Weekend tuż tuż, a to oznacza tradycyjny przegląd ciekawych eventów. Chcemy przedstawić Ci propozycje, które są kreatywne i zaskakujące, a takich Wrocław oferuje bardzo dużo.

We współpracy z aplikacją Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, przygotowaliśmy, więc listę 6 wyjątkowych wydarzeń na weekend 17-19 maja, po dwa na piątek, sobotę i niedzielę. Więcej odkryjecie w aplikacji.

Babski wieczór na początek weekendu

Na pierwszy ogień idzie propozycja dla pań. Co Ty na to, żeby zrelaksować się po całym tygodniu w towarzystwie innych dziewczyn? Będziemy pić wino, grać w planszówki, robić maseczki, jeść słodycze, a wieczór zakończy się seansem filmowym. Może jakiś klasyk taki jak „Diabeł ubiera się u Prady” albo „Dziennik Bridget Jones”?

Zabierz przyjaciółkę, ubierz się wygodnie (piżamy mile widziane!), a do domu wrócisz wypoczęta, wygadana, a do tego z paczką prezentów od partnerów wydarzenia.

Lokalizacja: Dobrostan
Czas: Piątek 17.05.2024 | 20:00

Maturalne lanie wody w komediowej odsłonie

Jeśli nie pamiętasz żadnych lektur szkolnych… to nic nie szkodzi! Zapraszamy na improwizowany spektakl komediowy, podczas którego wszystkie klasyki zostaną napisane przez artystów na nowo.

Podczas tej, tworzonej na poczekaniu interpretacji lektur zdarzyć może się wszystko. Może Romeo nigdy nie pozna Julii? A może Mały Książe wyląduje na Podlasiu? Przekonajcie się sami. Historie zostaną stworzone na oczach i z udziałem publiczności, a każda scenka to unikana opowieść, która zostanie odegrana tylko raz.

Lokalizacja: Wędrówki Pub

Czas: Piątek 17.05.2024 | 20:00

Bilety: TUTAJ | 40 zł

W aplikacji Evencik znajdziecie stand-up i spektakle komediowa niemal na każdy dzień. Wystarczy zajrzeć do kategorii „Rozrywka”. 

Noc Muzeów, gdzie wszystko gra

Przygotujcie się na niezapomnianą Noc Muzeów w Centrum Kultury Agora, gdzie rzeczywistość splata się z fantazją, tworząc przestrzeń w klimacie gier, cyberpunka czy retro konsol do gry. W programie wydarzeń jest mnóstwo, a każdy znajdzie coś dla siebie!

Dla najmłodszych organizowana jest gra miejska, podczas której wraz z całą rodziną przeniosą się do świata gry Cyberpunk i uratują miasto. Poza tym warsztaty z retro technologią z czasów 8 i 16 bitów, wystawa zagłębiająca się w proces powstawania gier, a wieczorem wyjątkowy wernisaż.

Lokalizacja: Centrum Kultury Agora

Czas: Sobota 18.05.2024 | Wydarzenia od 15:30 do 22:00

Szczegółowy rozkład jazdy i opisy wydarzeń znajdziesz w aplikacji Evencik.

Też Noc Muzeów, ale w rytm muzyki

Stary Klasztor włącza się w tegoroczny cykl imprez w ramach Nocy Muzeów i zamienia się z klubu muzycznego w muzeum polskiego rocka, gdzie wszyscy razem będziemy śpiewać i tańczyć do piosenek, które zna każdy.

Podczas wyjątkowego koncertu usłyszysz ze sceny największe przeboje polskiego rocka. A jest z czego wybierać! Najlepsze piosenki Czesława Niemena, Czerwonych Gitar, Krzysztofa Krawczyka, Maryli Rodowicz, Lady Pank, Dżemu czy Republiki to jedynie zajawka tego, co będzie działo się w sobotę.

Lokalizacja: Stary Klasztor

Czas: Sobota 18.05.2024 | 20:00

Bilety: TUTAJ | od 50 zł

Szczegółowe informacje o tym i innych wydarzeniach w ramach Nocy Muzeów znajdziesz w Evenciku.

Zostań reżyserem cyrkowego występu

Wejdź w rolę reżysera i pomóż stworzyć spektakl cyrkowo-teatralny. Brzmi nietypowo? Może tak, ale właśnie na tym polega wydarzenie organizowane przez CBK FAMA.

Kolektyw KEJOS pracuje nad nowym spektaklem, którego pokaz planowany jest na końcówkę czerwca w ramach festiwalu CYRKOPOLE. Jednak zanim to nastąpi chcą włączyć publiczność w proces powstawania tego dzieła. Stąd otwarta próba, na której publiczność pokieruje aktorami i wcieli w życie swoje uwagi.

Lokalizacja: FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne

Czas: Niedziela 19.05.2024 | 16:00

Na wydarzenie obowiązuje zapisy. Formularz znajdziecie w karcie tego wydarzenia w aplikacji Evencik.

Kreatywna niedziela

Czas wyrazić siebie. Papier, nożyczki, klej, taśma, ołówki, farby – to plan na niedzielne warsztaty organizowane w Macondo. Będziesz miał okazje poćwiczyć swoją kreatywność i wrażliwość poprzez rysunek oraz kolaż.

Warsztaty dostosowane są do każdego poziomu zaawansowania i wieku, a wszystkie materiały będą zapewnione. Nawet jeśli nigdy nie trzymałeś pędzla w ręce, przyjdź i spróbuj!

Koszt wstępu na warsztaty to 40 zł.

Lokalizacja: Macondo

Czas: Niedziela 19.05.2024 | 15:00

I wiele więcej…

To jedynie wybrane propozycje wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertę kulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Pobierz TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRynek pracy we Wrocławiu. Sprawdź jakie kierunki oferuje wrocławska Szkoła Policealna GoWork!
Następny artykułNajwiększe Święto Studentów we Wrocławiu – Juwenalia 2024 #WrocławRazem
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.