Zapowiada się kolejny upalny weekend. Mimo wszystko szkoda siedzieć w domu i warto ten czas spędzić na plenerowych piknikach lub spacerach. Przygotowaliśmy zestawienie 8 najciekawszych atrakcji, w których trzeba wziąć udział.

Festiwal „Triennale bonsai” w Arboretum w Wojsławicach

W weekend w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego rusza festiwal “Triennale bonsai” – wystawa miniaturowych drzewek z okolic Czech, Niemiec i Polski.

Podczas festiwalu specjaliści podczas warsztatów opowiedzą w jaki sposób formować drzewka bonsai. Wyjaśnią, że bonsai w swoją najlepszą formę zawdzięczają wieloletniej, a nawet wielopokoleniowej, pielęgnacji. Inne tajniki tej sztuki odwiedzający dowiedzą się w weekend.

W niedzielę o godzinie 16.00 rozpocznie się koncert zespołu ARTRIO Poematy natury. Klasyczne przedstawienie z udziałem dźwięków czterech pór roku.

Cennik:

 • NORMALNY 15 zł
 • ULGOWY 10 zł
 • WIELOKROTNY normalny – 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 60 zł
 • WIELOKROTNY ulgowy 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 40 zł,
 • RODZINA wielodzietna (za okazaniem Karty Dużej Rodziny) 50 zł
 • SEZONOWY (w okresie otwarcia Arboretum) 250 zł,
 • OGNISKO (wynajęcie wigwamu na 2 h, pod nr tel. 696 137 984) – 100 zł
fot. mat. prasowe

Noc Świętojańska w Ogrodzie Botanicznym

W ciągu najbliższych dni czeka nas najkrótsza noc w roku – Noc Świętojańska. Z tej okazji w Ogrodzie Botanicznym będą miały miejsca specjalne wydarzenia. Zwłaszcza, że sam Ogród będzie otwarty wyjątkowo do godziny 22.30. Na miejscu będzie można kupić wianki, rośliny, ceramiki, herbaty konopne, a także liczne pejzaże malowane na liściach.

Chętni będą mogli wziąć również udział w warsztatach wyplatania wianków o godzinie 10.00, a chwilkę później rozpocznie się spektakl Kwiat paproci – historie prawdziwe grupy teatralnej Papaja.

Po południu zapraszany do wzięcia udziału w grze plenerowej w szukaniu kwiatu paproci – i jakże by inaczej – puszczania wianków.

Wstęp biletowany. W kasach można płacić kartą.

Cennik:

 • Bilet normalny 15 zł
 • Bilet jednorazowy ulgowy 10 zł. Upoważnieni do nabycia biletów ulgowych:za okazaniem stosownych dokumentów seniorzy od 65 roku życia za okazaniem dowodu osobistego
 • Bilet rodzinny (2+2) 40 zł
 • Bilet dla posiadaczy karty dużej rodziny  30 zł
 • Bilet sezonowy imienny 200 zł
 • Wstęp wolny (za okazaniem stosownych dokumentów): Honorowi Goście Ogrodu Botanicznego, dzieci w wieku przedszkolnym, przewodnicy PTTK i nauczyciele oprowadzający grupę (na 15 uczestników, jeden wstęp wolny dla oprowadzającego), osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz osoby sprawujące opiekę nad nimi, psy przewodnicy.
fot. mat. prasowe

Lato w Centrum Historii Zajezdnia

Wakacje można zacząć w Centrum Historii Zajezdnia. W ten weekend na placu przed zajezdnią na odwiedzających czeka mnóstwo interesujących atrakcji i propozycji spędzenia wolnego czasu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Program

 • pokaz kina plenerowego i wieczorynki dla dzieci,
 • laser tag,
 • warsztaty plastyczne i artystyczne dla dzieci
 • warsztaty dla ojców
 • strefa zajęć sportowych
Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184 
fot. mat. prasowe

XII Festiwal Wysokich Temperatur

Festiwal Wysokich Temperatur to otwarta impreza artystyczna, gdzie mistrzowie pracy z ogniem dzielą się wiedzą z publicznością, prezentując swoją pracę od kuchni. Organizowany jest przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Twórcy z całego świata zaprezentują swoje umiejętności oraz dzieła.

Tegorocznym hasłem festiwalu jest Sztuka pełna ognia.

Program 

Akademia Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21,
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

12. festiwal Kalejdoskop Kultur

Festiwal Kalejdoskop Kultur od 12 lat przybliża mieszkańcom Wrocławia dorobek artystów reprezentujących mniejszości narodowe i etniczne zamieszkujące Wrocław i Dolny Śląsk. Podczas festiwalu celebrujemy piękno różnorodności i przybliżamy wrocławianom tradycje wielokulturowego regionu.

Festiwal odbędzie się w Starym Klasztorze, w Parku Staromiejskim, oraz w Mleczarni. Do Wrocławia zjadą się muzycy i tancerze z Białorusi, Grecji, Niemiec, Ukrainy i Indii oraz polscy muzycy sięgający po muzykę bałkańską i pieśni Polesia.

Wydarzenie odbywa się w ramach Święta Wrocławia.

Program:

21 czerwca 2019 r.

 • 20.00 / Stary Klasztor / Dana Vynyttska i Śpiewacza Banda z Wrocławia z Zespołem

22. czerwca 2019

 • 14.00 / Park Staromiejski / targi wystawców i warsztaty m.in. PANATO situdruk, Afrotuba, Studio Kalari i inne.
 • Dzień Jogi
 • 13.00 / Rynek / Wielka Parada
 • 14.00 / Park Staromiejski / oficjalne rozpoczęcie festiwalu
 • 15.00 / Park Staromiejski / występy folkowych zespołów dziecięcych, Brave Kids
 • 16.00 / Park Staromiejski / koncerty i występy taneczne:
 • Lubańskie muzycy (BLR), Duet ze wsi Wul’ka (BLR), Grecy Pontyjscy / Zwodoxos pigi (GR), Serbołużycki Zespół Narodowy (DE), Ulyanica (PL)Port Mone (BLR)
 • 22.00 Klubokawiarnia Mleczarnia Afterparty: Tsigunz Fanfara Avantura (PL)

Udział bezpłatny 

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Bezpłatne spacery z przewodnikiem po artystycznym Nadodrzu

Pierwszy cykl bezpłatnych spacerów po filmowym Nadodrzu rusza już w ten weekend. Udział w wycieczce jest bezpłatny – można zabrać ze sobą aparaty fotograficzne 🙂

Wrocław jest niezwykle mocno związany z kinematografią – zwłaszcza część Nadodrza. Już od 1945 roku zaczęto na nim kręcić polskie filmy, a w czasach niemieckich osiedle było prężnym ośrodkiem rozwoju X Muzy.

Wartość wrocławskiej kinematografii zyskała na znaczeniu, kiedy swoją działalność rozpoczęła Wytwórnia Filmów Fabularnych. Największym hitem był jednak film Wojciecha Jerzego Hasa Pętla.

Swój udział w kształtowaniu filmowej historii Wrocławia mieli również zagraniczni reżyserzy. Ostatnim filmem nakręconym w naszym mieście jest Most szpiegów Spielberga. Wrocław stał się Berlinem, a najlepsze ujęcia powstały właśnie na Nadodrzu.

Start 22 czerwca o godzinie 10.00.

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Noc Świętojańska na Zamku w Leśnicy

Noc Świętojańską obchodzi również Zamek w Leśnicy.

W tym roku najkrótszą noc w roku zaczniemy rodzinnym koncertem skierowanym do najmłodszych dzieci. Na terenie dookoła zamku zaplanowano szereg warsztatów: zaplatana makramowa biżuteria, pocztówki wykonywane metodą bruchlettering, warsztaty architektoniczne i oczywiście wianki, plecione ze świeżych polnych kwiatów. Dla spragnionych relaksu, czekała będzie joga na trawie.

Na scenie w amfiteatrze wystąpią zespoły, które wprowadzą was w piękną, baśniową atmosferę najkrótszej w roku nocy. Zagrają wrocławski kameralny skład – Broad Peak, Rycerzyki – muzyczni reprezentanci krakowskiej sceny dream pop oraz TeChytrze – lubelski skład, który inspirując się free-jazzem, punkiem i muzyką alternatywną sięgnął po folklor Lubelszczyzny.

PROGRAM

Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1

fot. mat. prasowe

STOP! DŻUNGLA – piknik teatralny dla dzieci

Organizatorzy zapraszają na kreatywny piknik dla dzieci inspirowany powieścią Księga dżungli Kiplinga. Na pikniku będzie możliwość wzięcia w licznych warsztatach, podczas których dzieci wykonają maski i kostiumy egzotycznych zwierząt oraz scenografię imitującą magiczny świat dżungli. Ostatecznie wszystko zaprezentują w improwizowanych scenach teatralnych.

Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty muzyczne, gdzie uczestnicy nauczą się podstaw rytmu oraz poznają tajniki gry na bębnach.

PROGRAM 

fot. mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane