We Wrocławiu i gminach sąsiednich trwają Kompleksowe Badania Ruchu (KBR 2024). Mają one służyć poznaniu i zrozumieniu potrzeb transportowych mieszkańców oraz dopasowaniu do nich rozwoju transportu zbiorowego i infrastruktury we Wrocławiu i 9 najbliżej położonych gminach. Badania trwają od marca do września 2024 roku.

Zadanie składa się z czterech głównych komponentów:

– badań ankietowych z mieszkańcami,

– pomiarów natężenia ruchu drogowego na terenie Wrocławia i gmin sąsiednich,

– pomiarów potoków pasażerskich w autobusach, tramwajach i pociągach,

– analizy danych dotyczących pojazdów dostawczych i ciężarowych (tzw. big data).

Głównym elementem badań są ankiety w gospodarstwach domowych. Tygodniowo realizowanych jest około 1400 ankiet z mieszkańcami Wrocławia i dziewięciu najbliżej położonych gmin.

W tym samym czasie odbywają także pomiary ruchu. Badania natężenia ruchu drogowego wykonano już w 178 punktach. W sumie zrealizowano 73% planowanych do przeanalizowania lokalizacji – nie tylko na terenie Wrocławia, ale także w gminach sąsiednich.

Równolegle trwają pomiary potoków pasażerskich w autobusach i tramwajach. Od momentu rozpoczęcia badań zrealizowano już około 65% punktów pomiarowych, czyli ponad 200 wskazanych w zamówieniu lokalizacji.

Na początku maja rozpoczęły się także pomiary na stacjach i dworcach kolejowych. Obserwatorzy ubrani w odblaskowe kamizelki, wyposażeni w identyfikatory i arkusze pomiarowe, prowadzić będą badania napełnień oraz wymiany pasażerskiej w pociągach.

W ramach KBR badania obejmą także pomiary ruchu rowerowego i pieszego, a także analizy ruchu pojazdów dostawczych i ciężarowych!

Weź udział w badaniach, bo… Wrocław się liczy! Więcej informacji na stronie:

https://www.wroclaw.pl/komunikacja/kompleksowe-badanie-ruchu-2024!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBookcrossing na plażach miejskich we Wrocławiu! Czytaj książki na leżaku
Następny artykułRynek pracy we Wrocławiu. Sprawdź jakie kierunki oferuje wrocławska Szkoła Policealna GoWork!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.