Wrocław: Rusza nowa linia autobusowa na lotnisko! [Linia ,,P”]

0

MPK Wrocław uruchamia nową linię autobusową „P” na wrocławskie lotnisko. To efekt współpracy spółki z Portem Lotniczym oraz Wydziałem Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Pilotażowo linia wystartuje 1 października i będzie kursować w weekendy do końca roku.

Autobus obsługujący linię „P” kursować będzie na trasie Dworzec Główny/Dworzec Autobusowy – Port Lotniczy Wrocław. Pierwszy autobus będzie rozpoczynał bieg o godz. 3:00 z przystanku Dworzec Autobusowy, a ostatni odjeżdżał będzie z Portu Lotniczego o godz. 23:49.

1 października uruchamiamy dodatkową linię autobusową „P”. Nowa linia połączy Dworzec Główny i Dworzec Autobusowy z Portem Lotniczym. Autobus jadący na lotnisko zatrzyma się na przystankach Galeria Dominikańska i Dworzec Świebodzki, w powrotną stronę na przystanku Dworzec Świebodzki kończąc bieg przy ul. Suchej. Dzięki wykorzystaniu TATu i buspasów całą trasę pokona w ok. 35 minut  – tłumaczy prezes MPK Witold Woźny.

Autobus ma być uzupełnieniem obecnej oferty komunikacyjnej związanej z obsługą lotniska
i rosnącymi potrzebami w tym zakresie.

Wrocławskie lotnisko obsłuży w tym roku ponad 3,5 mln pasażerów i będzie to rekordowy wynik w historii funkcjonowania Portu – mówi Karol Przywara, wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A. –  Specjalny autobus dowożący pasażerów z Dworca Głównego to jeden z elementów przygotowań do przyszłego roku, chcemy być gotowi z rozwiązaniami transportowymi na następny sezon letni. Będziemy wspólnie dążyć do tego, aby po tym pilotażu, połączenie weszło do rozkładu na stałe i z większą częstotliwością – dodaje.

Chęć rozszerzenia obecnej oferty deklaruje również MPK Wrocław.

Linia P ma możliwie efektywnie połączyć Port Lotniczy z ważnymi centrami przesiadkowymi i centrum miasta. W pierwszym, pilotażowym okresie, przejazdy zaplanowano w trybie weekendowym, w soboty i niedziele. Przez najbliższe 3 miesiące będziemy obserwować, jak linia funkcjonuje. Sprawdzimy rzeczywiste zapotrzebowanie na tę usługę. Na tej podstawie chcemy wspólnie z Wydziałem Transportu zaplanować docelową wersję połączenia. Dzisiaj cieszę się, że dzięki dobrej współpracy z Portem Lotniczym i wsparciu Urzędu Miejskiego możemy rozpocząć ten projekt – uzupełnia prezes Woźny.

Rozkład jazdy kursującej w weekendy linii „P” został dostosowany do czasu największego ruchu na lotnisku (pików odlotów i przylotów). Płatność za przejazd linią P będzie wynikała ze standardowego cennika biletów obowiązujących w MPK.

Każde duże, dynamicznie rozwijające się i ważne dla regionu lotnisko musi być jak najlepiej skomunikowane z centrum miasta. Dlatego do dotychczasowej stałej oferty komunikacji miejskiej dokładamy kolejną, tym razem pilotażową linię autobusową, która szybko i sprawnie dowiezie pasażerów do naszego portu lotniczego – wyjaśnia Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu UM Wrocławia. – Będziemy na bieżąco monitorować zainteresowanie tą linią ze strony pasażerów. Już w przyszłym roku, na podstawie dokładnych analiz, zapadną kolejne decyzje -zapowiada.

Pierwszy autobus linii „P” wyruszy w niedzielę, 1 października o godz. 3:00 z Dworca Autobusowego. Pełny rozkład jazdy nowej linii dostępny jest na stronie www.wroclaw.pl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPołączył Wrocław – czyli o moście Grunwaldzkim
Następny artykuł5 nietuzinkowych propozycji na jesienny spacer we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.