Bookcrossing, czyli społeczna wymiana książek, rozwija się we Wrocławiu od 2019 roku pod szyldem miejskiej kampanii „Wrocław nie marnuje”. W przestrzeni publicznej mieszkańcy Wrocławia mogą znaleźć dedykowane skrzyneczki, w których czekają na nich książki, po które mogą w każdej chwili sięgnąć. Inicjatywa bezpłatnej wymiany książek tak dobrze wpisała się w życie miasta, że dodatkowe regały z książkami zostały umieszczone w ośmiu budynkach Urzędu Miejskiego Wrocław.

Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną

W tym roku, w ramach kontynuowania kampanii „Wrocław nie marnuje”, Urząd Miejski nawiązał współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną, dzięki której do obiegu bookcrossingowego może trafić mnóstwo książek. Tym samym, istniejące i nowo powstałe punkty wymiany książek zostały uzupełnione o kolejne pozycje książkowe, które mają zachęcać mieszkańców do aktywnego udziału w akcji.

Nowe przestrzenie bookrossingu we Wrocławiu

W związku z rosnącym zainteresowaniem mieszkańców akcją „Wrocław nie marnuje – Bookcrossing”, w tym roku zrodził się pomysł na poszerzenie dostępności bookcrossingu w przestrzeniach publicznych: typu beach bary, plaże miejskie, parki śniadaniowe oraz Rodzinne Ogrody Działkowe. Właśnie w tych lokalizacjach, szczególnie popularnych w okresie letnim, przy aktywnych działaniach Miasta, pojawiają się nowe skrzynki do wymiany książek.

Akcję popularyzowania idei bookcrossingu rozpoczęliśmy od współpracy z właścicielami plaż miejskich i beach barów – stref wypoczynku i relaksu. Przedstawiciele tych miejsc wykazali się pomysłem i zaangażowaniem wykonując skrzynki z książkami dla wszystkich odwiedzających.

Obecnie skrzynki bookrossingowe znaleźć można:

  1. Basen Beach Bar – ul. Pasterska
  2. Barbarka – Wyspa słodowa
  3. Ponton – Wyspa słodowa
  4. Wyspa Tamka – Wyspa Tamka
  5. Gaj Chillout Bar – ul. Świeradowska
  6. Forest Bar – Kamienna

Jeśli zamierzasz odwiedzić jedno z tych miejsc, zabierz ze sobą książkę na wymianę. Takie zachowanie powoduje, że punkty bookcrossingowe nabierają życia. Przynieś i podziel się, to nie tylko hasło, ale przede wszystkim dobra praktyka!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWyjątkowa „Noc Muzeów” Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu
Następny artykułWROCŁAW SIĘ LICZY! – Kompleksowe Badania Ruchu Wrocław i Otoczenie 2024
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.