Tylko jedna taka noc w roku: Noc pokazów Fontanny Multimedialnej we Wrocławiu

0

To już prawdziwa wrocławska tradycja. 21 października na Pergoli, na zakończenie sezonu Fontanny Multimedialnej, odbędzie się Noc pokazów, podczas której w dwóch turach zostaną zaprezentowane wszystkie pokazy wyświetlane przez Halę Stulecia w tym sezonie. Wstęp, jak zawsze, wolny. 

Na co dzień w sezonie letnim zachwyca pokazami dziennymi i wieczornymi, a w weekendy, tymi najbardziej okazałymi, pokazami specjalnymi. Niecka o powierzchni 1 ha, ekran wodny o powierzchni 400 mkw., a do tego 182 dysze dynamiczne, 88 dysz spieniających, 3 dysze ogniowe i 328 zatopionych w wodzie lamp – całość tworzy widowiska tak bardzo uwielbiane przez mieszkańców i gości Wrocławia. Jedni i drudzy, raz w roku na Pergoli, mogą jednak na coś naprawdę wyjątkowego. – Jest tylko jedna taka noc w całym roku – Noc Pokazów. Nasza Fontanna Multimedialna nie przestaje zachwycać mieszkańców i gości Wrocławia, a my jako załoga Hali Stulecia nie przestajemy cieszyć się z dawania tak dużej radości wszystkim odwiedzającym to magiczne miejsce – mówi Jakub Grudniewski, prezes Hali Stulecia

Najpiękniejsze rzeczy w życiu są za darmo 

Nocą pokazów Hala Stulecia co roku kończy oficjalnie sezon letni na Pergoli. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w sobotę 21 października, w dwóch identycznych (z tym samym programem) turach – o godzinie 18.00 i 20.00. – Podczas tegorocznej Nocy pokazów będzie można zobaczyć wszystkie pokazy specjalne, które wyświetlaliśmy w tym sezonie – opowiadająca historię Hali Stulecia Katedra Demokracji, wzruszająca Piękna i Bestia, zachwycający Mikro & Marko Kosmos, czarujące Dzień dobry Marilyn i prawdziwe mocne uderzenie, czyli Cztery Żywioły – mówi Karol Rakowski, manager Fontanny Multimedialnej. Wstęp, jak zawsze, wolny, wydarzenie nie jest biletowane. 

Trochę historii

Historyczny staw został zaprojektowany przez genialny duet Max Berg – Hans Poelzig, a powstał w 1913 roku na potrzeby Wystawy Stulecia jako centralny punkt Terenów Wystawowych i rekreacyjne serce całego kompleksu. W 2009 roku remont przeszła cała Pergola, a staw stał się największą w Polsce i jedną z największych w Europie fontann multimedialnych. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 4 czerwca 2009 roku z okazji dwudziestej rocznicy wolnych wyborów w powojennej Polsce. Od tego czasu wiele się zmieniło, wzbogacił się program, rozwinęła technologia, a w 2022 roku ta jedna z najważniejszych atrakcji Wrocławia została zmodernizowana. Hala Stulecia wymieniła w niej cały system oświetlenia i dzięki nowym lampom fontanna świeci piękniej niż kiedykolwiek wcześniej. 

Noc pokazów 2023 | 21 października | godz. 18:00 i 20:00 | Pergola

Do zobaczenia 21 października na Pergoli! 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKarta kredytowa – kiedy może się przydać i jak z niej korzystać?
Następny artykułWrocław Fashion Outlet z wystawą prac studentów Katedry Grafiki Uniwersytetu SWPS i konkursem poświęconym odpowiedzialności społecznej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.