertami, a także degustacją. Gościem specjalnym będzie Robert Makłowicz.

 

W repertuarze między innymi: „Alain Ducasse, kuchenne wyzwania” (sylwetka legendarnego francuskiego szefa kuchni), „Cydrowe historie” (o cydrze, którego popularność nieustannie rośnie) czy „Tampopo” (klasyk kina kulinarnego i kwintesencja Azji).

Wstęp biletowany 

 

Szczegółowy repertuar

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

Festiwal kolorów

Festiwal kolorów kojarzy się chyba wszystkim z proszkami Holi, ale również ze świetną muzyką, którą będą tworzyli najlepsi DJ’e, pysznym jedzeniem z najlepszych foodtrucków i tysiącem uczestników. Na tegorocznych festiwalowiczów czekają balony, bazooki z dwutlenkiem węgla, żółte okularki i konkursy z nagrodami.

Wydarzenie to świetna okazja do tego, żeby świetnie bawić się wśród innych, poznać nowe osoby i poczuć radość życia!

Impreza rozpocznie się w sobotę 2 czerwca o 15.00 na Polach Marsowych.

Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

20. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha

Kolejna, już 20, edycja żydowskiego festiwalu to świetna okazja do tego, aby poznać inna kulturę, a także jej specyficzne, aczkolwiek interesujące elementy. Ponadto będzie można zainteresować się artystycznymi osiągnięciami.

Dla uczestników w każdym wieku przygotowano mnóstwo atrakcji – koncerty, wykłady, warsztaty kulinarne, taneczne oraz językowe, a także panele dyskusyjne, promocje książek i czasopism, seanse filmowe, wystawy.

Ciekawym wydarzeniem będzie również niedzielny Jarmark Żydowski (start 3 czerwca pod Synagogą Pod Białym Bocianem).

Uczestnicy będą mieli niecodzienną okazję do poznania tradycyjnego życia żydowskiego – przygotowań do Szabatu, otwartego nabożeństwa na powitanie Szabatu, kolacji szabatowej oraz ceremonii hawdali.

 

 

Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Pawła Włodkowica 7
Szczegółowy program

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Weekend z latającymi psami we Wrocławiu

Impreza “Latające psy” to niesamowite wydarzenie, podczas którego podopieczni prezentują swoją akrobatyczne umiejętności. Zabawa polega na złapaniu frisbee. Współcześnie jest to uznawane za jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, a tym razem o tytuł mistrza zawalczą psiaki z Polski, jak zagranicy.

Zawody to nie tylko świetna zabawa dla czworonogów, ale także dla widzów. Efektowne akrobacje będzie można zobaczyć w sobotę i w niedzielę.

 

  • Partner zawodów – firma Bayer – zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad lekarzy weterynarii
  • Eksperci Bayer przygotowali pokazy udzielania psom pierwszej pomocy.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 2 czerwca, o godzinie 9.00 w Parku Południowym.

Wstęp bezpłatny

Park Południowy, ul. Sudecka

Wasze komentarze

Komentarze