Wrocław świętuje Dni Seniora 2023! [KONKURSY, KONCERTY, BALE, MARSZ KAPELUSZY]

0
fot. WCS

Tegoroczna edycja Dni Seniora Wrocław 2023, już 14. w historii, odbędzie się od 8 września do 19 października. To wyjątkowy okres, kiedy Wrocław staje się areną niezwykłych wydarzeń, dedykowanych niezmiernie ważnej grupie społecznej – seniorom. W ramach tej barwnej i urozmaiconej inicjatywy, Wrocławskie Centrum Seniora (WCRS) przygotowało blisko 200 atrakcyjnych wydarzeń, łącząc w sobie kulturę, edukację oraz sport.

Przyjrzyjmy się bliżej temu fascynującemu świętu, które przynosi radość  wszystkim jego uczestnikom.

Kapelusze Wrocławskie Marszem Ozdobione – Otwarcie Pełne Stylu

Rozpoczęcie Dni Seniora odbędzie się 8 września na Rynku w nastrojowej scenerii Marszu Kapeluszy. Tysiące seniorów w oryginalnych stylizacjach przyłączą się do tego kolorowego korowodu, który wraz z radosnym muzykowaniem okrąży wrocławski Rynek. O godzinie 11:30 ruszy Marsz Kapeluszy, by symbolicznie zapoczątkować jubileuszowe wydarzenia. Na pl. Solnym już od godziny 10:00 czekają na uczestników stanowiska informacyjno-edukacyjne oraz inspirujące występy artystyczne grup senioralnych, tworząc atmosferę pełną radości i wspólnego świętowania.

Senioralna Parada i Zasłużone Wyróżnienia

Punktualnie o godzinie 12:00 na pl. Gołębim odbędzie się inauguracja Dni Seniora z udziałem Prezydenta Wrocławia, który osobiście wręczy symboliczny klucz do miasta Senioralnej Parze Królewskiej. To wyjątkowy gest podkreślający znaczenie i wkład seniorów w życie miasta. Nie zabraknie także uhonorowania osób, instytucji i firm, które wyróżniają się dbałością o dobro seniorów. W ramach tej części obchodów zostaną wręczone statuetki „Przyjaciół Seniorów” oraz certyfikaty „Miejsc Przyjaznych Seniorom”, doceniające ich wkład w tworzenie przyjaznego otoczenia dla starszego pokolenia. Oprócz tego, laureaci konkursów „Wrocław Seniorów wita, o kapelusz i muszkę pyta”, „Młodzi duchem, dojrzali stażem” oraz „Smart Senior” zostaną uhonorowani za swoje osiągnięcia.

Koncert pełen przebojów i niezapomniana prywatka

Nadchodzący wieczór 8 września o godzinie 13:00 przyniesie niezapomniany koncert, na którym seniorzy będą mogli cieszyć się największymi muzycznymi przebojami w wykonaniu Andrzeja Cierniewskiego. Popularny artysta, znany ze swojego energetycznego i ciepłego głosu, zauroczy publiczność swoim wyjątkowym występem. Po koncercie, w godzinach 14:00 – 17:00, na miłośników pięknych melodii czeka kolejna niespodzianka – pogodna Prywatka z Radiem Pogoda! Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer, znany duet radiowy, zapewnią niezapomnianą atmosferę, prowadząc konkursy z nagrodami oraz wybory Króla i Królowej Pogodnej Potańcówki. W strefie wypoczynku seniorzy znajdą komfortowe leżaki i dodatkowe atrakcje, tworząc idealne miejsce do relaksu i integracji.

Konkursy z Nagrodami – Dla Ambitnych Seniorów

W ramach Dni Seniora 2023, seniorzy będą mieli szansę wziąć udział w różnorodnych konkursach, które umożliwią im wykazanie się kreatywnością i wiedzą. Ogólnopolski konkurs „Młodzi duchem, dojrzali stażem” jest dedykowany parom, które mogą pochwalić się najdłuższym stażem małżeńskim. Kapeluszowa fantazja zostanie wyeksponowana w konkursie „Wrocław Seniorów wita, o kapelusz i muszkę pyta”, gdzie uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne. W konkursie „Smart Senior” seniorzy będą mogli podzielić się swoją wiedzą na temat płatności bezgotówkowych i ich wpływu na życie senioralne. Nie braknie również konkursu poetycko-literackiego, „Wiatr łamie wysokie drzewa, pochyla trawy”, promującego twórczość pisarską wśród seniorów.

Zgłoszenia do konkursów są przyjmowane do 25 sierpnia 2023 roku.

Podsumowanie i Zaproszenie do Udziału

Dni Seniora 2023 we Wrocławiu to nie tylko seria wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych, ale również okazja do integracji, świętowania oraz podziękowania seniorom za ich wkład w społeczeństwo. To moment, kiedy całe miasto staje się świadkiem siły i mądrości wieku, a seniorzy mają szansę na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tych pięknych obchodach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.seniorzy.wroclaw.pl/wds_2023

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTwój gest może uratować niejedno życie. Wroclavia zachęca do oddawania krwi
Następny artykułTu odpoczniesz w rozgrzanej balii – 5 miejsc na Dolnym Śląsku na weekendowy relaks
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.