Wrocław jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast również pod względem rynku pracy. Firmy wykazują tu duże zapotrzebowanie na pracowników. Jednak kandydaci muszą wykazać się określonymi kompetencjami, aby mieć jakąkolwiek szansę na zatrudnienie. Jednym ze sposobów na ich uzyskanie jest kształcenie w szkole policealnej. Jakie kierunki warto podjąć we Wrocławiu?

Szkoła policealna GoWork we Wrocławiu – czy to dobry pomysł?

Choć na tle całego regionu Wrocław oferuje doskonałe warunki do rozwoju zawodowego, nie każde stanowisko jest łatwe do zdobycia. Podobnie jak w innych miastach, w wybranych branżach, czy profesjach trzeba liczyć się z dużą konkurencją wśród kandydatów. W takich rekrutacjach liczy się każdy szczegół, a więc najczęściej umiejętności praktyczne. Aby je zdobyć albo trzeba dysponować dużym doświadczeniem, albo dokształcać się w inny sposób. Jednym z nich jest nauka w Szkole Policealnej GoWork. Kierunki oferowane w placówce można znaleźć na stronie: https://policealna.gowork.pl/wroclaw. Wybór szkoły policealnej biorąc pod uwagę rynek pracy we Wrocławiu, jest o tyle korzystny, że nie tylko pozwala uzyskać kompetencje w przyszłościowych zawodach, ale umożliwia nabycie praktycznych umiejętności, które są przez lokalnych pracodawców bardzo pożądane.

Szkoła policealna GoWork – jakie kierunki we Wrocławiu?

Ze względu na to, że Wrocław to duże miasto z wieloma perspektywami zawodowymi, wybór kierunków w Szkole Policealnej GoWork również jest spory. Są to najczęściej zawody z branży medycznej, kosmetycznej, gastronomicznej, administracyjnej, ekonomicznej, marketingowej i z wielu innych dziedzin. Ich wybór zależy nie tylko od zapotrzebowania na pracowników, ale też powinien być podyktowany własnymi predyspozycjami.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki we Wrocławiu, są one głównie związane z branżą medyczną i kosmetyczną. To dyscypliny, w których usługi różnego typu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Szczegóły dotyczące wybranych kierunków przedstawiamy poniżej.

Technik masażysta

Umiejętność wykonywania masaży różnego typu jest bardzo przydatna na współczesnym rynku pracy. Grupa klientów w tego rodzaju usługach stale się powiększa i dotyczy zarówno osób młodych, jak i starszych. Kierunek Technik masażysta w Szkole Policealnej GoWork obejmuje dwuletnią naukę w zawodzie, która kończy się zdobyciem odpowiedniego dyplomu. W trakcie kształcenia słuchacze nabywają praktyczne umiejętności, które pozwalają zdobyć przewagę nad innymi kandydatami. Chodzi tu o wykonywanie nie tylko masażu relaksacyjnego i klasycznego, ale też sportowego, dziecięcego i niemowlęcego (metodą Shantala), czy izometrycznego.

W tej branży zarobki są bardzo różne i zależą też od liczby klientów. We Wrocławiu są to stawki od kilku do nawet 6 tys. zł miesięcznie.

Technik usług kosmetycznych

Branża kosmetyczna to kolejny sektor, w którym nie można narzekać na brak zainteresowania. Osoby, które zdecydują się na kierunek Technik usług kosmetycznych, nabywają wiedzę i umiejętności dotyczące różnych zabiegów na twarz, ale też wykonywania manicure, depilacji woskiem, waponizacji, tonizowania naskórka, a nawet leczenia prądem stałym. W trakcie nauki słuchacze mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt. Wykonują oni również zabiegi pod okiem specjalistów z branży, dlatego po 2-letnim kształceniu w szkole można podjąć się realizacji tego typu usług.

Jeśli chodzi o zarobki, zatrudnienie na etat wiąże się z pensją w wysokości od 3 do nawet 6 tys. zł. Można uzyskać jeszcze wyższe kwoty, gdy tworzy się własną bazę klientów.

Asystentka stomatologiczna

Usługi stomatologiczne wykazują duże zapotrzebowanie na pracowników, ponieważ utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej jest jednym z podstawowych czynników ułatwiających zachowanie zdrowia. Co więcej, w Szkole Policealnej GoWork można kształcić się na kierunku asystentki stomatologicznej z ortodoncją, która to zyskuje na popularności ze względu na wzrastającą wśród pacjentów chęć uzyskania pięknego uśmiechu. Zajęcia w trakcie rocznej nauki są prowadzone na profesjonalnych sprzętach, a sami słuchacze uzyskują wiedzę i praktykę dotyczącą przygotowywania stanowiska oraz pacjenta do zabiegu, sporządzania roztworów, czy wykonywania badań wstępnych. Kształcenie obejmuje także znajomość narzędzi, leków i materiałów, które są stosowane w różnych sposobach leczenia.

Wynagrodzenie na stanowisku asystentki stomatologicznej jest bardzo różne. Może dotyczyć kwoty 3 tys. zł miesięcznie, ale niekiedy również 6 tys. zł. Wartość kompetencji wzrasta, gdy dodamy do tego usługi z zakresu ortodoncji.

Higienistka stomatologiczna

To kolejne stanowisko, które związane jest z przyszłościową branżą medyczną. Choć perspektywa zatrudnienia w gabinetach stomatologicznych, czy na oddziałach chirurgii szczękowej są podobne jak w przypadku asystentki, zakres obowiązków jest tutaj nieco szerszy. Słuchacze podczas dwuletniej nauki zdobywają umiejętność wykonywania różnych zabiegów profilaktyczno-leczniczych. Jest nim przykładowo piaskowanie, skaling, polerowanie, lakowanie i lakierowanie zębów. Na tym kierunku można uzyskać również wiedzę na temat dokonywania przeglądów, impregnacji zębów mlecznych, czy wykańczania wypełnień zębowych.

Zakres wynagrodzeń jest tu podobny, jak w przypadku asystentki, jednak zależy od konkretnego pracodawcy i trybu pracy. Zwykle można liczyć także na stawki sięgające 6 tys. zł miesięcznie.

artykuł sponsorowany

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWROCŁAW SIĘ LICZY! – Kompleksowe Badania Ruchu Wrocław i Otoczenie 2024
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 6 zaskakujących wydarzeń [17-19.05]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.