Twój gest może uratować niejedno życie. Wroclavia zachęca do oddawania krwi

0

Akcja „Pomaganie masz we krwi” organizowana jest wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Zbiórka odbędzie się w piątek 11 sierpnia w specjalnym Krwiobusie, który stanie przy budynku centrum na ul. Joannitów na parkingu „Kiss and Ride”. Dla honorowych dawców Wroclavia przewidziała drobne upominki.

Krew jest potrzebna szczególnie latem – kiedy maleje liczba donacji, a zwiększa się zapotrzebowanie szpitali. Wrocławskie RCKiK apeluje zwłaszcza o krew grup ujemnych, których w bankach jest teraz wyjątkowo mało. By wesprzeć zbiórkę, Wroclavia zaprosiła Krwiobus ze specjalistycznym wyposażeniem na piątkowe popołudnie – w godzinach 12:00-16:00.

Poprzez naszą akcję chcemy zwrócić uwagę mieszkańców, jak ważne jest wsparcie zbiórki krwi prowadzonej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Wroclavia znajduje się w centrum miasta, w dogodnej dla wielu osób lokalizacji, dlatego zaprosiliśmy do nas krwiobus, aby zachęcić jak największą liczbę osób do donacji. Udział w zbiórce krwi może uratować niejedno życie, dlatego tym bardziej zachęcamy do dołączenia do naszej piątkowej akcji – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Aby podziękować za uczestnictwo w akcji „Pomaganie masz we krwi” dawcy otrzymają upominki – ekologiczne torby oraz karty upominkowe do wykorzystania w centrum.

– Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 65 lat (do 60 lat, jeśli jest to osoba, która nigdy wcześniej nie oddawała krwi), cieszące się dobrym stanem zdrowia i ważące co najmniej 50 kg. Do oddania krwi trzeba być wypoczętym, wyspanym oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i dobrym nawodnieniu się, w tym wypiciu przynajmniej 2 litrów płynów w ciągu 2-3 dni przed oddaniem krwi. Jednorazowo pobieramy 450 ml krwi pełnej.  Sama procedura oddania krwi trwa około 8 minut, jednak warto przygotować się, że cały proces razem z rejestracją i badaniem kwalifikującym do oddania krwi może zająć około 30-40 minut. Należy również pamiętać, aby zabrać ze sobą aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL (najlepiej dowód tożsamości)tłumaczy Monika Kopeć Specjalista ds. promocji krwiodawstwa i szkoleń w RCKiK we Wrocławiu.

Wroclavia zaprasza do wzięcia udziału w akcji w piątek 11 sierpnia w godzinach 12:00-16:00. Krwiobus będzie stał przy budynku centrum na ul. Joannitów, w tzw. strefie Kiss&Ride.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDlaczego warto zainteresować się projektami domów prefabrykowanych?
Następny artykułWrocław świętuje Dni Seniora 2023! [KONKURSY, KONCERTY, BALE, MARSZ KAPELUSZY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.