PILNE! Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę LEX CZARNEK

0
fot. fb/wolna szkoła

Ustawa LEX Czarnek, o której wprowadzenie bała się zdecydowana większość środowiska związanego z edukacją, została dziś zawetowana przez Andrzej Dudę.

O swojej decyzji poinformował podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Uargumentował to m.in. ważnością innych spraw, które teraz powinny być na pierwszym planie.

Wprowadzenie ustawy Lex Czarnek w polskim prawodawstwie miało stanowić  m.in. zakaz prowadzenia lekcji obywatelskich-integracyjnych organizowanych w ramach godzin wolnych przez szkołę.

Przypomnijmy, że 4 lutego br. Senat RP podjął uchwałę o odrzuceniu nowelizacji Prawa oświatowego, którą uchwalił 13 stycznia Sejm RP. Senatorowie wzięli pod uwagę między innymi opinie Rzecznika Praw Obywatelskich, prawników – konstytucjonalistów (prof. Ryszard Piotrowski, prof. Krystian Ziemski), Biura Legislacyjnego Senatu, a także wystosowane do Prezydenta RP po uchwaleniu ustawy pismo Komitetu Badań Pedagogicznych PAN.

9 lutego Sejm odrzucił uchwałę Senatu, który był przeciwko nowelizacji ustawy prawo oświatowe – Lex Czarnek. Trafiła ona do Prezydenta RP, w którego rękach była decyzja o dalszych losach prawa oświatowego.

Prezydent postawił na WETO.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Nadwyczajna Sesja Rady Miasta. Zakończono stosunki z Grodnem
Następny artykułWrocław: Przylądek Nadziei przyjął dzieci z Ukrainy chore na nowotwory
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.