Wrocław: W weekend odbędzie się parada zabytkowych autobusów

0
fot. KSTM

Jak co roku Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza na Dzień Otwarty Zajezdni Popowice. Impreza odbędzie się już w sobotę, 10 września. Start godzinie 10:00 a potrwa do godziny 17:00.

Wśród tradycyjnych atrakcji Dnia Otwartego Zajezdni Popowice znajdzie się wystawa zabytkowego taboru komunikacji zbiorowej (kilkadziesiąt tramwajów, autobusów oraz pojazdów gospodarczych i specjalnych, przekrój czasowy od końca XIX do końca XX w.), możliwość wejścia do zabytkowych hal postojowych, zwiedzanie zajezdni z przewodnikiem (w tym unikatowej łaźni) i linie dowozowe obsługiwane zabytkowymi pojazdami.

Najważniejszymi atrakcjami będą jeżdżący tramwaj Maximum z 1901 r., także sprawny autobus-kabriolet Jelcz 272 MEX „Fredruś” z 1972/74 r., jak również ukończona przyczepa Jelcz P-080 z 1980 r.

Imprezę zakończy parada historycznych autobusów na trasie Zajezdnia Popowice – Szewska. Autobusy następnie się rozjadą w różnych kierunkach miasta.

Trasa parady zabytkowych autobusów:
Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławska Leśnica z dwoma nowymi przedszkolami
Następny artykułW południe we Wrocławiu wybrzmi hymn Wielkiej Brytanii. To hołd dla Królowej Elżbiety II
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.