fot: Radek Karliński

W IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Równych Szans 2017” tytuł i wyróżnienie otrzymał nasz Wrocław. Plebiscyt nagradza tych, którzy w szczególny sposób wspierają osoby z niepełnosprawnością. Podczas poniedziałkowej gali w krakowskim muzeum dyplom w imieniu prezydenta Rafała Dutkiewicza, odebrał Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych.

Możecie państwo być dumni i szczęśliwi bo jesteście awangardą wśród samorządów. Z jednej strony bowiem mamy ramy prawne, ustawy, które nakazują. Z drugiej z kolei chęć do działań i ich podejmowanie. Jesteście awangardą wśród samorządów. Gratuluję – rozpoczynał galę w krakowskim Muzeum Armii Krajowej Aleksander Waszkielewicz, prezes Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego. Organizacja jest inicjatorem konkursu. 
fot:mat.prasowe
fot:mat.prasowe
Celem konkursu jest promowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Po pierwsze chciałem nawiązać do pięknych wypowiedzi i pogratulować nagrodzonym. Zacznę od marzeń, po pierwsze wiele z nich, gdyby nie Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Jacek Sutryk, szef Departamentu Spraw Społecznych nie dałoby się zrealizować. To Dżentelmeni, bez których te o szpilkostradzie, dostępnej BarBarze, Stadionie Olimpijskim, naziemnym przejściu na al. Paderewskiego by… pozostały w tej sferze, a tak wcieliliśmy w życie. Ale, ale – w codziennej pracy ważna jest interdyscyplinarność: Departamentów, Jednostek, Spółek i Instytucji. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, czy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji to tylko niektóre z nich. ale bez nich i bez „soli działań” – Organizacji Pozarządowych – niewiele by się udało. Nisko się kłaniam i obiecuję, że nie spoczniemy – podkreślał Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób niepełnosprawnych.   
fot: mat.prasowe
fot: mat.prasowe

Oprócz Wrocławia, za projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami wyróżniony został szereg innych miast, m.in. Warszawa, Kraków, Katowice oraz Gdynia.

 

Źródło: mat.prasowe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza program Visiting Professors 2018!
Następny artykuł„Twój Vincent” powraca do centrum Wrocławia!
Odkryj Wrocław na nowo