Wrocław: Darmowe karty SIM, power banki i ładowarki dla osób z Ukrainy od Mobile Vikings

0

Dla osób, które uciekły z kraju objętego wojną i spędziły wiele godzin, często bez możliwości kontaktu z bliskimi, dostęp do telefonu i sieci jest ogromnie ważny. Ruszyła akcja pomocy również w zakresie dostępności telekomunikacyjnej dla osób z Ukrainy. Wielu operatorów oferuje bezpłatne połączenia oraz karty SIM. 

Do akcji włączył się też operator Mobile Vikings, który swoją siedzibę w Polsce, ma we Wrocławiu.

,,Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją za naszą wschodnią granicą. Wykorzystaliśmy weekend na przygotowanie kilku działań: będziemy czekać na uchodźców z Ukrainy na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu, aby rozdawać im doładowane, gotowe do użycia karty SIM, power banki i ładowarki. Wiemy, że połączenie przyjezdnych ze światem jest teraz niezwykle istotne.” – mówią inicjatorzy akcji z Mobile Vikings.

Chcesz pomóc? Napisz do Mobile Vikings. Dla użytkowników sieci, którzy korzystają obecnie z połączeń telefonicznych z Ukrainą, w Viking App (w zakładce „Dla Ciebie”) pojawił się specjalny formularz. Operator umożliwi wkrótce użytkownikom przekazywanie skumulowanych GB na wsparcie wybranej organizacji udzielającej pomocy obywatelom Ukrainy (obecnie wybierają organizację).
Mobile Vikings zatrudni osoby posługujące się językiem polskim i ukraińskim do  #PerfektHelpDesk-u oraz (pilnie!) do pomocy przy tłumaczeniach w ramach bieżących działań wspierających.
Zgłoszenia: jobs@mobilevikings.pl. Mobile Vikings zapewnia pracownikom wspieranie działań pomocowych na rzecz obywateli Ukrainy w ramach czasu pracy oraz dba maksymalnie o ich komfort psychiczny w tym trudnym czasie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: InPost przyłącza się do akcji pomocy Ukrainie. Darmowy transport rzeczy na granicę

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Przylądek Nadziei przyjął dzieci z Ukrainy chore na nowotwory
Następny artykułWrocław je taniej z cateringiem dietetycznym Powermeal!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.