wrocław koncerty

Wrocław Koncerty – przegląd koncertów 16/12-23/12

Wrocław Koncerty – tak, to już ostatni tydzień przed Świętami! W tym roku 24.12 wypada w poniedziałek, dlatego zostało dokładnie 7 dni do Wigilii! Narodowe Forum Muzyki przygotowało piękny weekend w atmosferze najsłynniejszego baletu, czyli Moscow City Ballet i aż po 2 spektakle, zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Zobaczcie, jakie jeszcze dźwięki usłyszymy w tym tygodniu.

17/12/2018 godz. 18:15

Nowy tydzień warto rozpocząć od odkrywania nowych rzeczy a może i ukrytych talentów! Ukulele zasłynęło chyba przede wszystkim dzięki piosence Vance Joy „Riptide” z 2013 roku, w której usłyszeć można charakterystyczne brzmienie instrumentu. Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił i przekonać się, że gra na Ukulele jest przyjemna i prosta do zrozumienia, koniecznie skorzystajcie z warsztatów organizowanych przez Ukuleleland ukulele school, które odbędą się w Domu Edyty Stein.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/

18/12/2018 godz. 20

Kto zna i często bywa w Vertigo, ten na pewno wie o improwizowanych wtorkach. Spektakl improwizowany to wydarzenie pełne emocji, niespodzianek i oczywiście humoru. Tym razem będzie to specjalna edycja – Improkracja: Piosenki Świąteczne, Jazz Improwizowany.  Po przedstawieniu zapraszamy na jam session oczywiście z jazzowymi dźwiękami.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.kupbilecik.pl/impreza-31618-improkracja

19/12/2018 godz. 21:30

Dla znawców jednego z pierwszych programów wokalnych typu talent-show w Polsce Alicja Janosz jest z pewnością piosenkarką bardzo dobrze zapamiętaną – wygrała ona pierwszą edycję Idola. Jej sukces powtórzyli później m.in. Monika Brodka i Krzysztof Zalewski.  W Nietocie wieczór wypełniony bluesem, folkiem i funkiem, czyli mieszanka, którą pięknie wyśpiewa Alicja wraz z towarzyszącymi jej dźwiękami gitary, pianina, basu i perkusji.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events

20/12/2018 godz. 20:30

W czwartek Wrocław ponownie zaskakuje pozornie kontrowersyjnymi połączeniami, czyli Cuban Christmas Time by The Cuban Latin Jazz. Dla niezdecydowanych, czyli tych, którzy z jednej strony tęsknią za latem, a z drugiej odliczają dni do Świąt, to koncert idealny! Kubańskie rytmy wypełnione świątecznym klimatem! Vertigo czeka, aby Was rozgrzać!

Link do wydarzenia i biletów: https://www.biletin.pl/pl/koncert/cuban-christmas-time

21/12/2018 godz. 20:30

Piątek piątkiem, ale ten piątek jest wyjątkowy, bo w końcu jest on ostatni przed Wigilią. Zanim zabierzecie się za przygotowywanie potrawa świątecznych i pakowanie prezentów, pozwólcie się ponieść imprezie. Trzeba się trochę wyszaleć przed wigilijnym spokojem. Domówka i Black organizują Christmas Party, na którym zagra DJ Nano. Wstęp 16+!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events

22/12/2018 godz. 18:30

Dla kontrastu w sobotę możecie wybrać się w miejsce, trochę ukryte na Placu Kościuszki, w którym poczujecie spokój i wewnętrzną energię. Nalanda do wyjątkowa księgarniokawiarnia, w której wszystkie dania są przygotowywane zgodnie z wegetariańską recepturą. Organizowane są tam również przeróżne wydarzenia związane np. z jogą. Ceremonia dźwięku – koncert medytacyjny, to nie tylko koncert, lecz raczej przeżycie duchowe, podróż w głąb siebie w towarzystwie gongu i mis tybetańskich.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events

23/12/2018 godz. 16

Moscow City Ballet – wszystko, co tworzy piękną atmosferę sztuki, czyli muzyka, choreografia, scenografia, oświetlenie. Oprócz tego olśniewające kostiumy, które na długo zapadają w pamięć. A przede wszystkim balet na najwyższym poziomie! W sobotę Jezioro Łabędzie, a w niedzielę Dziadek do Orzechów. Na spektakl w ostatni dzień tygodnia zostały jeszcze bilety, dlatego spieszcie się z rezerwacją i skonsumujcie wyśmienity smak sztuki baletowej.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec

Na kolejny przegląd Wrocław Koncerty zapraszamy w Nowym Roku 🙂 Spędźcie ten wyjątkowy czas z rodziną i przyjaciółmi oraz oczywiście w towarzystwie (nie tylko) świątecznej muzyki. Wesołych i pięknie wybrzmiewających Świąt!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJarmark Bożonarodzeniowy- dlaczego go nienawidzimy?
Następny artykułGdzie kupić choinkę we Wrocławiu? Kup choinkę i pomóż dzieciom