Rusza program Visiting Professors 2018!

0
fot. Jarek Ciuruś

Tegoroczną edycją programu Visiting Professors rozpocznie profesor Masami Okamoto z firmy Toyota Technological Institute. To wybitny naukowiec w swojej dziedzinie, zajmujący się między innymi nanokompozytami polimerowymi, inżynierią tkankową kości oraz medycyną regeneracyjną.

Gościem Politechniki Wrocławskiej będzie od 17 do 27 marca.

W marcu na Politechnice Wrocławskiej pojawi się także profesor Włodzimierz Bronica-Czerechowski.

Czym jest program Visiting Professors?

Program to nic innego jak cykl wizyt znanych naukowców, artystów oraz ludzi biznesu, pochodzących z całego świata. Akcja finansowana jest z funduszu Scientiae Wratislaviensis, przez budżet miejski. Program powstał przez inicjatywę Prezydenta Wrocławia, a także Kolegium Redaktorów Uczelni Wrocławia i Opola. Gości zaprasza Prezydent Wrocławia, rektorzy wrocławskich uczelni, a także dyrektorzy instytutów naukowych. Natomiast za organizację samych wizyt odpowiedzialne są uczelnie i instytuty.

Cel programu

Dzięki Visiting Professors dochodzi do wymiany myśli, idei i doświadczeń między pracownikami naukowymi z Wrocławia. Natomiast zagraniczni gości uzupełniają w ten sposób wrocławskie środowisko naukowe i nadają mu status międzynarodowego. W wykładach mogą wziąć udział wszyscy wrocławianie, przez co mogą poznać wybitnych przedstawicieli świata nauki, a także zainspirować się do działania.

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMega Dolnośląskie Targi Ślubne już 11 marca na Stadionie Wrocław 
Następny artykułWrocław z tytułem „Samorząd Równych Szans 2017″- o co chodzi?
Odkryj Wrocław na nowo