Zielony Piknik w Parku Tysiąclecia – odbierz rośliny za elektrośmieci!

0

W dniu 23 września 2023 roku miłośnicy ekologii i zrównoważonej mobilności będą mieli okazję dołączyć do największego ekopikniku w naszym mieście. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Parku Tysiąclecia, tuż koło Skateparku, od godziny 12:00 do 17:00. Wstęp jest całkowicie wolny, więc nie ma powodu, by tego dnia zostać w domu. Pod hasłem #RazemDoCelu chcemy zwrócić uwagę na znaczenie ekologii, zrównoważonej mobilności i recyklingu w naszym codziennym życiu.

Odbierz skrzydłokwiaty za elektroodpady

Chcesz pozbyć się niepotrzebnych elektroodpadów i jednocześnie zdobyć piękne skrzydłokwiaty? To możliwe podczas Zielonego Pikniku! Pamiętaj, że ilość skrzydłokwiatów jest ograniczona, więc im wcześniej przyjdziesz, tym większa szansa na zdobycie tych unikalnych roślin. To doskonały sposób na poprawę stanu naszej planety i udekorowanie swojego ogrodu czy balkonu.

Warsztaty upcyklingu i recyklingu

Zachęcamy do udziału w warsztatach upcyklingu i recyklingu, które odbędą się na terenie pikniku. Dzięki nim dowiesz się, jak przekształcić stare przedmioty i odpady w nowe, przydatne produkty. To nie tylko świetna zabawa, ale także cenny wkład w ochronę środowiska.

Ruch i rekreacja na świeżym powietrzu

Podczas Zielonego Pikniku będziesz miał okazję do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zorganizowane zostaną zajęcia jogi pod chmurką oraz warsztaty o niemarnowaniu żywności. Dla najmłodszych uczestników przewidziano zajęcia kiszenia warzyw oraz wiele innych zabaw i animacji.

Konkursy z Nagrodami

Jeśli jesteś gotów zmierzyć się z wyzwaniami, przystąp do różnorodnych konkursów organizowanych podczas pikniku. Będzie można wygrać fantastyczne nagrody, takie jak hulajnoga elektryczna, rower czy smartwatch. Dla miłośników wiedzy ekologicznej przygotowano główny konkurs, który zawiera pytania dotyczące zrównoważonej mobilności oraz innych aspektów ekologii.

Cele Pikniku i Trasa TAT

Zielony Piknik organizowany jest z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz w związku z powstaniem nowej trasy TAT (Trasa Aktywnej Transportacji) w naszym mieście. Chcemy promować świadome i ekologiczne formy poruszania się, takie jak piesze wędrówki, rower czy korzystanie z komunikacji publicznej. Naszym celem jest stworzenie przyjaznego środowiska miejskiego, w którym zrównoważona mobilność stanie się normą.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i miłośników ekologii do udziału w Zielonym Pikniku – Razem Do Celu! To wyjątkowa okazja, aby spędzić czas w przyjaznym dla środowiska otoczeniu, zdobyć nową wiedzę i skorzystać z licznych atrakcji. Do zobaczenia 23 września w Parku Tysiąclecia!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Nowe korty tenisowe przy ul.Trwałej już otwarte!
Następny artykułJesienna wyprzedaż roślin w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu [NIE PRZEGAP]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.