Wrocław: Nowe korty tenisowe przy ul.Trwałej już otwarte!

0

Wrocław ma szanse na nowe gwiazdy światowego tenisa! Na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 im. W.Zarembowicza wybudowano halę tenisową i dwa zewnętrzne korty. Z inwestycji wartej ponad 8,5 mln złotych będą korzystać nie tylko uczniowie, ale też mieszkańcy. Obiekt został już przetestowany przez uczniów i mieszkańców podczas pikniku sportowego zorganizowanego z okazji zakończenia inwestycji.

Budowa hali tenisowej i kortów przy szkole to jedna z wielu tegorocznych inwestycji w infrastrukturę sportową na terenie wrocławskich szkół. W ramach inwestycji, szkołę wyposażono w nowoczesną halę tenisową i dwa zewnętrzne korty oraz ściankę treningową. Wszystkie boiska mają powierzchnię akrylową, a zewnętrzne korty są oświetlone. Dodatkowo w klimatyzowanej hali tenisowej powstało zaplecze sanitarno-szatniowe dla graczy oraz pokój z łazienką dla trenera.

Miasto buduje nowe szkoły, ale jednocześnie modernizuje i doposaża istniejącą bazę edukacyjną. Nowoczesne korty i hala tenisowa przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 72 są tego przykładem. Mamy nadzieję, że ta inwestycja nie tylko pomoże nauczycielom w edukacji kolejnych roczników, ale też zachęci rodziców i mieszkańców miasta do aktywności fizycznej – mówi zastępca dyrektora Wydziału Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Departamencie Edukacji Marcin Miedziński.Nowa inwestycja stanowi bardzo mocne uzupełnienie już istniejącej w szkole infrastruktury sportowej. Placówka posiada m.in halę sportową i basen. Tenis w szkole jest młodą dyscypliną, ale jak przyznają nauczyciele i dyrekcja placówki, bardzo szybko zyskuje na popularności.

Dzięki inwestycji miasta, zyskaliśmy nowe narzędzia do wszechstronnej edukacji młodych wrocławian. Nowa infrastruktura z pewnością przyśpieszy popularyzację tej dyscypliny wśród naszych uczniów i mieszkańców. Korzystając z okazji serdecznie zapraszam wszystkich rodziców, mieszkańców oraz zainteresowane szkółki tenisa do współpracy – zachęca Oliwia Zacharasiewicz dyrektor SSP 72 we Wrocławiu.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku i kosztowała ponad 8,5 mln złotych. Prace w imieniu miasta nadzorował Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu. Obiekty są dostosowane m.in do osób niepełnosprawnych. Hala została wyposażona w pompy ciepła, a na jej dachu pojawiły się panele fotowoltaiczne, które zapewnią pokrycie potrzeb hali w zakresie energii cieplnej i energetycznej. Nie brakuje też zieleni. Część dachu została zazieleniona, a wzdłuż trzech ścian posadzono pnącza, które niedługo się zazielenią. Na terenie szkoły pojawiło się też pięć nowych drzew.

Uczniowie i mieszkańcy dzięki tej inwestycji zyskali profesjonalne zewnętrzne korty i halę tenisową z niezbędnym wyposażeniem. Obiekty zostały zaprojektowane w taki sposób, by możliwe było zachowanie cennych okazów drzew na terenie placówki oświatowej oraz schronu przeciwlotniczego z okresu II wojny światowej. Inwestycja spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa i oszczędności energii – dodaje Jolanta Wnęk dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Szkoła już zapowiada, że nowa hala i boiska do tenisa będą dostępne również dla mieszkańców na zasadach komercyjnych. Szczegółowych informacji na ten temat będzie udzielać sekretariat szkoły.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd dziś (11 września) paszport wyrobisz również w COM w Magnolia Park we Wrocławiu
Następny artykułZielony Piknik w Parku Tysiąclecia – odbierz rośliny za elektrośmieci!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.