Wrocław: Rusza Festiwal Nowe Horyzonty. Wraca bezpłatne kino na Rynku [REPERTUAR, 22-31 lipca]

0
fot. Miłosz Poloch

271 filmów o łącznym czasie trwania 24 965 minut znalazło się w programie 22. edycji Nowych Horyzontów. Na widzki i widzów czeka niemal 600 seansów w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym i na wrocławskim rynku.

Blisko połowa ze wszystkich tytułów będzie dostępna również online: tegoroczna odsłona Nowych Horyzontów zostanie przeprowadzona w formule hybrydowej (21-31 lipca – pokazy stacjonarne, 21 lipca-7 sierpnia – seanse online). 

Prezentacja najciekawszych tytułów kinowych minionych miesięcy w wyjątkowym miejscu, czyli na Rynku. Start seansów o 22.00 na Rynku.

Repertuar:

Spragnieni miłości 22.07, godz. 22.00

Hongkong, skąpany w złotym świetle lata 60. Chow Mo-wan i Su Li-zhen mieszkają w sąsiadujących ze sobą wynajętych mieszkaniach.

Idealnie uczesany dziennikarz i elegancka sekretarka w perfekcyjnie skrojonych sukienkach wymieniają na schodach zdawkowe uprzejmości.

Do czasu, gdy nie odkryją, że ich małżonków połączył romans. Milczące porozumienie stanie się podłożem relacji, która w tym miejscu i w tym czasie nie powinna była się wydarzyć.

C’mon C’mon 23.07, godz. 22.00

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych Debiutantów, a także Joaquina Phoenixa, który w C’mon C’mon zagrał swoją pierwszą od czasów Jokera rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać.

Pokot 24.07, godz. 22.00

Adaptacja głośnej powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych. Historia ekscentrycznej, mieszkającej w Kotlinie Kłodzkiej kobiety, która próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów myśliwych.

Mała mama 25.07, godz. 22.00

Jeden z najgłośniejszych filmów zeszłorocznego Berlinale. Po udanej wycieczce w rewiry kina kostiumowego (Portret kobiety w ogniu) Céline Sciamma powraca do korzeni.

Annette 26.07, godz. 22.00

Twórca Holy Motors powraca do swoich neobarokowych korzeni i szalonych, wyrafinowanych inscenizacyjnie historii o miłości w stylu Złej krwi i Kochanków z Pont-Neuf. Annette to spektakularny musical oparty na pomyśle i piosenkach legendarnego zespołu Sparks.

Aida 27.07, godz. 22.00

Jasmila Žbanić pokazuje w tym nominowanym do Oscara, poruszającym dramacie, przeboju festiwalu w Wenecji w 2020 roku, jedną z najczarniejszych kart współczesnej historii Europy – masakrę w Srebrenicy. Główną bohaterką jest tłumaczka (Jasna Duričić) – ktoś między zagubionymi stronami, starająca się scalić świat zmierzający ku zagładzie. Klasyczną, męską optykę wojny zastępuje nieoczywiste spojrzenie kobiet – głównej protagonistki oraz urodzonej w Sarajewie bośniackiej reżyserki.

Belle 28.07, godz. 22.00

Belle to historia wrażliwej Suzu, która mieszka z ojcem w japońskim mieście Kōchi. Dziewczyna w młodym wieku straciła mamę i porzuciła przez to ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień. Miejscem, w którym jej smutki znajdują ujście, staje się wirtualna rzeczywistość U.

Matki równoległe 29.07, godz. 22.00

Najnowszy film Pedra Almodóvara, z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz, to wyznanie wiary w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę. Żywiołowe, ciepłe, ale niepozbawione dramatycznych zwrotów akcji, pełne nadziei, która przychodzi po bolesnych stratach. Bohaterki filmu, Janis i Ana, spotykają się na oddziale położniczym.

Najgorszy człowiek na świecie 30.07, godz. 22.00

Obsypany nagrodami, jeden z najgłośniejszych filmów sezonu. Efektowne zwieńczenie „trylogii Oslo”, na którą składają się pamiętne Reprise oraz Oslo, 31 sierpnia. Opowieść o dobiegającej trzydziestki Julie (nagrodzona za tę rolę w Cannes Renate Reinsve), która tkwi w stabilnym, lecz nieco monotonnym związku z odnoszącym sukcesy rysownikiem Akselem.

Piosenki o miłości 31.07, godz. 22.00

Pełnometrażowy debiut Tomasza Habowskiego. Film zachwycił publiczność i jury festiwalu w Gdyni i jest niczym powracająca piosenka, której nie można zapomnieć. Historia przywodzi na myśl najlepsze tytuły światowego kina indie, takie jak Frances Ha, Once czy Przed wschodem słońca.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Spotkajmy się na rowerze – kolejne odcinki Promenady Krzyckiej już gotowe!
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 7 interesujących wydarzeń [8-10.07.22]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.