Wrocław wzbogacił się o kolejny nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny. Tym razem to obiekt dla wszystkich miłośników łyżwiarstwa i rolkarstwa.

Już w najbliższą sobotę, 16 grudnia wszyscy fani ślizgania się na łyżwach będą mogli przetestować nowe lodowisko, które będzie piątym tego typu obiektem na mapie Wrocławia. Znajdziemy je przy ul. Sukielickiej na Nowym Dworze na terenie istniejących już torów wrotkarskich w parku Tysiąclecia.

Cieszę się, że miejsce, które sześć lat temu było areną na The World Games, rozwija się. Że oferta sportów wrotkarskich i łyżwiarskich we Wrocławiu staje się coraz bardziej kompletna i urozmaicona. Obiekt powstał w ekspresowym tempie i, co ważne, będzie służył wrocławianom całorocznie. Dziękuję za wykonanie tych prac i bierzemy się za kolejne – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Jest to zadaszone lodowisko o wymiarach 50×25 m. co daję łączną powierzchnię lodu 1245 mkw. W okresie wiosenno-letnim przestrzeń będzie otwartą halą wrotkarską. Zimą płyta mrożona jest i zamieniana w taflę lodu, która pomieści ok 200 łyżwiarzy.

Budowa całego obiektu podzielona była na dwa etapy i trwała niecały rok. W pierwszym kroku wybudowany został dwukondygnacyjny budynek z szatniami, toaletami, zapleczem socjalnym i wypożyczalnią sprzętu. Drugim etapem inwestycji było wybudowanie krytego rolkowiska, które w sezonie zimowym będzie pełniło funkcję lodowiska. Cały obiekt wykorzystuje ekologiczne technologie. Ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła, natomiast energię dostarczają panele fotowoltaiczne. Łączny koszt dwóch etapów to około 16,5 miliona złotych.

W ciągu ostatnich kilku lat udało nam się rozbudować i stworzyć kompletne Centrum Sportów Wrotkarskich na Nowym Dworze. Pragnę przypomnieć, że istniejące tam od The World Games tory wrotkarskie do jazdy szybkiej i ulicznej zostały oświetlone, wybudowany został skatepark dla miłośników jazdy na deskorolce, BMX-ie, rolkach lub hulajnodze, a w ciągu ostatniego roku powstał budynek szatniowo-socjalny będący zapleczem otwieranego właśnie krytego lodowiska, które w sezonie wiosenno–letnim posłuży jako rolkowisko – mówi Dariusz Kowalczyk Prezes WCT Spartan sp. z. o.o.

Lodowisko otwarte będzie w tygodniu od godziny 16 do 22, a w weekendy od 8 do 22.

Mamy nadzieję, że tak jak na naszych pozostałych lodowiskach przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej tak również i tutaj, dzieci z okolicznych szkół będą mogły do południa uczestniczyć w prowadzonych przez nas zajęciach łyżwiarskich w ramach szkolnych zajęć sportowych. Z doświadczenia wiemy, że wpływają one bardzo pozytywnie i zwiększają z roku na rok frekwencję na lekcjach wychowania fizycznego. Zajęcia z łyżwiarstwa są nie tylko rozwijające pod względem motorycznym, ale przede wszystkim to nowa dyscyplina, którą uczniowie mogą poznać i spróbować poza szkolną salą gimnastyczną. Dlatego młodzież chętniej przychodzi i uczestniczy w lekcjach na lodowiskach – dodaje Dariusz Kowalczyk Prezes WCT Spartan sp. z. o.o.

W każdy PONIEDZIAŁEK obowiązywać będzie specjalna promocja dla wszystkich tzw. „TANIE ŚLIZGANIE”. Przez cały dzień każdy czy to dziecko czy dorosły, za wejściówkę na lodowisko zapłaci jedynie 18 zł.

Popołudniami i w weekendy na lodowiskach poślizgamy się tradycyjnie już w dwóch kierunkach. Co pół godziny strzałka świetlna i sygnał dźwiękowy informować nas będą o zmianie kierunku jazdy, dzięki czemu nie tylko nie zakręci nam się w głowie, ale też nauczymy się jeździć w dwóch kierunkach.

Na lodowisko zakupiony został nowy sprzęt do wypożyczalni. Dostępne będą łyżwy w rozmiarach od 26 do 50, ale również ci najmłodsi (1-3 latki) będą mogli wypożyczyć łyżwy saneczkowe (dwupłozowe mocowane do bucików), aby rozpocząć swoją przygodę z łyżwiarstwem.

W wypożyczalniach znajdziemy także kaski, a na najmłodszych czekają pomocne zwierzaki (foki, pingwiny, misie, renifery) do nauki jazdy na łyżwach. Szatnia wyposażona jest w szafki z zamkami wrzutowymi (5 zł – zwrotne).

– Dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć stawianie swoich pierwszych kroków na lodzie, przygotujemy ofertę indywidualnych jak i grupowych kursów jazdy na łyżwach. Szkolenia prowadzone będą zarówno w grupach dla dzieci, dorosłych jak również dla rodzin w tzw. kursach rodzic + dziecko. Kursy już teraz cieszą się dużą popularnością na lodowisku przy ul. Wejherowskiej i wierzymy w to, że na nowo otwartym lodowisku przy ul. Sukielickiej chętnych nie zabraknie – mówi Maciej Moczko rzecznik prasowy WCT Spartan sp. z o.o.

Czas przebywania na lodowisku liczony jest od momentu otrzymania w kasie chipa do momentu jego zwrotu w kasie przy wyjściu z lodowiska. Wszyscy posiadacze karty Nasz Wrocław otrzymają w prezencie darmowe wejście. Na lodowisku honorujemy karty: Benefit, FitProfit, PZU i Medicover

CENNIK LODOWISKA SUKIELICKA
PONIEDZIAŁKI – TANIE ŚLIZGANIE18 złdotyczy biletu ulgowego i normalnego. Obowiązuje w poniedziałki, nie obowiązuje w święta i ferie zimowe.
bilet wstępu (wtorek – piątek) / 60 minut:
– normalny25 złbilety ulgowe dla: dzieci, młodzieży, studentów do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji.
– ulgowy20 zł
bilet wstępu (sobota, niedziela i święta) / 60 min
– normalny30 złbilety ulgowe dla: dzieci, młodzieży, studentów do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji.
– ulgowy24 zł
bilet dla osoby towarzyszącej / 60 minut2 złbez prawa wejścia na płytę lodowiska
Bilet RODZINNY
wtorek – piątek / 60 min./os.20 złmin. 3 osoby, max 2 dorosłe
sobota, niedziela i święta / 60 min./os.24 zł
Wypożyczenie sprzętu
łyżwy (przy wypożyczeniu łyżew kask gratis)15 zł
pingwin, foka, miś / 60 min.20 zł
DOPŁATY do biletów wstępu za 1 minutę1/60 ceny biletudopłaty również dla klientów Benefit, PZU, FitProfit i Medicover
Ostrzenie łyżew / 1 para20 zł

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFasada Roku 2023 – dwa tytuły i wyróżnienie dla wrocławskich budynków
Następny artykułMieszkania we Wrocławiu coraz droższe. Ile za m kw.?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.