Wrocław: Nietrzeźwy kierowca podmiejskiego autobusu woził pasażerów

0
fot. Policja Wrocławska

Policjanci z wrocławskiej drogówki pełniąc poranną służbę, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że jedno z badań wykonane na terenie miasta przyniosło nieoczekiwany efekt, bowiem siedzący za kierownicą podmiejskiego autobusu 56-latek był nietrzeźwy.

Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane, a autobus przekazany wskazanej osobie. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna, wsiadając za kierownicę autobusu, popełnił przestępstwo, narażając zdrowie, a nawet życie swoje, ale także przewożonych pasażerów. Jakby tego było mało, pozbawił się pracy.

Zgodnie z aktualnymi przepisami mężczyźnie grozić może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że nawet najmniejsze ilości alkoholu wpływają negatywnie na zdolności prowadzenia pojazdów, objawiając się brakiem precyzji, a także obniżonym czasem reakcji. Osoby decydujące się na jazdę na tzw. podwójnym gazie stwarzają ogromne zagrożenie na drodze zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP we Wrocławiu

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocław: Jechał blisko 100km/h autobusem pełnym ludzi!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie oddać ubrania we Wrocławiu?
Następny artykułWrocław: Żywa Szopka. Gdzie i do kiedy można ją odwiedzić?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.