Zapowiada się kolejny upalny weekend. Mimo wszystko szkoda siedzieć w domu i warto ten czas spędzić na plenerowych piknikach lub spacerach. Przygotowaliśmy zestawienie 8 najciekawszych atrakcji, w których trzeba wziąć udział.

Festiwal „Triennale bonsai” w Arboretum w Wojsławicach

W weekend w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego rusza festiwal „Triennale bonsai” – wystawa miniaturowych drzewek z okolic Czech, Niemiec i Polski.

Podczas festiwalu specjaliści podczas warsztatów opowiedzą w jaki sposób formować drzewka bonsai. Wyjaśnią, że bonsai w swoją najlepszą formę zawdzięczają wieloletniej, a nawet wielopokoleniowej, pielęgnacji. Inne tajniki tej sztuki odwiedzający dowiedzą się w weekend.

W niedzielę o godzinie 16.00 rozpocznie się koncert zespołu ARTRIO Poematy natury. Klasyczne przedstawienie z udziałem dźwięków czterech pór roku.

Cennik:

 • NORMALNY 15 zł
 • ULGOWY 10 zł
 • WIELOKROTNY normalny – 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 60 zł
 • WIELOKROTNY ulgowy 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 40 zł,
 • RODZINA wielodzietna (za okazaniem Karty Dużej Rodziny) 50 zł
 • SEZONOWY (w okresie otwarcia Arboretum) 250 zł,
 • OGNISKO (wynajęcie wigwamu na 2 h, pod nr tel. 696 137 984) – 100 zł
fot. mat. prasowe

Noc Świętojańska w Ogrodzie Botanicznym

W ciągu najbliższych dni czeka nas najkrótsza noc w roku – Noc Świętojańska. Z tej okazji w Ogrodzie Botanicznym będą miały miejsca specjalne wydarzenia. Zwłaszcza, że sam Ogród będzie otwarty wyjątkowo do godziny 22.30. Na miejscu będzie można kupić wianki, rośliny, ceramiki, herbaty konopne, a także liczne pejzaże malowane na liściach.

Chętni będą mogli wziąć również udział w warsztatach wyplatania wianków o godzinie 10.00, a chwilkę później rozpocznie się spektakl Kwiat paproci – historie prawdziwe grupy teatralnej Papaja.

Po południu zapraszany do wzięcia udziału w grze plenerowej w szukaniu kwiatu paproci – i jakże by inaczej – puszczania wianków.

Wstęp biletowany. W kasach można płacić kartą.

Cennik:

 • Bilet normalny 15 zł
 • Bilet jednorazowy ulgowy 10 zł. Upoważnieni do nabycia biletów ulgowych:za okazaniem stosownych dokumentów seniorzy od 65 roku życia za okazaniem dowodu osobistego
 • Bilet rodzinny (2+2) 40 zł
 • Bilet dla posiadaczy karty dużej rodziny  30 zł
 • Bilet sezonowy imienny 200 zł
 • Wstęp wolny (za okazaniem stosownych dokumentów): Honorowi Goście Ogrodu Botanicznego, dzieci w wieku przedszkolnym, przewodnicy PTTK i nauczyciele oprowadzający grupę (na 15 uczestników, jeden wstęp wolny dla oprowadzającego), osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz osoby sprawujące opiekę nad nimi, psy przewodnicy.
fot. mat. prasowe

Lato w Centrum Historii Zajezdnia

Wakacje można zacząć w Centrum Historii Zajezdnia. W ten weekend na placu przed zajezdnią na odwiedzających czeka mnóstwo interesujących atrakcji i propozycji spędzenia wolnego czasu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Program

 • pokaz kina plenerowego i wieczorynki dla dzieci,
 • laser tag,
 • warsztaty plastyczne i artystyczne dla dzieci
 • warsztaty dla ojców
 • strefa zajęć sportowych
Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184 
fot. mat. prasowe

XII Festiwal Wysokich Temperatur

Festiwal Wysokich Temperatur to otwarta impreza artystyczna, gdzie mistrzowie pracy z ogniem dzielą się wiedzą z publicznością, prezentując swoją pracę od kuchni. Organizowany jest przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Twórcy z całego świata zaprezentują swoje umiejętności oraz dzieła.

Tegorocznym hasłem festiwalu jest Sztuka pełna ognia.

Program 

Akademia Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21,
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

12. festiwal Kalejdoskop Kultur

Festiwal Kalejdoskop Kultur od 12 lat przybliża mieszkańcom Wrocławia dorobek artystów reprezentujących mniejszości narodowe i etniczne zamieszkujące Wrocław i Dolny Śląsk. Podczas festiwalu celebrujemy piękno różnorodności i przybliżamy wrocławianom tradycje wielokulturowego regionu.

Festiwal odbędzie się w Starym Klasztorze, w Parku Staromiejskim, oraz w Mleczarni. Do Wrocławia zjadą się muzycy i tancerze z Białorusi, Grecji, Niemiec, Ukrainy i Indii oraz polscy muzycy sięgający po muzykę bałkańską i pieśni Polesia.

Wydarzenie odbywa się w ramach Święta Wrocławia.

Program:

21 czerwca 2019 r.

 • 20.00 / Stary Klasztor / Dana Vynyttska i Śpiewacza Banda z Wrocławia z Zespołem

22. czerwca 2019

 • 14.00 / Park Staromiejski / targi wystawców i warsztaty m.in. PANATO situdruk, Afrotuba, Studio Kalari i inne.
 • Dzień Jogi
 • 13.00 / Rynek / Wielka Parada
 • 14.00 / Park Staromiejski / oficjalne rozpoczęcie festiwalu
 • 15.00 / Park Staromiejski / występy folkowych zespołów dziecięcych, Brave Kids
 • 16.00 / Park Staromiejski / koncerty i występy taneczne:
 • Lubańskie muzycy (BLR), Duet ze wsi Wul’ka (BLR), Grecy Pontyjscy / Zwodoxos pigi (GR), Serbołużycki Zespół Narodowy (DE), Ulyanica (PL)Port Mone (BLR)
 • 22.00 Klubokawiarnia Mleczarnia Afterparty: Tsigunz Fanfara Avantura (PL)

Udział bezpłatny 

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Bezpłatne spacery z przewodnikiem po artystycznym Nadodrzu

Pierwszy cykl bezpłatnych spacerów po filmowym Nadodrzu rusza już w ten weekend. Udział w wycieczce jest bezpłatny – można zabrać ze sobą aparaty fotograficzne 🙂

Wrocław jest niezwykle mocno związany z kinematografią – zwłaszcza część Nadodrza. Już od 1945 roku zaczęto na nim kręcić polskie filmy, a w czasach niemieckich osiedle było prężnym ośrodkiem rozwoju X Muzy.

Wartość wrocławskiej kinematografii zyskała na znaczeniu, kiedy swoją działalność rozpoczęła Wytwórnia Filmów Fabularnych. Największym hitem był jednak film Wojciecha Jerzego Hasa Pętla.

Swój udział w kształtowaniu filmowej historii Wrocławia mieli również zagraniczni reżyserzy. Ostatnim filmem nakręconym w naszym mieście jest Most szpiegów Spielberga. Wrocław stał się Berlinem, a najlepsze ujęcia powstały właśnie na Nadodrzu.

Start 22 czerwca o godzinie 10.00.

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Noc Świętojańska na Zamku w Leśnicy

Noc Świętojańską obchodzi również Zamek w Leśnicy.

W tym roku najkrótszą noc w roku zaczniemy rodzinnym koncertem skierowanym do najmłodszych dzieci. Na terenie dookoła zamku zaplanowano szereg warsztatów: zaplatana makramowa biżuteria, pocztówki wykonywane metodą bruchlettering, warsztaty architektoniczne i oczywiście wianki, plecione ze świeżych polnych kwiatów. Dla spragnionych relaksu, czekała będzie joga na trawie.

Na scenie w amfiteatrze wystąpią zespoły, które wprowadzą was w piękną, baśniową atmosferę najkrótszej w roku nocy. Zagrają wrocławski kameralny skład – Broad Peak, Rycerzyki – muzyczni reprezentanci krakowskiej sceny dream pop oraz TeChytrze – lubelski skład, który inspirując się free-jazzem, punkiem i muzyką alternatywną sięgnął po folklor Lubelszczyzny.

PROGRAM

Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1

fot. mat. prasowe

STOP! DŻUNGLA – piknik teatralny dla dzieci

Organizatorzy zapraszają na kreatywny piknik dla dzieci inspirowany powieścią Księga dżungli Kiplinga. Na pikniku będzie możliwość wzięcia w licznych warsztatach, podczas których dzieci wykonają maski i kostiumy egzotycznych zwierząt oraz scenografię imitującą magiczny świat dżungli. Ostatecznie wszystko zaprezentują w improwizowanych scenach teatralnych.

Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty muzyczne, gdzie uczestnicy nauczą się podstaw rytmu oraz poznają tajniki gry na bębnach.

PROGRAM 

fot. mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAkademia Smaku Sokołów – jak nie marnować żywności we Wrocławiu? [PRZEPISY KULINARNE]
Następny artykułGdzie we Wrocławiu zjemy najlepszy makaron? [LISTA RESTAURACJI, WROCŁAWSKA BITWA KULINARNA]
Odkryj Wrocław na nowo