Wrocław na weekend: 11 najciekawszych wydarzeń [1-3 marca 2019]

0
fot. Robert Procházka

Wiosna już tuż tuż, więc nie warto marnować tak pięknej pogody na siedzenie w czterech ścianach! Przygotowaliśmy zestawienie 11 najciekawszych wydarzeń na weekend, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Szanty we Wrocławiu 2019

Jeden z najstarszych polskich festiwali obchodzi w tym miesiącu swoje 30 urodziny. Z tej okazji każdy kto uwielbia szanty może wziąć udział w jubileuszowych koncertach. W tym roku festiwal rusza pod hasłem: „Wrocław żąda dostępu do morza!”.

Największy koncert festiwalu rozpocznie się w sobotę w Centrum Kongresowym A2. Do dyspozycji widzów będą miejsca siedzące i stojąco-tańczące, pomocne we wspólnym śpiewaniu. Oprócz tego uczestnicy spróbują przekąsek z bary żeglarskiego. Na koncercie wystąpią najlepsze polskie zespoły – z repertuarem, który zna wiele pokoleń.

Koncert inauguracyjny będzie miał natomiast miejsce w czwartek (29 lutego) w Starej Piwnicy przy ulicy Krupniczej 15. Reszta koncertów odbywać się będzie w Starym Klasztorze.

Posiadacze biletów na koncert inauguracyjny „Przeboje XXX-lecia” mają prawo do wstępu na sobotni Koncert Nocny w Starym Klasztorze jedynie za symboliczne 10 zł.

Udział biletowany.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

11. Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego

Już w piątek rozpoczyna się kolejna, już 11 edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu.

Po raz pierwszy odbędą się one w Centrum Konferencyjno-Eventowym na Stadionie Wrocław. Wydarzenie potrwa aż 3 dni i będzie świetną okazją do spotkań osób związanych z szeroko pojętą turystyką.

Organizatorzy zapraszają do udziału osoby indywidualne, jak i większe grupy – rodziny z dziećmi, uczniów. Targi są przeznaczone dla osób, które planują wakacje i uwielbiają tematy związane z turystyką.

PROGRAM TARGÓW

Ceny biletów:

 • Bilet jednodniowy / normalny – 15 zł
 • Bilet jednodniowy / ulgowy – 10 zł*
 • Karnet dwudniowy / normalny – 20 zł
 • Karnet dwudniowy / ulgowy – 15 zł
 • Karnet trzydniowy / normalny – 30 zł
 • Karnet trzydniowy / ulgowy –20 zł
 • Bilet grupowy – 8 zł (przy zakupie powyżej 10 biletów)

Targi będą czynne w godzinach 10.00 – 17.00 (niedziela do 16.00).

Stadion Wrocław, al. Śląska 1 
Więcej informacji 

fot. mat.prasowe

Dzień Otwarty na Uniwersytecie Medycznym

Już 1 marca 2019 otwierają się drzwi dla wszystkich chętnych do rozpoczęcia studiów na Uniwersytecie Medycznym.

Harmonogram wydarzenia:

 • FARMACJA I ANALITYKA MEDYCZNA: Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej ( ul. Borowska 211) w godzinach 9.00 – 12.00.
 • KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZY: Wydział Lekarsko-Stomatologiczny (ul. Krakowska 26) o godzinie 9.00. Chętni dowiedzą się wszystkiego rekrutacji, a także będą mieli możliwość zwiedzenia laboratorium.
 • KIERUNEK LEKARSKI, LEKARSKO-DENTYSTYCZNY, DIETETYKA, RATOWNICTWO MEDYCZNE, FIZJOTERAPIA, PIELĘGNIARSTWO, POŁOŻNICTWO, ZDROWIE PUBLICZNE, ANALITYKA MEDYCZNA, FARMACJA: Kampus Kliniki.

W Centrum Naukowej Informacji Medycznej (Biblioteka, Kampus Kliniki; Marcinkowskiego 2-6) będziemy w godzinach 12.00-16.00. Tutaj zaplanowano Przegląd Organizacji Studenckich.

Uczestnicy wezmą udział w spotkaniach, na których poznają warunki rekrutacji na wszystkie kierunki (przy stoiskach wydziałowych komisji rekrutacyjnych poznają również ofertę kształcenia). W godzinach 12.00 – 16.00 odbędzie się  Przegląd Organizacji Studenckich UMW (Kampus Kliniki). Oprócz tego pojawi się fotobudka, a na miejscu zapisy do pokoi zagadek.

Udział bezpłatny

fot. mat. prasowe

Warsztaty stolarskie – zrób sobie krzesło!

Warsztaty są skierowane do wszystkich, którzy uwielbiają sami aranżować swoją przestrzeń, a także kochają indywidualne projekty.

Na zajęciach uczestnicy poznają techniki stolarstwa i własnoręcznie zbudują krzesło – z pewnością będzie solidne, funkcjonalne, o niecodziennym wyglądzie.

Dzięki warsztatom każdy doceni wartość rzemieślniczej pracy i poczuje radość z wykonywania własnych przedmiotów. Organizatorzy zapewniają potrzebne materiały i narzędzia, a także pomoc specjalistów.

Warsztat będzie podzielony na trzy spotkania:

 • 01.03.2019 (PIĄTEK) – godz. 17.00 – 21.00
 • 02.03.2019 (SOBOTA) – godz. 12.00 -16.00
 • 03.03.2019 (NIEDZIELA) – godz. 12.00 -16.00

Udział płatny – Cena biletu za trzy dni warsztatów od 650 zł.

CRZ Krzywy Komin, ul. Stanisława Duboisa 33-35a
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Szkoła w Mieście – piernikowe warsztaty dla szkół i przedszkoli

Piernikarnia Wrocławska zaprasza na warsztaty piernikowego rękodzieła dla przedszkoli i szkół podstawowych. Zajęcia organizowane są w ramach projektu „Szkoła w Mieście”. W trakcie warsztatów poznacie historię piernika i wykonacie piernikowe upominki.

Wzorem dawnych piernikarzy wyciśniecie piernik figuralny z drewnianej formy, a podczas kiedy będzie on wypiekany zapoznacie się ze sztuką zdobienia pierników za pomocą lukru królewskiego.

Będą na Was czekać: ciasto piernikowe do piernika figuralnego oraz dwa przygotowane wcześniej do zdobienia pierniki w różnych kształtach, worki cukiernicze z kolorowymi lukrami i przemiła piernikarka.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się:

 • Jak powstał piernik,
 • skąd pochodzi piernik,
 • dlaczego mówimy że piernik jest „pierny”,
 • kto onegdaj mógł zostać piernikarzem,
 • kim jest snycerz,
 • dlaczego piernik w dawnych czasach był sprzedawany w aptekach,
 • dlaczego po narodzinach córki zagniatało się ciasto do wypieczenia piernika,
 • komu dawało się piernika w kształcie niemowlęcia w powijakach,
 • i wiele innych piernikowych ciekawostek.

Koszt warsztatów to 18 zł za osobę. Opiekunowie grupy wchodzą za darmo. Warsztaty odbywają się na podstawie rezerwacji terminu pod telefonem +48 606 566 266.

Pierwsze warsztaty 1 marca o godzinie 9.00. 

Wymagana rezerwacja, udział płatny

Piernikarnia Wrocławska, Kurzy Targ 5 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spacer: Tajemnicze nocne miasto

Hello Poland zaprasza na kolejny nocny spacer z udziałem przewodnika. Wyruszamy 1 marca o godzinie 18.00.

Znad odrzańskich brzegów najlepiej oglądać miasto. Majestatyczne budynki, wysokie kościoły odbijają swe oblicza w nurcie rzeki. Jeżeli nasze obserwacje poczynimy nocą, w świetle latarni  wrażenia będą jeszcze mocniejsze. A jeśli do spaceru nad Odrą dodamy tajemnicze i niesamowite opowieści z pogranicza fikcji i jawy emocji i wrażeń nie zabraknie.

Zapisy:

 • Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową hello-poland.pl
 • Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
 • Cena: 29 zł/os.

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Warsztaty Lasów Państwowych w Hydropolis

Hydropolis i edukatorzy leśni z wrocławskiej dyrekcji Lasów Państwowych zapraszają na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 2 i 3 marca o godz.: 11.00, 13.00 i 15.00.

Podczas warsztatów uczestnicy znajdą odpowiedź na pytanie: dlaczego woda jest kroplą życia w lesie. Temat warsztatów jest adresowany do rodzin z dziećmi.

Nie trzeba nic ze sobą przynosić – edukatorzy zapewnią wszystkie niezbędne materiały uczestnikom.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem e-mail: rezerwacje@hydropolis.pl. W treści wiadomości koniecznie trzeba podać imię i nazwisko uczestnika, datę, godzinę i liczbę osób. Otrzymanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem oznacza rezerwacje miejsc.

Warsztaty są płatne – cena od 17 zł (dodatkowo należy kupić bilet wstępu do Hydropolis zgodnie z cennikiem).

Hydropolis, Na Grobli 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Dziecięce warsztaty kulinarne – pizza

Rodzinne warsztaty kulinarne to świetny sposób na spędzenie rodzinnego weekendu. Rodzice wraz z dziećmi do lat 7., mogą wziąć udział w sobotnich warsztatach z robienia pizzy.

Udział płatny – cena 15 zł od dziecka.

Wymagana rezerwacja: kawiarniastarapiekarnia@gmail.com lub telefonicznie: +48 693 830 373.

Kawiarnia Stara Piekarnia, ul. Krzywoustego 310A
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

4. Bieg dla Hospicjów

Bieg dla Hospicjów to pierwszy wrocławski bieg w 2019. Start już 2 marca w kompleksie Stardionu Olimpijskiego.

Dystans biegu będzie wynosił 4 kilometry. Chętni będą mogli również rozpocząć przygotowania do 37. PKO Wrocław Maratonu pod okiem Grupy Biegowej Wroclaw Marathon Team.

ZAPISY

Ruszamy o 11.00! 

fot. mat. prasowe

Dolnośląska Giełda Fonograficzna

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie kulturalne odbywające się w Firleju przeważnie w pierwszą sobotą miesiąca, w godzinach od 13:00 do 15:00.

Sobotnie spotkania z Dolnośląską Giełdą Fonograficzną to doskonała okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze.

Zwykle na giełdzie dostępnych jest co najmniej kilka tysięcy płyt różnych gatunków – rock, metal, jazz, pop, alternatywa, elektronika. Dominujący nośnik to winyl, ale można też znaleźć płyty CD oraz kasety magnetofonowe. Wstęp na giełdę jest bezpłatny zarówno dla wystawców, jak i kupujących.

Klub Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych, ul. Grabiszyńska 56 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Święto kawy we Wrocławiu

Już w tę niedzielę w Barbarze chętni będą mogli świętować święto kawy podczas pierwszej edycji Brewerii Kawowych. Na wydarzenie przyjadą najlepsi bariści Etno Cafe z całego kraju.

Dla uczestników przygotowano całą masę atrakcji. Podczas zawodów bariści zmierzą się w dwóch konkurencjach – pierwszej, niezwykle widowiskowej to latte art. W drugiej natomiast główne skrzypce będzie grało espresso.

Poza kibicowaniem uczestnicy wydarzenia będą mogli wcielić się w rolę baristów i wziąć udział w warsztatach kawowych. Od ekspertów dowiedzą się m.in. o regułach łączenia kawy z mlekiem, rynku kawowym na świecie oraz różnicy między aeropressem i french pressem.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak na warsztaty obowiązują zapisy, które ruszą 27 lutego o godzinie 20:00.

Barbara, ul. Świdnicka 8b
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRemont domu lub mieszkania – jaki kredyt wybrać?  
Następny artykułCzy widziałeś już tę wystawę? [MONA LISA z GUZIKÓW we WROCŁAWIU]
Odkryj Wrocław na nowo