Wrocław: Przylądek Nadziei przyjął dzieci z Ukrainy chore na nowotwory

0

Pierwsze ukraińskie dzieci chore na nowotwory oraz ich bliscy bezpiecznie dotarli do Przylądka Nadziei. Są pod troskliwą opieką zespołu lekarzy oraz psychologów. Zapewniono im schronienie, opiekę i wsparcie ich rodzinom, przygotowano pakiety pomocowe z rzeczami pierwszej potrzeby.

To wszystko jest możliwe dzięki osobom, dla których ratowanie zdrowia i życia dzieci chorych na raka nie zna granic.

Koordynacją i zapewnieniem transportu dzieci chorych na raka z Ukrainy zajmuje się FUNDACJA HEROSI. Fundacja włączyła się w te działania we współpracy z Renault Długołęka, Volkswagen Wrocław oraz CarAuto.pl – przewodnik motoryzacyjny. Paweł Peszko, zapewniając przejazd dzieciom od granicy do szpitali we Wrocławiu, Krakowie, Zabrzu i Poznaniu.

34 małych pacjentów z opiekunami przekroczyło wczoraj granicę w Korczowej, a kolejni dziś nad ranem w Dorohusku. Ich sprawny przejazd został zagwarantowany przez mjr Pawła Hołoweńko, Dyrektora Zarządu ds. Cudzoziemców Komendy Głównej Straży Granicznej.
Przylądek Nadziei dziękuje  za wsparcie, za wrażliwość i szybkie działanie.
We Wrocławiu Arche Hotel Wrocław Airport otworzył swoje drzwi dla rodzin naszych ukraińskich pacjentów i zaoferował im nocleg oraz wyżywienie.
,,W ostatnich dniach odebraliśmy mnóstwo telefonów z propozycją wsparcia i chęci pomocy od wielu z Was! To ważne, ponieważ działamy dalej. W najbliższych dniach do Polski dotrą kolejne konwoje medyczne z chorymi dziećmi. Firma Sixt zapewni im bezpieczny przewóz do każdego miejsca w kraju. Chcemy, aby dzieci, młodzież chore na nowotwory i ich bliscy znaleźli w Polsce bezpieczną przystań i niezbędne leczenie.” – mówią członkowie Fundacji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocław: Lepią tysiące pierogów każdego dnia, żeby zebrać na pomoc dla Ukrainy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPILNE! Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę LEX CZARNEK
Następny artykułWrocław: Darmowe karty SIM, power banki i ładowarki dla osób z Ukrainy od Mobile Vikings
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.