fot. Wrocławski Teatr Lalek

Wiosna w końcu dotarła do Wrocławia, więc nie ma co spędzać weekendu w czterech ścianach! Poniżej znajduje się kilka propozycji na to, gdzie pójść i co zobaczyć. Przygotowaliśmy zestawienie 10 różnych atrakcji i wydarzeń, które mogą zainteresować każdego – począwszy od miłośników mody, kina, kosmetyków, a na najmłodszych wielbicieli teatru kończąc. 

Wystawa Kobiety w łączności – propozycja dla miłośników muzeów

W Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu otwarto wystawę czasową „Kobiety w łączności”. Każdy odwiedzający będzie mógł obejrzeć niepublikowane do tej pory zdjęcia archiwalne, na których zostały przedstawione kobiety pracujące na poczcie. Niektóre fotografie skupiają się jednak na niezwykłych obiektach telekomunikacyjnych – m.in.  na telefonach, dalekopisach i łącznicach (obiekty pochodzące również z prywatnych kolekcji).

Największymi jednak bohaterkami wystawy są telegrafistki, telefonistki, pracownice poczty polskiej oraz juzistki. Wystawa to także ciekawy urywek historii ukazujący historię kobiet w kontekście pracy zawodowej, jak i również pokazanie odwiedzającym jak bardzo rozwinęła się technologia do tej pory.

Wystawa czasowa będzie trwała od 6 kwietnia do 6 maja. Wstęp biletowany

W sobotę organizatorzy zapraszają na kuratorskie oprowadzenie po wystawie – 7 kwietnia, godz. 14.30.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Krasińskiego 1
Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Cinema Italia Oggi. Przegląd Nowego Kina Włoskiego – propozycja dla miłośników kina

Już 6 kwietnia rusza Przegląd Nowego Kina Włoskiego w Nowych Horyzontach. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowane aż 11 produkcji, które do tej pory podbijały serca włoskich widzów.

Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć film Made in Italy w reżyserii Luciano Ligabue, czyli słodko-gorzkiego obrazu współczesnych Włoch. Oprócz tego pojawi się produkcja Wszystko, czego pragniesz Francesco Bruniego, ukazująca przyjaźń, dla której wiek jest mało istotny czy kryminał Antoniego Padovana Ostatnie Prosecco.

Gościem specjalnym będzie Kasia Smutniak, która pojawi się 6 kwietnia, na spotkaniu po pokazie filmu Made in Italy. Uważana jest za jedną z najbardziej wszechstronnych włoskich aktorek. Polacy znają ja na pewno z produkcji Paolo Genovese’a Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.

Cinema Italia Oggi organizowane jest wspólnie z Instytutem Włoskim w Warszawie oraz Cinecittà Luce, przy wsparciu Ambasady Włoch i konsulatów honorowych.

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21
Szczegółowy repertuar 

fot. pixabay
fot. pixabay

Pchli Targ Nadodrze – propozycja dla kolekcjonerów

W ten weekend rusza pierwszy w tym sezonie Pchli Targ na Nadodrzu. Wydarzenie będzie cyklicznie odbywało się w każdą pierwszą sobotę miesiąca aż do października.

W zeszłym roku impreza cieszyła się ogromną popularnością wśród mieszkańców Wrocławia. Okazało się, że uczestnicy mają pełne szafy ubrań, a półki aż uginają się od cudownych ozdób, których już nie potrzebują. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie i zapłacić za to naprawdę niską cenę.

Sobotni targ rozpocznie się już o godzinie 9.00 i potrwa do 15.00

Osoby sprzedające proszone są o zgłoszenie udziału pod numerem telefonu 533 755 822 lub na adres e-mail: hostelhart@gmail.com.

Wstęp bezpłatny

Dziedziniec Artystyczny Nadodrze, ul. Rydygiera 25a

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Runmageddon Wrocław 2018 – propozycja dla miłośników sportu

Już 7 i 8 kwietnia na wrocławskim Torze Wyścigów Konnych rusza pierwsza w tym roku wrocławska edycja Runmageddon. Udział w biegu z przeszkodami wezmą zarówno weterani, debiutanci, jak i dzieci! Oprócz tego w tym roku udział wezmą także podopieczni Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Zespołem Downa „Razem”.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kibicowania!

Wyścigi konne Wrocław – Tor Partynice, ul. Zwycięska 2
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Wrocław Model Show 2018 – propozycja dla miłośników modelarstwa

Wrocławski Klub Modelarstwa oraz II Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu zapraszają 7 i 8 kwietnia do udziału w kolejnej, siódmej już edycji, Wrocław Model Show 2018.

Podczas trwania wydarzenia odbędą się trzy niezależne konkursy modelarskie: PROFI (ocena modelu na podstawie dokumentacji dołączonej do pracy), OPEN, OPEN JUNIOR (z podziałem na kategorię Młodzików i Juniorów). Udział może wziąć każdy, wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia w dniu zawodów, a model samolotu złożyć 7 kwietnia w godzinach 9.00-13.00.

Celem wydarzenia jest promocja modelarstwo redukcyjnego. Głównie chodzi o popularyzację zajęć technicznych wśród dzieci i młodzieży, a także innej formy spędzania czasu.

Opłaty startowe w tegorocznej edycji za udział w konkursie:
Senior – 10 zł
Młodzik/Junior – 5 zł.

II Liceum Ogólnokształcące im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, ul. Parkowa 18-26
Szczegółowy harmonogram 

fot. Wrocław Model Show 2018 Facebook
fot. Wrocław Model Show 2018 Facebook

Targi Natural Beauty – propozycja dla osób dbających o urodę i zdrowie

Pierwsze wrocławski Targi Natural Beauty to przede wszystkim sprzedaż kosmetyków i produktów naturalnych polskich małych marek oraz domowych manufaktur. Odwiedzający będzie mógł przejść się po ponad 50 stoiskach z samymi dobrymi rzeczami dla naszego ciała, skorzystać z porady fachowców odnośnie pielęgnacji, a także wykorzystać szansę do dermo konsultacji z kosmetologiem.

Wstęp bezpłatny

Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Nocny Maraton Idei – propozycja dla dbających o rozwój

W nocy z 6 na 7 kwietnia, na Uniwersytecie SWPS, odbędzie się druga edycja Zawartości. Pierwszy nocny maraton jest skierowany przede wszystkich do osób ciekawych, ludzi biznesów, a także osób pracujących w branżach kreatywnych. Organizatorami są Uniwersytet SWPS i Agencja PR Publicon.

Udział w wydarzeniu weźmie prawie stu prelegentów, którzy poprowadzą interesujące dyskusje na temat dzisiejszego światach, a także zmianach na rynkach, które nieustannie zachodzą.

Tegoroczna edycja została podzielona na cztery grupy tematyczne: ludzie, miasto, praca, świat. Każda z grup składać się będzie z kilku paneli tematycznych –  m.in. Kultura, Moda, Branding i PR.

Bilety w cenie 12,30 zł dostępne są w serwisie evenea. Natomiast studenci SWPS mogą przyjść bezpłatnie, jednak liczba miejsc jest ograniczona i proszeni są o wcześniejszą rejestrację.

Uniwersytet SWPS, ul. Ostrowskiego 30b
Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Spektakl Dżungla – propozycja na najmłodszych

Spektakl to doskonała okazja do tego, aby wejść do świata dżungli na czworakach – przedostać się do świata natury, pełnego odgłosów ptaków, szmeru roślin.

Dżungla to kolejne przedstawienie zrealizowane przez duet Alicji Morawskiej-Rubczak i Barbary Małeckiej (wcześniej brzUCH). Tym razem do obsady dołączył wybitny kompozytor i intrumentalista – Wacław Zimpel. Celem spektaklu jest zaproszenie do świata sztuk performatywnych najmłodsze dzieci, nawet kilkumiesięczne. Twórcy wierzą, że takie spektakle pomagają dzieciom szybciej się rozwijać.

Wstęp biletowany

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Bilety i repertuar

fot. Wrocławski Teatr Lalek
fot. Wrocławski Teatr Lalek

Spektakl Ziemianie – propozycja dla dzieci 6+

Ziemianie to bajka ekologiczna i próba zwrócenia uwagi dzieci na to, że jako ludzie zaniedbujemy naszą planetę. Zatruwamy powietrze, wodę i glebę, co jest niewłaściwie i kiedyś może doprowadzić do katastrofy. Ziemianie opowiadają o tym, że można żyć inaczej, dbać o środowisko i że jeszcze nie jest za późno na zmianę.

Co by się zatem stało, gdyby nasza planeta zaczęła opowiadać o wszystkim? Gdyby roślinność zaczęła się skarżyć?

Wstęp biletowany. Spektakl trwa 90 minut z jedną przerwą

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Bilety i repertuar 

fot. Wrocławski Teatr Lalek
fot. Wrocławski Teatr Lalek

Targi Fashion Meeting Pop Up Store – Kupuj Świadomie – propozycja dla miłośników mody

17. edycja Targów rusza już w ten weekend. 7 i 8 kwietnia w Zajezdni Tramwajowej Dąbie. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć, co będzie modne tej wiosny oraz kupić nowe buty, ubrania i dodatki do naszej garderoby. Tym razem pojawi się aż 150 wystawców!

W programie między innymi projektanci mody damskiej i męskiej z całej Polski, moda dziecięca, wzornictwo i sztuka, a także Festiwal Food Truck’ów Wrocławscy Ulucożercy!

Wstęp wolny

Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń, Tramwajowa 1-3
Więcej informacji 

girl-1848947_1920

Oprócz tego:

Zajezdnia Dąbie
ul. Tramwajowa 1-3

Wstęp wolny

Pasaż Grunwaldzki
pl. Grunwaldzki 22

Wstęp wolny

Mediateka
pl. Teatralny 5

Wstęp wolny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPierwsze wrocławskie Targi Natural Beauty już w ten weekend! [7 i 8 kwietnia 2018]
Następny artykułZnamy harmonogram wrocławskiego Runmageddon 2018! [7-8 kwietnia 2018] + MAPA
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl