Wrocław: To nowa największa łąka kwietna w mieście!

0

Fundacja Łąka we współpracy z firmą Echo Investment wysiała największą miejską łąkę kwietną we Wrocławiu. Na terenie blisko 5,5 tys. mkw. przy ul. Na Ostatnim Groszu zakwitły już barwne dzikie rośliny, które wspierają bioróżnorodność, pomagają schłodzić otoczenie w upalne dni, przeciwdziałają suszom i wyspom ciepła.

Zachodnia część Wrocławia to tętniące życiem miejsce, które stale zyskuje na znaczeniu z uwagi na wygodną komunikację oraz udane połączenie miejsc do pracy, mieszkania, spędzania czasu czy zakupów. Pełne życia otoczenie tutejszego biurowca West 4 Business Hub zyskało właśnie bujną zieleń o unikalnych właściwościach ekologicznych i antysmogowych. Jej założyciele chcą zainteresować tematem zmian klimatu nie tylko pracowników biurowych, ale wszystkich mieszkańców Wrocławia.

Łąka kwietna to miejsce schronienia wielu gatunków roślin i zwierząt. Jest ważna dla pszczół, którym zapewnia potrzebny pyłek i nektar kwiatów. Jej rośliny magazynują wodę i uodparniają otoczenie na suszę, a miasta na podtopienia. Kluczowa jest też zdolność łąk do wyłapywania cząsteczek smogu, których wydajność jest porównywalna z drzewami i zdecydowanie lepsza niż w przypadku trawników, – mówi Maciej Podyma z Fundacji Łąka, organizacji, która zakłada i pielęgnuje łąki kwietne, popularyzuje przywracanie natury w miastach i prowadzi edukację przyrodniczą.

Wrocławska łąka kwietna to kolejny element wspólnego programu społecznego Echo Investment oraz Fundacji Łąka, dzięki któremu cieszące się popularnością mieszkańców łąki powstały już w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Kielcach.

Jesteśmy świadomi środowiskowej wagi naszego biznesu i zależy nam na odpowiedzialnym rozwoju miast. Dlatego zwracamy dużą uwagę na ograniczanie śladu węglowego oraz maksymalizację efektywności energetycznej budynków. Często przy okazji naszych inwestycji angażujemy się w tworzenie zieleni, która uatrakcyjnia miejski krajobraz i ma pozytywny wpływ na klimat – dodaje Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w Echo Investment.

West 4 Business Hub jest naturalną kontynuacją sukcesu biurowców West Gate i West Link, które Echo Investment zbudowało wzdłuż ul. Na Ostatnim Groszu. Zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Maćków najnowszy budynek wyróżnia się białą elewacją i oferuje ponad 15 tys. mkw. energooszczędnej przestrzeni zgodnej z najnowszymi trendami zrównoważonego budownictwa. Społeczność West 4 tworzą pracownicy firm, takich jak Sii Polska, PM Group, Vorwerk oraz biur serwisowanych CitySpace.

3 dni łąkowych wydarzeń pod koniec wakacji

Twórcy łąki kwietnej zapraszają wszystkich mieszkańców Wrocławia na cykl darmowych wydarzeń, który odbędzie się pod koniec wakacji na łące i w przestrzeni CitySpace na parterze biurowca przy ul. Na Ostatnim Groszu 3. Poza czasem spędzonym w otoczeniu zieleni i dawką ciekawej wiedzy o naturze, na uczestników czekają nagrody – domy dla owadów i torebki nasion łąkowych.

22.08 (wtorek):

10:00-13:00 – warsztaty o makrofotografii z Jerzym Kryszakiem, aktorem i fotografem.

23.08 (środa):

10:00-11:00 – warsztat praktyczny z Fundacją Łąka o znaczeniu łąk dla ekosystemu miast.

11:00-12:00 – wspólny spacer po łące, nauka roślin i zbieranie nasion łąkowych.

24.08 (czwartek):

15:00-15:30 – wykład Fundacji Łąka o przemianie dziedzińca Uniwersytetu w Cambridge.

16:00-16:30 – wykład o odpowiedzialności i dbaniu o ekologię w biznesie.

16:30-17:30 – wykład Jerzy Kryszak i wernisaż wystawy zdjęć.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTOP1 Karting: nowy unikalny obiekt sportowy dla fanów adreanaliny we Wrocławiu
Następny artykułRower a zdrowie – jakie korzyści daje jazda na rowerze?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.