Wrocław Fashion Outlet z wystawą prac studentów Katedry Grafiki Uniwersytetu SWPS i konkursem poświęconym odpowiedzialności społecznej

0

Od 29 września do końca października we Wrocław Fashion Outlet będzie odbywała się wyjątkowa wystawa zaangażowanych społecznie prac studentów grafiki Uniwersytetu SWPS. Wydarzeniu towarzyszyć będzie społeczny konkurs pod patronatem uczelni, w którym zadaniem uczestników będzie graficzne zaprezentowanie wybranej idei lub akcji społecznej. Do wygrania będą karty podarunkowe do Wrocław Fashion Outlet oraz ekspozycja pracy w centrum. 

Wystawa o wielkim znaczeniu

Inicjatywy związane z zaangażowaniem społecznym są niezwykle ważne dla Wrocław Fashion Outlet. W związku z tym centrum chętnie organizuje wydarzenia mające na celu promocję tej idei. Jedną z nich jest wystawa prac studentów Katedry Grafiki Uniwersytetu SWPS, która od 29 września do końca października będzie odbywała się na terenie obiektu. Celem wystawy jest zaprezentowanie, jak ważne i potrzebne są odpowiedzialność społeczna i wspólne angażowanie się w działania dla otoczenia. Wydarzenie to efekt współpracy Wrocław Fashion Outlet z Uniwersytetem SWPS. Na otwarciu wystawy pojawią się przedstawiciele tej uczelni.

Praca nad wystawą, która stanowi wybór działań realizowanych w Katedrze Grafiki Uniwersytetu SWPS, utwierdziła nas w przekonaniu, że hasło: „uczymy (się) zmiany” to nie deklaracja, a stwierdzenie faktu. Każdy z projektów dowodzi, że w projektowaniu graficznym nie chodzi o przysłowiowe ładne obrazki. Diagnozujemy problemy i odpowiadamy na potrzeby, a co najważniejsze — w przyszłych projektantkach i projektantach zaszczepiamy wrażliwość na otoczenie i odpowiedzialność za jego kształtowanie” – informują Paulina Woźniak, projektantka komunikacji, trenerka twórczych metod pracy, facylitatorka, asystentka w Katedrze Grafiki Uniwersytetu SWPS oraz Mateusz Antczak, projektant graficzny, wykładowca akademicki w Katedrze Grafiki Uniwersytetu SWPS.

Warto dodać, że Wrocław Fashion Outlet od lat angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności, odpowiada na ich potrzeby i wspiera ważne dla nich inicjatywy. Wśród nich można wymienić sadzenie drzew i inne formy ochrony przyrody czy promocję zrównoważonego transportu.

„Jako duży, komercyjny podmiot czujemy się odpowiedzialni za nasze otoczenie, dlatego współorganizowanie wspomnianej wystawy jest bliskie naszym wartościom. Dodatkowo doceniamy to, że adepci grafiki łączą naukę z działaniami dla społeczeństwa. Chcemy ich w tym wspierać, dlatego z wielką chęcią i przyjemnością wystawiamy w naszym centrum ich prace. Wszystkich odwiedzających zachęcamy do obejrzenia wystawy i chwili refleksji nad tematyką, jaką podejmują” – informuje Katarzyna Warzecha, Marketing Director Wrocław Fashion Outlet.

Konkursowy październik

W ramach działań związanych z wystawą Wrocław Fashion Outlet w październiku organizuje konkurs, w którym zadaniem będzie graficzne zaprezentowanie wybranej idei lub akcji społecznej i tym samym odpowiedź na pytanie „Czym jest dla Ciebie odpowiedzialność społeczna?”. Uczestnicy mają dowolność formy przekazu – mogą stworzyć plakat, rysunek, obraz, kolaż etc. Prace będą oceniane w trzech grupach wiekowych: 1. kategoria: dzieci z klas 4-8 (10-14 lat), 2. kategoria: dzieci i młodzież ze szkoły średniej (15-18 lat), 3 kategoria: studenci i osoby dorosłe (19+). W każdej grupie wiekowej zostaną przyznane 3 nagrody główne – karty podarunkowe na kwoty: 500, 300 oraz 100 zł do Wrocław Fashion Outlet oraz wyróżnienia. Wszystkie nagrodzone prace zostaną pokazane na stronie internetowej Wrocław Fashion Outlet, a wybrane w mediach społecznościowych oraz w przestrzeni centrum handlowego. Patronat nad konkursem obejmuje Uniwersytet SWPS. Konkurs będzie odbywał się w dniach 6-31 października. Prace w formie cyfrowej należy podsyłać na e-mail: konkurs@viaoutlets.com. Wyniki zostaną ogłoszone 10 listopada.

Wystawa i konkurs objęte są patronatem medialnym Radia Wrocław i Radia Ram.

Więcej na: www.wroclawfashionoutlet.com  

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTylko jedna taka noc w roku: Noc pokazów Fontanny Multimedialnej we Wrocławiu
Następny artykułStudenci kupując szturmują sieć: Ponad 70% angażuje się, 57% oszczędza dzięki kodom promocyjnym
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.